26 marca

WIZUALIZACJE NOWEGO POKOJU ROKSANY.

Od inspiracji do wizualizacji.
Jakiś czas temu pisałam Wam w TYM poście o propozycji, którą dostałam- pomoc w zaprojektowaniu pokoju Roksany, nastolatki, która swój nowy pokój będzie miała w dawnej sypialni rodziców. W poprzednim poście mogliście zobaczyć inspiracje i pomysły, które spodobały się jej najbardziej. Wybraliśmy także kolorystykę pokoju- szarości, biel, odrobina czerni i różowe dodatki. Ustaliliśmy także szczegóły, jakie rzeczy z sypialni jej rodziców zostaną, a co musi się zupełnie zmienić. A ja to wszystko zebrałam w jedną kupę i pokażę Wam dziś w wizualizacjach jej nowego pokoju, mam nadzieję, że tego wymarzonego :)
Sypialnia rodziców czy pokój nastolatki?
Tak jak wspominałam pokój Roksany to jeszcze aktualnie sypialnia jej rodziców. Przy takiej totalnej zmianie przeznaczenia danego pomieszczenia często czeka nas dość spora metamorfoza. Z tego pokoju zniknie wszystko oprócz drzwi i szafy, która jest sporą garderobą. Zmienią się okna, podłoga, kolor ścian i oczywiście meble. W związku z tym, że nowa kolorystyka będzie zupełnie inna to drzwi wejściowe do pokoju zostaną oklejone lub pomalowane, a drzwi szafy wymienione, tak aby wszystko  stworzyło spójną całość. Postanowiliśmy także zostawić cegłę, jednak ona także zmieni swój kolor na biały.

Aktualny wygląd pokoju Roksany. 

Nowe wnętrze.
To przede wszystkim nasza baza, a więc szary panel na podłodze, szare ściany i biała cegła. Telewizor zostanie w tym samym miejscu, kable są idealnie schowane, więc szkoda było go przenosić, tym bardziej, że układ pokoju udało nam się dopasować tak, aby go nie ruszać.
Pod telewizorem stanie dość wysoka, biała komoda, na książki i inne rzeczy Roksany.
Na komodzie będzie mogła także poustawiać przeróżne drobiazgi.
Pomiędzy komodą, a oknem znaleźliśmy miejsce na duże, stojące lustro. Takie lustro w pokoju nastolatki to element niezbędny! Pasją Roksany jest taniec, więc będzie miała także gdzie ćwiczyć nowe ruchy.Okna także przejdą metamorfozę. Pojawią się nowe zasłony zaciemniające w kolorze szarym oraz pudrowe, różowe firanki. To wszystko wisieć będzie na podwójnym karniszu.
Na tle okna zawiśnie hamak! Dzięki temu zyskamy dodatkowe miejsce do relaksu. Taki hamak możemy szybko zdemontować, gdy na przykład spodziewamy się dużej ilości gości i chcemy mieć jak najwięcej miejsca.
Głównym miejscem naszego wypoczynku oczywiście jest łóżko. Łóżko w pokoju Roksany stanie w tym miejscu, co łóżko rodziców, na tle ściany wyłożonej cegłami. Na ścianie nad łóżkiem pojawi się galeria z przeróżnymi zdjęciami, grafikami i drewnianymi elementami.Pomiędzy łóżkiem, a oknem stanie półka-drabinka na książki, lampkę nocną oraz inne dodatki. Natomiast funkcję szafki nocnej będzie pełnić okrągły stolik w skandynawskim stylu. Gdy do Roksany przyjdą koleżanki to oczywiście również przy tym stoliku będzie mogła je ugościć :)
Natomiast szafka nocna, którą widzimy z prawej strony łóżka będzie w jej pokoju pełniła funkcję toaletki. Nad nią zawiśnie okrągłe lusterko, a Roksana będzie mogła siadać przy niej na małym stołeczku z takimi samymi nogami jak stolik. Toaletka była jej marzeniem, więc nie mogłam jej pominąć!Wygodne, białe biurko będzie stało obok komody. Na ścianie, tuż nad nim zawisną czarne półki na wspornikach. Przy biurku pojawi się duży, wygodny fotel oraz metalowy, czarny kosz. A przestrzeń między biurkiem, a półką zajmie metalowa, ozdobna krata, do której Roksana będzie mogła przyczepiać notatki.
Wnętrze ociepli nam duży dywan oraz różowe dodatki. Pojawią się także narzuty, koc i poduchy.
Czarna, loftowa lampa doda charakteru i przełamie pudrowe dodatki.
Czas na wprowadzenie zmian! 
Inspiracje były, wizualizacje są, zakupy zrobione, a więc czas na metamorfozę! Jeszcze w kwietniu sypialnia rodziców zamieni się w wymarzony pokój Roksany. Będzie miała miejsce do nauki, odpoczynku, przechowywania, malowania się, ćwiczenia tanecznych kroków, czytania książek i oglądania telewizji. Mam nadzieję, że w rzeczywistości będzie jeszcze piękniej niż na wizualizacjach i Roksana nie będzie chciała wychodzić ze swojego nowego pokoju :) Czekajcie na fotorelację po remoncie!
2 komentarze:

  1. wow!!! jestem zachwycona projektem !:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Koniecznie muszę postawić na jakieś większe okna w moich pomieszczeniach. Macie też taki sam problem? Polecam Wam osobiście https://www.framex.pl/ . Jest to firma z wieloletnim doświadczeniem, która specjalizuje się w oknach i drzwiach. Jestem pewna, że będziecie zadowoleni. Uważam, że ich jakość w stosunku do ceny jest bardzo odpowiednia. Warto sprawdzić wszystkie oferty i sobie porównać, ale myślę, że jeśli to sprawdzicie, to będziecie mieli bardzo podobne opinie. Wiele osób poleca i wiele osób z oferty korzysta.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger