08 października

JAK FAJNIE URZĄDZIĆ SIĘ W KAWALERCE?

Małe może być piękne! 
Kolejnym projektem, który lada dzień Ci zaprezentuję będzie wizualizacja 30m2 kawalerki, a właściwie aż dwóch! Będą zupełnie różne, bo jedna dla chłopaka druga zaś dla dziewczyny.
Kiedyś wraz z Ł. wynajmowaliśmy właśnie taką, a nawet chyba mniejsza kawalerkę i od tego czasu wiem, jak dużo fajnych rozwiązań można zastosować właśnie w takim mieszkaniu. Możemy pomieścić na takim metrażu wszystko, co chcemy, o ile dobrze to przemyślimy. Oczywiście na początku podejdźmy do sprawy rozsądnie i zróbmy rachunek sumienia, czego tak naprawdę potrzebujemy , bo na 30m2 raczej 6 sypialni nie zmieścimy, ale to chyba powinniśmy być tego od początku świadomi :) Natomiast możemy spokojnie nastawić się na układ kuchnia, łazienka, sypialnia, salon. Takie rozwiązanie jest przy 30m2 jak najbardziej optymalne. Ba! Możemy stworzyć całkiem przestronne wnętrze, czuć się w nim swobodnie, mieć sporo miejsca do przechowywania, zaprosić nawet garstkę znajomych na niejedną imprezę :) Pokażę Ci dziś trochę inspiracji i ciekawych rozwiązań, które znalazłam szukając fajnych pomysłów do swoich projektów.


Parę ważnych wskazówek. 
Przy małym metrażu warto pamiętać o tym, aby nasze wnętrze było spójne, w jednej kolorystyce, stylu. Postawmy na takie same podłogi czy też ten sam kolor ścian. Nie dzielmy niepotrzebnie przestrzeni ścianami. Jeżeli już musimy rozdzielić pokój od sypialni to zróbmy to przy pomocy zasłon, kotar, szprosów, tak aby nadal pomieszczenia wydawały się przestronne. Nie zapominajmy o miejscu do przechowywania, takich nigdy za wiele. Wykorzystujemy maksymalnie przestrzeń, twórzmy przeróżne funkcjonalne schowki, np. pod łóżkiem w sypialni. W małych wnętrzach każdy metr się liczy, a więc nie zagracaj go. Dobrze dobranym oświetleniem możesz zdziałać cuda, a więc nie pomijaj tego tematu. Pamiętaj, że jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń!


Mam nadzieję, że chociaż w małej części te wskazówki i inspiracje pomogą Ci stworzyć swoje wymarzone, małe wnętrze. A ja lada dzień pokażę Ci jak poradziłam sobie właśnie z taką 30m2 kawalerką :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger