13 stycznia

SŁODKIE PYSZNOŚCI, CZYLI SŁODKI STÓŁ NA WESELNYM PRZYJĘCIU.

Stół pełen słodkości. 
Weselne przyjęcia to już nie tylko wybór sali, menu i tortu. Dziś chyba wszystkie przyszłe Panny Młode mają w głowie wizję swojego wymarzonego przyjęcia weselnego. Ta wizja nie ogranicza się tylko do tych trzech rzeczy powyżej, a do całego ogromnego wora nawet najmniejszych detali!
Coraz częściej Młode Pary dbają o najmniejsze szczegóły podczas planowana wesela, planują wyszukane niespodzianki, niektórzy powielają sprawdzone pomysły z innych przyjęć na których byli, inni zaś chcą aby ich przyjęcie było jedyne, niepowtarzalne, a więc szukają nowych koncepcji i rozwiązań na ten niezwykły dzień. Jedną z rzeczy, o której wygląd podczas weselnego przyjęcia dbamy coraz częściej jest Słodki Stół. To właśnie na nim skupi się dzisiejszy post.


Słodkie marzenia. 
Słodki Stół od dawna gości podczas przyjęć weselnych, jednak z biegiem czasu jego wygląd zmienił się, tak samo jak jego pozycja. Kiedyś Słodki Stół to po prostu stół ze słodkościami, przede wszystkim ciastami, kawą i herbatą. Dziś jest wyeksponowany, zwraca na siebie uwagę od razu od wejścia i stanowi część wystroju sali. Im więcej ciekawych rozwiązań tym lepiej. Na takim stole pojawić się może wszystko, co tylko siedzi w Twojej głowie!

Wyeksponuj to co piękne.
Dzisiejsze Słodkie Stoły zaskakują swą kreatywnością. Te wszystkie wypieki, ciasteczka, lizaki to istne dzieła sztuki, dlatego warto je jeszcze bardziej wyeksponować na naszej weselnej sali, aby już od wejścia krzyczały do gości "zjedz mnie!". Jeżeli Wasza sala zapewnia Wam miejsce na wystawienie słodkości zadbajcie o jego aranżację i odpowiednią oprawę.

Pomyślcie o dodatkach pasujących do wystroju sali i motywu przewodniego wesela. Mogą to być kwiaty, świeczniki, balony, girlandy, drewniane detale. Tak aby jeszcze bardziej podkreślić urok Waszego Słodkiego Stołu.

Jeżeli Wasze wesele posiada motyw przewodni warto wziąć go pod uwagę aranżując Słodki Stół.

Tak samo jest w przypadku kolorów. Decydując się na wesele w kolorze złota warto użyć go również w Słodkim Kąciku.

Postaw na nietypowe rozwiązania.
To co, że Słodki Stół ma w nazwie "stół". Swój własny możesz stworzyć tam gdzie chcesz, z czym chcesz i na czym chcesz. To może być fajne rozwiązanie, zwłaszcza gdy Twoje wesele jest w konkretnym stylu lub posiada motyw przewodni. Zastanów się w jaki sposób Słodki Stół może pomóc Ci w jeszcze większym jego podkreśleniu.

Słodkości możesz postawić na wszystkim. Przy motywie podróżniczym fajnie będą wyglądały stare walizki, a podczas rustykalnego wesela wykorzystać możesz stare skrzynki, beczki czy na przykład meble.

Wyraź to!
Podziel się swoją radością czy zabawną myślą z gośćmi. Wyraź to za pomocą przeróżnych tabliczek. Świetnie nadają się do tego tablice do pisania kredą, napiszesz na nich co tylko chcesz.

Możesz także użyć tych gotowych tabliczek z fajnymi anegdotami, mniej lub bardziej związanych z weselem.

Świetnym pomysłem są także przeróżne opakowania na słodkości, a także drewniane tabliczki, które możesz zrobić samemu.

Słodkości na stole gości. 
Co zrobić gdy nagle okazuje się, że na Twojej sali nie ma miejsca na Słodki Stół? To raczej niezbyt często spotykana sytuacja, jednak czasami się zdarza. Pamiętaj, że z każdego problemu możesz stworzyć sytuację, którą później nazwiesz zaplanowaną. Ta właśnie taka może być, gdyż słodkości mogą pięknie ozdobić stoły gości. Stawiając je na każdym stole mogą służyć jako ich zaplanowane ozdoby. Idealnie skomponują się z kwiatami i innymi dekoracjami, ale będą także pięknie wyglądać jako samodzielna ozdoba stołu.
źródło zdjęć: Pinterest

Słodki Stół to bardzo ważny punkt podczas planowania weselnego przyjęcia. Zadbaj o to aby zaskakiwał i "cieszył oko". Przy tym wszystkim nie zapominaj o tym, aby Twój Słodki Stół nie tylko zachwycał wyglądem, ale przede wszystkim powinien zachwycać smakiem :)

1 komentarz:

  1. Super! Bardzo fajnym pomysłem, jeśli chodzi o sprzedaż takich słodkości, to jest ich rozwożenie do klientów. Poza tym, co do tej pory jest robione, dodatkowo trzeba będzie kupić tylko np. takie https://pakmed.pl/catering opakowania i wtedy bez problemu słodkości trafią tam, gdzie powinny. Myślę, że takie usługi są naprawdę interesujące.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger