23 stycznia

LOFTOWY KLIMAT.

Przestrzeń, surowość i przemysłowe dodatki.
Marząc o mieszkaniu w stylu loftowym to właśnie te trzy cechy pojawiały mi się w pierwszym momencie. Zawsze oglądając amerykańskie filmy czy seriale musiał choćby mignąć jakiś loft. Co śmieszniejsze taki loft dla nich najczęściej był mieszkaniem kogoś niezbyt zamożnego, a u nas tyle osób marzy o takim mieszkaniu.
Swoją drogą jakiś czas temu w naszym mieście powstały takie "loftowe" bloki. Jednak gdy weszliśmy do jednego z mieszkań to w niczym ono loftu nie przypominało. Wszystkie cegły zakryte były tynkiem, sufit raptem 20 cm wyższy niż w standardowych pomieszczeniach. A szkoda, bo taki loft nam się marzył dłuższy czas, dobrze sie jednak stało, bo mamy swoje "królestwo" :) Niestety u nas raczej ciężko nam będzie znaleść takie wysokie, przestronne mieszkanie, ale zawsze możemy postarać się aby swoje urządzić w stylu nawiązującym do tego loftowego.

Przestrzeń. 
To najtrudniejsza ale też zarazem najłatwiejsza rzecz do osiągnięcia. Loftowy styl to przede wszystkim jedna, wielka, otwarta przestrzeń. Wystarczy, że pozbędziesz się w swoim mieszkaniu poszczególnych ścianek działowych aby ten efekt osiągnąć. Dzięki temu z małych "klitek", które najczęściej otrzymujemy wraz z kluczami do naszego własnego mieszkania, stworzymy przestronny apartament :)
Surowość.
Czyli wszelkie cegły, metalowe konstrukcje, drewniane bele w jak najbardziej surowym stanie. To tworzy niepowtarzalny, loftowy klimat. Świetnie wyglądają także wszelkie kable oraz rury "na wierzchu". Betonowa lub drewniana, lekko zniszczona podłoga dopełni to wnętrze. Pułki i szafki możesz zrobić z palet czy skrzynek po owocach. No i nie zapomnij o szkle!
Nietuzinkowe dodatki. 
To one stworzą nasze wnętrze takim, jakie chcemy, żeby było. Możemy pójść o krok dalej i postarać się o stare meble, które odnowimy. Indriustralne detale dopełnią nasze loftowe mieszkanie. Wszelkie znaki uliczne, ciekawe tabliczki z napisami, stalowe elementy, wiszący rower na ścianie czyli często rzeczy wyrzucane na śmietnik dla Ciebie okazać się mogą prawdziwym rarytasem. Nie bój się także kolorów. Loftowe wnętrze to nie tylko biel, czerń, szarość i brązy. Dodając do tego ciekawą kanapę, nawet w różu dodasz mu tylko jeszcze więcej charakteru :)
Dla każdego?
Jak wszystko inne- nie. Ale każdy styl da się lubić. Z każdego można czerpać po trochu i bawić się nimi wszystkimi aby stworzyć swoje wymarzone mieszkanie. W tym loftowym stylu uwielbiam tą przestrzeń, wyeksponowanie surowości materiałów oraz to, że wiele rzeczy można zrobić samemu przerabiając na przykład stare meble. Nawet jak do końca nam się coś nie uda, to zawsze możemy powiedzieć, że tak miało być, a to nasza artystyczna wizja :) To wszystko jednak trzeba naprawdę bardzo lubić aby zdecydować się na wnętrze właśnie w takim stylu!


źródło zdjęć: Pinterest

1 komentarz:

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger