08 czerwca

DZIECIOM WSTĘP WZBRONIONY! - SYPIALNIA ANI I TOMKA.

Oaza spokoju tylko dla dorosłych. 
Ania i Tomek wraz ze swoimi dziećmi do tej pory mieszkali w dwupokojowym mieszkaniu. Stary salon pełnił także funkcję sypialni, natomiast dzieci dzieliły drugi pokój. Strasznie im zazdroszczę, bo za jakiś czas przeprowadzą się do domu z ogrodem, a salon z sypialnią zamienią na dużą sypialnię z garderobą! Nowe pokoje Kamili i Dominika mogliście zobaczyć TUTAJ i TUTAJ, a dziś pokażę Wam pokój rodziców, który przeznaczony jest TYLKO dla nich! I to w sumie były moje jedyne wytyczne co do projektu, dostałam totalnie wolną rękę, aby stworzyć przyjemne, przytulne miejsce do wypoczynku. Co z tego wyszło? Sypialnia, którą sama bym mogła mieć...  :)

Neutralne kolory. 
Aby zachować spójność wszystkich pomieszczeń postawiłam na kolory, które już pojawiły się w pokojach dzieci, a więc neutralna szarość. Tutaj również ściany są właśnie w tym kolorze. Z jasnym, prawie białym panelem tworzą piękne tło dla wszelkich mebli. Białe deski pojawiły się także na ścianie za łóżkiem, dodają lekko sielskiego klimatu, a wraz z belkami przy suficie komponują się genialnie! Absolutnie nie są to deski konstrukcyjnie, a jedynie dekoracyjne. Dzięki tym wszystkim zabiegom stworzyło nam się przejrzyste, neutralne "pudełko" gotowe na przyjęcie wszelkich mebli.


Skryte marzenie o garderobie.
Patrząc na plan tego pomieszczenia widziałam prostokątny pokój z pięknymi, podwójnymi drzwiami wychodzącymi na balkon. Ania i Tomek byli przyzwyczajeni do małej przestrzeni dlatego postanowiłam w tym prawie 18m2 pokoju wydzielić dodatkowe miejsce na garderobę, która była małym marzeniem właścicielki. Wchodząc do pokoju przez szare drzwi na przeciwko widzimy przesuwne kolejne- do garderoby. Nie jest ona ani duża, ani mała, to takie 5m2 idealne aby pomieścić rzeczy rodziców.Trochę w stylu... każdym?
Przy założeniu, że właściciele nie chcą nic konkretnego, nie mają ulubionego stylu, a ma być po prostu ładnie, do naszego jasnego "pudełka" dodałam meble po trochu z każdej półki. Najważniejsze w sypialni jest oczywiście łóżko, to jest widoczne od razu po wejściu do części sypialnej. Stoi na tle pięknej ściany pokrytej deskami, które jeszcze bardziej zwracają uwagę na piękny zagłówek. Obok łóżka nie mogło zabraknąć szafek nocnych, delikatnie w stylu skandynawskim, a na nich lampki nocne. Łóżko otoczone jest pięknym dywanem, które znacznie ociepla nam to pomieszczenie. Na przeciwko wisi telewizor w ozdobnej ramie, a pod nim znalazło się miejsce na ozdobną konsolę z szufladkami na drobiazgi. Obok konsoli stoi piękny, wygodny fotel z ciekawym wzorem. Jak widzicie na projekcie prawie dotyka on łóżka, jednak w rzeczywistości fotel nie jest aż tak głęboki, a łóżko jest znacznie krótsze niż to z projektu, dzięki czemu zyskamy normalne przejście.
Chciałam także koniecznie wygospodarować miejsce dla Ani na "kobiece sprawki", a więc nie mogło zabraknąć toaletki. Ta jest w stylu glamour z ciekawym wiszącym lustrem i kinkietami dającymi idealne światło do robienia makijażu. Stołek możemy wsunąć pod toaletkę, a to daje nam swobodne przejście.
Podwójne drzwi balkonowe to chyba coś, o czym marzy wiele osób. Aby ich nie zakrywać, a jedynie wyeksponować dodamy lekkie firanki i podwieszone, grube, zaciemniające zasłony, które zasłonięte dadzą nam poczucie komfortu. To wszystko zawiśnie na podwójnym karniszu.
Z dodatków pojawią się dwa piękne, duże lampiony-latarenki, drewniana drabinka, lampa stojąca oraz lampa wisząca. Na drewnianej ścianie za łóżkiem możemy stworzyć galerię ścienną, wyeksponować rodzinne fotografie czy ciekawe grafiki.
Takie wnętrze z pewnością dla Ani i Tomka będzie ich małą oazą spokoju, miejscem totalnego wyciszenia, odpoczynku i spokoju. A Wy chcielibyście mieć taką sypialnię? Ja marzę już o takiej !

2 komentarze:

  1. Ja zdecydowanie polecam łóżko kontynentalne. W poprzednim mieszkaniu mieliśmy takie łóżko, teraz się wybudowaliśmy i wymienialiśmy stare na nowe. Tym razem zdecydowaliśmy się na kontynentalne i był to dobry wybór. Łózka te uchodzą za najwygodniejsze, bo mają wiele różnych rozwiązań. Poza tym samo w sobie wygląda atrakcyjnie oraz ma duża powierzchnię do spania, z uwagi na brak boczków. Takich łóżek jak najbardziej możecie szukać w ofercie https://bestmeble4you.pl/258-lozka-kontynentalne . Wydaje mi się, że jak najbardziej będzie to ciekawym rozwiązaniem.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger