09 grudnia

ŚWIĄTECZNY STÓŁ.


Rodzinny czas przy pięknym stole.
Kiedy organizacja tego cudownego Święta przypadnie właśnie Tobie, a juz teraz nie wiesz od czego zacząć i czy ze wszystkim zdążysz, zatrzymaj się na chwilę, usiądź i odetchnij. W głowie wyobraź sobie tą chwilę, w której wspólnie z bliskimi zasiadacie do pięknie ozdobionego stołu, uśmiechacie się, rozmawiacie... STOP! Właśnie, co z tym stołem? Pięknie ozdobiony stół to tak naprawdę również część naszego domowego, świątecznego wystroju.
Coraz częściej na stołach oprócz pysznych potraw pojawiają się tematyczne dodatki. Tak naprawdę zanim potrawy pojawiają się na stole nasi goście będą mieli czas aby docenić ten gest w ich stronę, jakim jest pięknie nakryty stół.Swojskie klimaty czy kryształowa elegancja?
Co prawda do Świąt mamy jeszcze sporo czasu, jednak jeżeli organizujemy je u siebie warto już o tym pomyśleć, zastanowić się nad koncepcją, na jakie kolory chcemy postawić i jakich dodatków użyć. W poniższych inspiracjach znajdziecie stoły bogato i skromniej zdobione, w różnych kolorystykach. Do dekoracji stołu można wykorzystać dosłownie wszystko! Pięknie prezentować się będą wyeksponowane owoce jak jabłka czy pomarańcze, zarówno świeże jak i wysuszone. Dodatkowo gwarantują też piękny zapach, tak samo jak cudowne, zielone gałązki sosny. Możesz także wybrać styl bardziej glamour i kryształowe, eleganckie dodatki lub drewniane deseczki i serwetki w kratę aby było bardziej "swojsko".

Zimowa biel. 
Soczysta czerwień.
Naturalna zieleń.
Piękne złoto. Postaw na talerz. 
Posiadając mały stół i dużo potraw na nim, nie zawsze sprawdzą się powyższe bogato zdobione inspiracje. Wtedy możemy skupić się na... talerzu! On także może wyglądać pięknie, nawet kiedy posiadasz zastawę, która wiele już przeżyła i nie wygląda "wyjściowo. Ładnie ozdobiona serwetka, i delikatny akcent w postaci bombki już sprawi, że stół będzie wyglądał na przystrojony. Coraz częściej pojawiają się także karteczki z imionami gości, co pomoże zwłaszcza organizując dużą Wigilię dla paru rodzin, gdzie niektórzy się jeszcze nie znają, a chcesz aby wszyscy czuli się jak najbardziej komfortowo.


W Wigilii przede wszystkim najważniejsze jest to, aby zapomnieć chociaż na chwilę o codzienności, o pracy, a nacieszyć się wspólnie spędzonym czasem z rodziną i bliskimi osobami. Przy pięknie zastawionym stole z przepysznym jedzeniem można jeszcze bardziej celebrować te cudowne chwile.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger