29 września

ZRÓB TO SAM #1 PÓŁKA SCANDI


Inspiruj się.
Często gdy patrzę na swoje mieszkanie wiem, że tu w tym miejscu, na które właśnie patrzę w przyszłości będzie "coś". To coś widzę w swojej głowie, wyobrażam sobie co to będzie, jak będzie wyglądało. Jednak kiedy nie wiem co wymyślić sięgam po inspiracje, czy to będzie internet, czy czasopisma, naprawdę nie ma to znaczenia. Byle by wpadło mi od razu w oko i najlepiej aby udało się to zrobić własnoręcznie. Jestem typem, który jak coś zobaczy to musi to mieć od razu, więc zamawianie czegoś i oczekiwanie na to raczej nie wchodzi w grę. Tak było i tym razem, gdy w internecie wpadła mi w oko półka, taka trochę w skandynawskim stylu, idealnie pasująca do mojego nowego, czarnego, metalowego lustra z Pepco.
Zaplanuj swoją pracę i działaj od razu!
To była miłość od pierwszego wejrzenia. Prosta, drewniana półka. Już ją widziałam na mojej pustej ścianie, która od dłuższego czasu nas denerwowała. Najpierw stała pod nią paleta również naszej roboty, później miała stać konsola. Jednak ten projekt wygrał od razu! Stwierdziliśmy także, że poradzimy z nią sobie raczej bez problemu. Od razu wybraliśmy się do Castoramy z starannie rozpisanym planem długości desek i szkicem projektu. Postawiliśmy na naturalny kolor deski chociaż gdzieś tam po głowie chodziło nam też aby może jednak pomalować je na biało... Teraz twierdzę, że jednak naturalny kolor pasuje idealnie.

nasza inspiracja 

nasza ściana 


Zakupy. 
Rozpoczęliśmy od desek (kantówki strugane) o wymiarach 20x70x2000, skorzystaliśmy od razu z cięcia na:
- 2x1m,
- 2x 30cm
- 8x40cm.

Następnie kątowniki, wybraliśmy najmniejsze 12 sztuk.
Wkręty do nich 24 sztuki.

Do zawieszenia kupiliśmy uszka trójkątne po 2 na każdą półkę, a więc 6 sztuk. 
Oraz małe gwoździki, 12 sztuk.

No i wkręty, kołki 6 sztuk .

Zakupy zrobione więc do roboty!
Pamiętajcie aby "zatrudnić pomocnika" ;)
Plan jest, zakupy zrobione, czas zacząć pracę.

1. Przygotuj cały niezbędny sprzęt oraz zakupione przedmioty. Poukładaj deski na podłodze w kształt, który chcesz osiągnąć. Sprawdź wszystkie urządzenia, aby w tracie pracy nie denerwować się, że jednak czegoś brakuje. 

2. Zacznij od montowania kątowników. 

3. Kiedy już wkręcisz wszystkie kątowniki i półki mają już odpowiedni kształt, przy pomocy gwoździków przybij "uszka" po 2 do każdej półki, staraj się aby były na tej samej wysokości z jednej jak i drugiej strony.

4. Wybierz miejsce, w których chcesz zamontować swoje półki, zaznacz na ścianie ołówkiem gdzie wywiercisz dziury. 

5. Po upewnieniu się, że to na pewno dobre miejsce wywierć dziury w ścianie i włóż kołki i wkręć wkręty, oczywiście nie do końca, aby móc zawiesić półki. 

6. Zawieś swoje własnoręcznie zrobione, wymarzone półki i ciesz się chwilą i tą ogromną satysfakcją z ich zrobienia!Uwielbiam robić coś w domu,  z czego później jestem bardzo dumna. Tak właśnie czuję się gdy teraz spoglądam na tą samą zwykłą ścianę, która teraz zyskała zupełnie inny wygląd! 
Mam nadzieję, że tym postem zachęciłam Was do tworzenia coś samemu, z niczego, co będzie wyglądało niesamowicie za minimalne pieniądze. Na wszystkie zakupy wydaliśmy niecałe 100zł, a radość z wykonanej własnoręcznie półki jest bezcenna!


Jesteście fanami własnoręcznie zrobionych mebli, dekoracji w domu? Czy wolicie jednak postawić na gotowe przedmioty?

2 komentarze:

  1. Witam miało być łóżko... a otwiera się ramka. Jednak chciałabym wiedzieć na czym leży materac? Dziękuję i pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger