14 marca

MIX INSPIRACJI- POKÓJ ROKSANY.

Skok na głęboką wodę!
Jakiś czas temu dostałam bardzo fajną propozycję aby zaprojektować pokój nastolatce- Roksanie. Moja euforia była ogromna, jednak gdy emocje opadły pojawił się także lekki niepokój. Czy dam radę? Przecież nie jestem projektantem. Owszem, coś tam zmieniam u siebie, bardziej z pasji, bo mam chęci i sama coś tam sobie kombinuję. Ale czy podołam stworzeniu czegoś, co będzie się podobało innym? Strasznie analizowałam wszystkie za i przeciw, jednak stwierdziłam, że pora wskoczyć na głęboką wodę i teraz wiem, że była to dobra decyzja. Projekt pochłonął mnie całkowicie ! A co najfajniejsze, nie widzę jak godziny mijają gdy wyszukuję coraz to nowe pomysy dla Roksany :) Inspiracje. 
Nie wiem jak pracują projektanci, natomiast ja rozpoczęłam od wyszukania inspiracji i przesłania ich Roksanie aby wybadać co jej się spodoba, jakie kolory, styl, elementy najbardziej przypadną jej do gustu. Następnie spotkaliśmy się po paru dniach abym obejrzała pomieszczenie gdzie ma być nowy pokój i ustalić jak ma wyglądać wymarzony pokój Roksany. Jej nowy pokój to jeszcze aktualnie sypialnia rodziców. Duża i bardzo ustawna, a więc myślę, że z tym co spodobało się Roksanie w inspiracjach nie będzie problemów aby przenieść do tego pomieszczenia. 


Kolorystyka. 
Neutralna szarość z bielą i czernią oraz pudrowymi, różowymi dodatkami. Takie neutralne kolory będą idealna bazą, gdy Roksana zdecyduje się na zmianę dodatków z różowych na każdy inny kolor. 
Łóżko. 
Wygodne łóżko z funkcją rozkładania i miejscem do przechowywania to z pewnością dobry wybór w pokoju nastolatki, która ma coraz więcej rzeczy i koleżanek, które u niej nocują :)


Biurko.
Obowiązkowy element w pokoju nastolatki. Proste biurko bez szufladek jest na pewno designerskie, jednak patrząc na praktyczną stronę lepiej wybrać te z miejscem do przechowywania. Tablice czy kratki dekoracyjne nad biurkiem to również świetne rozwiązanie w pokoju nastolatki. Nie zapomnijmy również o dobrym oświetleniu. Toaletka. 
To takie malutkie marzenie Roksany, jak chyba większości dziewczyn w jej wieku, a ja postaram się je spełnić. 


Dodatki. 
To one wypełnią naszą przestrzeń i zdecydują o końcowym efekcie. My dodamy dywan, fajne krzesło do biurka, stojące lustro i półkę-drabinkę na książki. Poszukamy także miejsca na hamak, i stoliczki kawowe, które pełnić będą również funkcję tych nocnych. Nad łóżkiem pojawi się galeria ze zdjęciami, grafikami i drewnianymi elementami. Całość uzupełnią różowe poduchy, pościel, koce, fajne oświetlenie i przeróżne detale. Jakiś czas temu zebrałam w TYM poście inspiracje na pokój dziecięcy. Ten projekt był jednak zupełnie inny! W kolejnym poście pokażę wizualizacje pokoju Roksany. A jaki będzie efekt końcowy efekt? Dowiecie się wkrótce :) 

1 komentarz:

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger