05 października

ZRÓB TO SAM #2 ŁÓŻKO DLA PSIAKA


Miejsce w domu dla naszego pupila. 
Riko pojawił się w naszym życiu i od razu podbił nasze serducha. Gdy był mały widywaliśmy go raz na jakiś czas, ale od momentu kiedy z nami zamieszkał na stałe staramy się stworzyć mu najlepszy dom jaki możemy. Traktujemy go jak członka naszej rodziny. Myślę, że każdy właściciel zwierzaka bardzo dobrze zrozumie to uczucie.
W naszym domu Riko ma dwa swoje miejsca do spania, jedno na górze w naszej sypialni i na dole- w salonie. To w salonie jest już dość stare, więc postanowiłam mu sprawić prezent i stworzyć ogromne, nowe łoże.


Wygoda, komfort, design.
Zabierając się do realizacji postawiłam na te trzy punkty. Z racji tego, że najbardziej na świecie upodobał sobie futrzaną poduchę, tam gdzie ona, tam i on, postanowiłam, że pojawi się ona w jego nowym miejscu do spania. Miałam także skrzynkę po owocach, z której wcześniej robiliśmy pufy. Były juz oszlifowane, pomalowane na różowo więc postanowiłam wykorzystać ją jako podstawę. Gąbka, którą również kupiłam do realizacji tych puf jeszcze mi została, więc posłużyła mi do wypełnienia spodu skrzynki. Postawiłam na kolor szary, który pasuje nam do wnętrza. Do tego parę ozdób i już w wyobraźni widziałam nowe łoże naszego pupila ;)Wykonanie krok po kroku.

1. Przygotuj niezbędne rzeczy:
-skrzynka po owocach
-szlifierka/papier ścierny
-młotek
-farba do drewna
-pędzel do malowania
-folia do malowania
-gąbka
-materiał do obicia gąbki
-dowolne dodatki do ozdoby.

2. Wybij młotkiem deski ze skrzynki, tak aby zrobić wejście do łóżka. Desek nie wyrzucaj, w kolejnej realizacji pokażę jak je wykorzystać.

3. Papierem ściernym lub szlifierką wygładź skrzynkę.

4. Pomaluj na dowolny kolor.

5. Gąbkę pokryj materiałem, możesz zlecić uszycie poduszki jeżeli nie masz zdolności krawieckich ;)

6. Dodaj dodatki według uznania, u mnie pojawiła się poducha oraz literka R z materiału, zawieszona na gwoździu. Możesz także napisać imię swojego pupila na deskach.

I gotowe !
Nowe łóżko Rikucha idealnie komponuje się z naszym salonem.


Najważniejsze dla mnie jest to aby podobało się dla naszego psiaka. Oby przeszło jego test ! 
A czy Wy tworzycie coś sami dla swoich pupili? 
1 komentarz:

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger