05 września

JAK ODMIENIĆ WNĘTRZE PRZY POMOCY 5 RZECZY?

Boho z motywami azteckimi. 
Wrzesień kojarzy mi się z początkiem czegoś nowego. Może to z powodu naszej pracy, bo wrzesień to u nas początek sezonu tanecznego? Co roku z tej okazji zmieniamy coś w studiu, w tym było podobnie. Natomiast wrzesień zawsze powoduje u mnie także chęć zmiany w mieszkaniu.
Nasza sypialnia już przeszła małą metamorfozę, tym razem biało-czarną. Chcąc bardziej "scalić" mieszkanie w jedną całość postanowiłam coś zmienić także w naszym salonie. Znudziły mi się już te tropikalne i botaniczne motywy, tym bardziej, że pogoda już nas nie rozpieszcza i chyba potrzebuję  bardziej przytulnego klimatu. Stąd pomysł na boho z motywami azteckimi. Pokażę Ci jak przy pomocy 5 rzeczy zupełnie odmienić wnętrze. To proste:


0. Porządki i poszukiwania. 
Rozpocznij od porządków, oczyszczenia przestrzeni ze starych dodatków i wszelkich przedmiotów, które przy nowej aranżacji będą zupełnie niepotrzebne. Z takim czystym wnętrzem "pracuje się" znacznie łatwiej. Dokładnie widzimy czego nam jeszcze brakuje lub wręcz odwrotnie jakich rzeczy mamy za dużo. Poszukaj inspiracji na nowe dodatki, styl, przeglądaj zdjęcia i wybierz to, co najbardziej Ci się podoba z każdego z nich.

1. Poduszki i poszewki.
To najprostszy i najtańszy sposób na odmianę naszego wnętrza. Wybór mamy tak ogromny, że znajdziemy je na każdą okazję i w każdym stylu. Poduchy ocieplają nasze wnętrze i tworzą przytulny klimat. Poduch nigdy za wiele!

2. Koce lub narzuty. 
To takie małe 2w1. Nie tylko ozdabiają i ocieplają nam wnętrze ale także w zimne wieczory ocieplają nas :) Możemy je zarzucić niedbale na sofie czy wyeksponować złożone w zaplanowanym miejscu.

3. Świeczniki lub świece. 
Nawet zwykłe świece mogą wyglądać ciekawie, spróbuj coś z nimi pokombinować. Nie musisz ich stawiać w takiej formie jakiej je kupisz. Możesz związać je ze sobą czy np. obwiązać sznurkiem pojedynczo każdą.

4. Tematyczne grafiki lub obrazy. 
Podkreślisz i i uzupełnisz nimi wnętrze. Będą tworzyły ciekawy dodatek. Pasują do każdego wnętrza, musisz tylko znaleźć odpowiednie miejsce aby pięknie wyeksponować swoją grafikę.

5. Dodatki. 
Scalają nasze wnętrze w jedna całość, za ich pomocą dopinamy naszą aranżację. Postaraj się aby dodatki kojarzyły się od pierwszej sekundy z danym stylem lub klimatem, jaki chcesz osiągnąć. Nie przesadź także z ich ilością. Chyba, że taki właśnie efekt chcesz uzyskać :)
źródło zdjęć: Pinterest

Pamiętaj o punkcie 0!
Zanim to wszystko to pamiętaj aby dokładnie "oczyścić" wnętrze ze zbędnych dodatków gratów. Pozbądź się wszystkiego z poprzedniej aranżacji, przygotuj sobie czyste pole do działania i... działaj! Ja już prawie skompletowałam wszystkie dodatki do nowej aranżacji, a moją inspirację widzisz na powyższych zdjęciach. Będę działać razem z Tobą :)

1 komentarz:

  1. Jak się na to zapatrujecie - https://joniak-galeria.pl/galeria-komercyjna/ Przeglądam to, od kiedy prowadzona jest sprzedaż obrazów Juliusza Joniaka. Czy to naprawdę się opłaca? Jak to wygląda z Waszego doświadczenia?

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger