04 maja

NASZ GARDEROBIANY CHAOS.

On- Chaos!
No dobra, wyjaśnijmy to sobie. Coraz więcej osób mi pisze "Jak znajdujesz czas na to, żeby zawsze mieć czysto, ładnie i sterylnie w mieszkaniu?" Otóż to chyba tylko pozory ;) Myślę, że tak jak u większości z Was, u nas jest tak samo. Czyli w sobotę jest pięknie, pachnąco, wysprzątane, poprane, a w niedzielę nadchodzi małymi krokami z powrotem do naszych progów On, totalny chaos!
O tyle, ile w całym mieszkaniu radzę sobie z nim dość dobrze, tak gdy zawita do naszej garderoby to totalnie nie potrafię go stamtąd wyrzucić... Ale niech to będzie dowód na to, że nie w każdym zakątku naszego mieszkania jest tak sterylnie ;)


Szafa? Nie! Garderoba...
Powiem Ci, że o garderobie marzyłam od zawsze. Nie podobały mi się żadne szafy, nawet te wielkie. Ja chciałam mieć oddzielny pokój na moje wszelkie pierdoły, tak jak te wszystkie gwiazdy w filmach... Dlatego, gdy kupiliśmy nasze mieszkanie od razu z wielkiej kuchni, która była w planach, powstało dodatkowe pomieszczenie, moja "wymarzona" garderoba. I tak oto jak widzisz jest w niej wszystko, składzik, siłownia, piwnica no i oczywiście miejsce na ciuchy, buty, torebki oraz oczywiście Lego mojego Męża. Z organizacją przestrzeni nie mam problemu, jednak z organizacją przestrzeni naszej garderoby- ogromny! Ja nawet znam odpowiedź dlaczego. Otóż po prostu najzwyczajniej w świecie jest w niej za dużo wszystkiego. Co zrobić jednak, gdy nie ma się sumienia wyrzucić części gratów? Bo może coś się przydać jeszcze, prawda?  Znasz to? ;)
Nowa pora roku to idealny moment na porządki, dlatego postanowiłam coś z tym zrobić, wyszukałam trochę inspiracji na ogarnięcie tego bałaganu i w sobotę zabieram się do roboty! Może i Tobie przydadzą się te zdjęcia? ;)


Zmotywuj się i ogarnij chaos!
Nieważne czy masz ogromną garderobę, szafę, czy może Twoje ubrania leżą w kartonach. Każdą przestrzeń da się uprządkować, rozplanować i ogarnąć. Małym kosztem, własnymi chęciami i odrobiną pracy możesz stworzyć piękną garderobę. Pamiętaj aby taką przestrzeń dobrze rozplanować. Zastanów się na jakie rzeczy potrzebujesz miejsce i ile tego miejsca ma być. Wymierz dobrze przestrzenie na wieszaki, adekwatnie do długości Twoich ubrań. Pomyśl ile zamykanych szuflad potrzebujesz i co chcesz w nich trzymać. Korzystaj z organizerów i odpowiednich gadżetów, które znacznie ułatwią Ci życie. Pamiętaj, że porządkując szafę też ją już zmieniasz i odświeżasz. Podejmij wyzwanie na ogarnięcie chaosu ze mną!


2 komentarze:

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger