13 listopada

METAMORFOZA STAREGO KOCA.Nasz stary, milusi, ukochany koc.
Każdy z nas z pewnością ma gdzieś w swojej szafie koc, który nie wygląda już jak nowy i utracił swój dawny blask lub po prostu taki, który nie pasuje do naszych nowych dekoracji. Jednak z jakiegoś powodu nie jesteśmy w stanie go wyrzucić tak po prostu na śmieci i po głowie ciagle krąży myśl "A może jeszcze kiedyś się przyda". Taka właśnie jest także historia naszego koca, zwykłego, niczym się nie wyróżniającego w kolorze ecru. Jego miejsce zastąpiły nowe, a ten był takim tam sobie zapasowym kocem. Jego rola się zmieni od dziś, a to za sprawą małej metamorfozy, która odmieni każdy koc! 


Pompony, które zmieniają wszystko.
Małe, fajne, kolorowe pompony mogą sprawić, że każdy, najzwyklejszy koc będzie wyglądał ciekawie. Takie koce z pomponami możecie teraz spotkać w sklepach i ich ceny zaczynaja się od około 140zł. Mając stary koc możecie go zmienić w taki designerski za nawet 10zł! 
Koc, który wrzuciliście na dno szafy, bo nie pasował Wam kolorystycznie, przy pomocy pomponów może znowu wpasować się w Wasze wnętrze. Wystarczy, że zrobisz pompony, w nowych kolorach wnętrza i o wiele mniejszą ilość w kolorze starego koca. To co, bierzemy się do działania?

Jak stworzyć koc z pomponami?
Potrzebować będziesz koca, włóczki, nożyczek, kartonika, igły i nitki w kolorze koca lub pomponów. 

Ja mając koc w kolorze ecru wybrałam szarą, różową i kremową włóczkę. Początkowo miałam przerabiać brązowy koc, stąd brązowa włóczka. Jeden kolor włóczki to niecałe 10zł, z jednego koloru wyszło mi około 30 pomponów. Pokażę Wam jak zrobić takie pompony.


1. Przygotuj kartonik takiej wielkości, jakiej chcesz aby były pompony (u mnie 13cmx8cm) i połóż na nim sznurek z włóczki, który później posłuży Ci do związania wszystkich frędzelków.

2. Zacznij nawijać włóczkę na kartonik, rozpoczynając od dołu. W zależności od tego jakiej wielkości ma być Twój pompon, wykonaj tyle nawinięć, dla porównania u mnie jest około 50 nawinięć.

3. Zwiąż u góry sznurek na supełek.

4. Przytrzymaj supełek u góry i rozetnij sznurki u dołu.

5. Zwiąż górny sznurek mocno na dwa supły, tak aby frędzelki się trzymały.

6. Mocno przewiąż frędzelki sznurkiem z włóczki mniej więcej na 1/3 długości pompona.

7. Odetnij końcówki przy supełku.

Wykonujemy tyle pomponów, w zależności od tego jak gęsto chcemy je przyszywać.
Na mój koc w sumie potrzebnych było ich około 80 sztuk, a są od siebie mniej więcej w odległości 7-10 cm.
Tak przygotowane pompony przyszywamy do naszego koca, za pomocą zwykłej nitki i igły.
I cieszymy się jego widokiem i ciepłej jakim nas okrywa przy czytaniu ulubionej książki, oglądaniu telewizji, czy niedzielnym wylegiwaniu się na kanapie.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger