04 maja

NASZ GARDEROBIANY CHAOS.

On- Chaos!
No dobra, wyjaśnijmy to sobie. Coraz więcej osób mi pisze "Jak znajdujesz czas na to, żeby zawsze mieć czysto, ładnie i sterylnie w mieszkaniu?" Otóż to chyba tylko pozory ;) Myślę, że tak jak u większości z Was, u nas jest tak samo. Czyli w sobotę jest pięknie, pachnąco, wysprzątane, poprane, a w niedzielę nadchodzi małymi krokami z powrotem do naszych progów On, totalny chaos!
O tyle, ile w całym mieszkaniu radzę sobie z nim dość dobrze, tak gdy zawita do naszej garderoby to totalnie nie potrafię go stamtąd wyrzucić... Ale niech to będzie dowód na to, że nie w każdym zakątku naszego mieszkania jest tak sterylnie ;)


Szafa? Nie! Garderoba...
Powiem Ci, że o garderobie marzyłam od zawsze. Nie podobały mi się żadne szafy, nawet te wielkie. Ja chciałam mieć oddzielny pokój na moje wszelkie pierdoły, tak jak te wszystkie gwiazdy w filmach... Dlatego, gdy kupiliśmy nasze mieszkanie od razu z wielkiej kuchni, która była w planach, powstało dodatkowe pomieszczenie, moja "wymarzona" garderoba. I tak oto jak widzisz jest w niej wszystko, składzik, siłownia, piwnica no i oczywiście miejsce na ciuchy, buty, torebki oraz oczywiście Lego mojego Męża. Z organizacją przestrzeni nie mam problemu, jednak z organizacją przestrzeni naszej garderoby- ogromny! Ja nawet znam odpowiedź dlaczego. Otóż po prostu najzwyczajniej w świecie jest w niej za dużo wszystkiego. Co zrobić jednak, gdy nie ma się sumienia wyrzucić części gratów? Bo może coś się przydać jeszcze, prawda?  Znasz to? ;)
Nowa pora roku to idealny moment na porządki, dlatego postanowiłam coś z tym zrobić, wyszukałam trochę inspiracji na ogarnięcie tego bałaganu i w sobotę zabieram się do roboty! Może i Tobie przydadzą się te zdjęcia? ;)


Zmotywuj się i ogarnij chaos!
Nieważne czy masz ogromną garderobę, szafę, czy może Twoje ubrania leżą w kartonach. Każdą przestrzeń da się uprządkować, rozplanować i ogarnąć. Małym kosztem, własnymi chęciami i odrobiną pracy możesz stworzyć piękną garderobę. Pamiętaj aby taką przestrzeń dobrze rozplanować. Zastanów się na jakie rzeczy potrzebujesz miejsce i ile tego miejsca ma być. Wymierz dobrze przestrzenie na wieszaki, adekwatnie do długości Twoich ubrań. Pomyśl ile zamykanych szuflad potrzebujesz i co chcesz w nich trzymać. Korzystaj z organizerów i odpowiednich gadżetów, które znacznie ułatwią Ci życie. Pamiętaj, że porządkując szafę też ją już zmieniasz i odświeżasz. Podejmij wyzwanie na ogarnięcie chaosu ze mną!


6 komentarzy:

 1. Chaos? Przecież Ty masz tutaj wszystko idealnie poukładane? O jakim Ty chaosie mówisz?! Wszystko wygląda naprawdę bardzo pięknie i aż zamarzyłam o takiej garderobie. Mam nadzieję, że kiedy będę miała okazję taką dla siebie stworzyć. Na razie po prostu interesuję się modą i różnymi dodatkami, które mogę znaleźć np. na stronie https://versoli.pl/pl/ . Nie wiem, czy wiecie, ale ich produkty są bardzo dobre jakościowe. Szkoda tylko, że nie mam miejsca, aby ładnie je wyeksponować w szafie, ale w szufladzie też mogą leżeć ładnie poskładane.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak mam być szczera, to u mnie w garderobie zawsze jest największy problem z tym, aby przechowywać wszystkie kurtki i płaszcze. Cały czas szukamy na to jakiegoś sposobu z nadzieją, że uda się coś w końcu wymyślić. Troszkę trzeba się pospieszyć, ponieważ w drodze jest już moje nowe zamówienie od https://modbis.pl/pol_m_Kurtki-i-plaszcze_Plaszcze-damskie-834.html . Mam nadzieję, że będę z zakupów zadowolona, ponieważ pierwszy raz korzystam z oferty tego sklepu. Mają w ofercie przepiękne płaszcze, a ja akurat potrzebowałam czegoś nowego. Nie było problemu z doborem rozmiaru.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooo też musiałabym sobie tak urządzić garderobę, bo póki co to mam prawdziwy chaos. Ubrania to już mi się nie mieszczą w szafie. A akurat uwielbiam modę, także jak widzę szpilki z paskiem czy ładne sukienki, inne ubrania, to nie mogę się powstrzymać od zakupu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Powiem Wam szczerze, że ja też muszę uporządkować swoją garderobę, ponieważ robi się w niej niezły bałagan, a już zamówiłam sobie ubrania i przede wszystkim sukienki na wiosnę i lato ze strony https://www.dressbox.pl/kategoria/sukienki-na-lato więc trzeba zrobić na nie miejsce. Na pewno trzeba wynieść zimowe rzeczy, bo mam nadzieję, że piękna pogoda szybko się pojawi.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger