27 maja

POKÓJ MAŁEJ KSIĘŻNICZKI.

Dlaczego doba nie może mieć 30 godzin?!
Stanowczo dzień jest za krótki i nawet nie zauważam ostatnio kiedy poniedziałek zamienia się niespodziewanie już w piątek... Ale w sumie dopóki dni upływają mi pod znakiem pracy-pasji to jest okej. Ostatnio trochę jedynie ucierpiał na tym blog za co Cię przepraszam, jednak to wszystko za sprawą projektów, których tworzę coraz więcej, a co za tym idzie Ty także je zobaczysz właśnie tutaj, więc wszyscy powinni być zadowoleni :) W dzisiejszym poście pokażę Ci właśnie jeden z nich. Pokój dla małej księżniczki- Kamili, która kocha kolor różowy i marzy o sypialni takiej jak "mają dorośli". Co było później? Sprawdź w tym poście :)


Różowy "dorosły" pokój. 
Nasza mała księżniczka-Kamila ma 8 lat i brata, z którym do tej pory dzieliła wspólny pokój. Z racji przeprowadzki do większego domu doczekała się swojego własnego pokoju, 13m2 królestwa! Jak już wspominałam uwielbia kolor różowy, marzy o pokoju jak "u dorosłych"... Co to tak naprawdę znaczy? Duże łóżko! Stąd pojawiło się pełnowymiarowe łóżko z tapicerowanym wezgłowiem. Takie łóżko posłuży nam na lata, jest w kolorze różowym jednak kolor tapicerki możemy zawsze zmienić.
Obok łóżka nie mogło zabraknąć szafeczki nocnej, która jest praktycznie w każdej "dorosłej" sypialni. Tu pojawiła się mobilna szafka na kółkach, w kolorze różowym na niej nocna lampka i kreatywny kalendarz w formie drewnianych kostek. Natomiast z drugiej strony mamy duży również różowy kosz, do którego możemy włożyć ulubione pluszaki, koce czy dodatkowe poduchy. W dziecięcym pokoju nigdy nie jest za mało miejsc do przechowywania.

Siedzisko pod oknem. 
Duże okno i kaloryfer umiejscowiony z boku, pozwoliły nam na to aby stworzyć fajne miejsce do wypoczynku tuż przy oknie. Tapicerowane, wygodne, różowe siedzisko sprawdzi się tutaj idealnie.    Krótka zasłonka w tym wypadku będzie praktycznym rozwiązaniem. Nawet gdy całkowicie zakryjemy okno nadal spod niej będzie wystawała nasze piękna ławeczka. Dodatkowo zakrywa nam kaloryfer, który wisi na ścianie.  Na takim siedzisku przyjemnie czyta się książki czy też dzieli się wspomnieniami z pamiętnikiem. To z pewnością będzie ulubione miejsce każdego dziecka!
Daszek nad łóżkiem?
Pewnie zastanawiacie się co to za daszek nad łóżkiem... To jest półka na nagrody, puchary i medale zdobyte przez Kamilę. Dzięki półce powieszonej tak wysoko prawie przy suficie nie zagracimy pokoju, a nasze zdobyte nagrody będą pięknie wyeksponowane. Takie miejsce przyda się w pokoju każdego dziecka, choćby po to by wyeksponować rysunki, dyplomy, które nasze pociechy przynoszą ze szkoły, a nas codziennie będzie rozpierać duma!Punkty obowiązkowe. 
W pokoju Kamili nie mogło zabraknąć także biurka do odrabiania lekcji, a także miejsc do przechowywania. Jest tu duża szafa oraz dość spora komoda. Taka ilość mebli jest wystarczająca w jej pokoju, co stwierdzili rodzice. Przeprowadzka czy remont to idealna pora aby zrobić małe porządki w naszych szafach, więc gdybyśmy się nie mieścili z rzeczami po remoncie, część po prostu trzeba wyrzucić czy oddać :)

Kącik do zabaw. 
Po wejściu do pokoju od razu widzimy kącik dziecięcy. Jest tu okrągły stolik idealny do spotkań przy herbatce z koleżankami ale także może służyć jako dodatkowe miejsce do nauki. Za stolikiem mamy półkę- domek dla lalek. Taki mebel może mieć dwa zastosowania. Gdy nasza mała księżniczka troszkę porośnie to bez problemu ten kącik dziecięcy w każdej chwili możemy zamienić np. na toaletkę. wszystkie meble są "ruchome", a więc wystarczy pozbyć się startych i bez awaryjnie wymienić je na nowe. Zyskamy wtedy zupełnie nowe przeznaczenia tego samego miejsca.
Dodatki.
W dziecięcym pokoju dodatkami przede wszystkim są wszechobecne zabawki. Dlatego warto jest nie przesadzić z ilością detali. Tu na ścianie nad łóżkiem pojawił się kolorowy napis i literka K jak Kamila. Na przeciwnej ścianie pojawiła się różowa girlanda. Mamy także różową lampę stojącą przy kąciku zabaw i różowe pudełka na biurku. Na komodzie stoi zegar oraz świeże kwiaty. Wisząca na środku sufitu lampa wygląda jak wiszące płatki kwiatów, które przy wietrze będą ślicznie powiewać. Pokój jest baaaardzo dziewczęcy :)
Neutralna baza to podstawa. 
Neutralne kolory, szare ściany, białe deski na podłodze oraz białe meble tworzą nam bardzo dobrą bazę w razie gdyby nasza księżniczka znudziła się już kolorem różowym. Bez problemu przy takich podstawowych kolorach możemy wymienić róż na każdy inny kolor. Warto jest słuchać dziecka i spełniać jego zachcianki jednak starajmy się to robić rozważnie właśnie w postaci dodatków, które łatwo możemy wymienić.A w kolejnym poście pokażę Wam wizualizacje pokoju brata Kamili. Gwarantuję, że tu nie będzie już ani grama różu :)


2 komentarze:

  1. W takim pokoju na pewno musi pojawić się tapczan dla dzieci, więc przyznam, że bardzo chętnie skorzystam sobie z oferty sklepu https://otomeble.pl/meble-dzieciece-i-mlodziezowe/tapczany-dla-dzieci.html , bo widziałam tam ostatnio świetne tapczany i któryś z nich na pewno będzie pięknie wyglądał w pokoju mojej córki.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger