30 maja

DOMINIK I JEGO KRÓLESTWO.

Lego, piłka, zero różu! 
Poznajcie Dominika, ma 11 lat, wielu przyjaciół, których uwielbia zapraszać, gra w piłkę i uwielbia Lego. Jego siostrę- Kamilę poznaliście w poprzednim poście (KLIK). Ten pokój będzie totalnym przeciwieństwiem pokoju siostry pomimo tego, że układ jest jego lustrzanym odbiciem.
Dominik do tej pory dzielił swój pokój z siostrą, z racji przeprowadzki do większego domu teraz będzie miał swoje własne królestwo. Ten pewny swego chłopak od razu wiedział, że chce aby jego pokój był w kolorze czarnym z dodatkiem żółtego lub czerwonego. Jedna rzecz łączyła go z tym, czego chciała jego siostra- ma być dorosło! Polubiłam już to określenie :) W tym przypadku dorosło oznaczało miejsce do przyjmowania kolegów, grania na konsoli i miejsca do oglądania rozgrywek sportowych. No więc zostałam z tym wyzwaniem i powstał taki oto pokój :)


Czerń, szarość, biel i żółć. 
Pomimo tego, że Dominik chciał czarny pokój to niestety nie mogłam mu takiego całego w czerni pokoju zaprojektować, rodzicom by się to raczej nie spodobało, a i myślę, że i on sam nie był by docelowo z takiego pokoju zadowolony. Dlatego postawiłam na szarą bazę w postaci ścian jak i podłogi. Jedna z nich jest w kolorze żółtym, bo ten kolor właśnie Dominik wybrał także. Czarne natomiast są meble: biurko, szafka oraz duża szafa, a także część dodatków. Dodatkowo pojawiły się także białe, dość standardowe meble, aby przełamać szarość i czerń. Ta opcja kolorystyczna wydała mi się bezpieczniejsza i ponadczasowa, raczej nie znudzi się zbyt szybko dla właściciela pokoju :)


Piętrowe łóżko. 
Kluczowym miejscem w tym pokoju jest ewidentnie piętrowe, metalowe łóżko. To rozwiązanie jest idealne w pokoju gdzie chcemy mieć i sypialnię i miejsce do przesiadywania ze znajomymi. Na górnym piętrze jest przestrzeń do spania, a na dole rozkładana sofa. Dzięki temu mamy salon, sypialnię i pokój gościnny w jednym! Obok sofy nie mogło zabraknąć także metalowego stolika, a na górze lampki nocnej do czytania.


Czarne meble. 
Kolor czarny był najważniejszy dla Dominika, a więc musiał się pojawić w dość sporych ilościach. Dlatego zarówno duża szafa jak i biurko, szafka przy biurku i krzesło są właśnie w tym kolorze. Dodatkowym akcentem czerni są także dodatki i część oświetlenia. Taka ilość czerni nie przytłacza, a także nie powoduje, że pokój jest zbyt ciemny. Z czernią trzeba uważać, aby nie przesadzić i myślę, że w tym wypadku jest jej idealna ilość.


"Dorosły pokój".
Tak, tu także pojawiło się to określenie. Dzięki sofie, która jest częścią piętrowego łóżka uzyskaliśmy jakby mini salon. Półka RTV również dodaje temu dziecięcemu pokojowi bardziej dorosłego charakteru, tak samo jak stolik kawowy. Dodatkowym miejscem wypoczynku jest żółty, duży, wygody puf. Oczywiście nie mogło zabraknąć dywanu, aby lekko ocieplić pokój i nadać mu przyjemnego klimatu. Nad półką RTV pojawił się "daszek", taki sam jak w pokoju Kamili :) W tym wypadku pełni tą samą funkcję- miejsca na nagrody, puchary, medale i dyplomy zdobyte przez Dominika na zawodach.


Dodatki.  
Aktualnie pasją Dominika jest piłka, a także zbiera Lego. Wiem jednak jak często dzieci zmieniają swoje zainteresowania, dlatego najlepiej aby ich pasja oczywiście była pokazana w pokoju jednak najlepiej w dodatkach, które w razie zmiany zainteresowań możemy szybko wymienić :) Tutaj pojawił się żyrandol w kształcie piłki oraz klocek lego jako ozdoba. Czerwone pudełko to miejsce do przechowywania części klocków. Sama w domu mam kolekcjonera Lego i wiem jak ważne jest miejsce to trzymania tych wszystkich części i figurek. Wydzielone miejsce do przechowywania pozwoli chociaż trochę zachować porządek :)
Pokoje Kamili i Dominika gotowe, teraz trzeba tylko zrealizować te plany. 
Co myślicie o takich wnętrzach dla dzieci? Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger