14 stycznia

POKÓJ ROKSANY PO REMONCIE.

Marzenia nastolatki. 
Ten projekt chyba zawsze będzie dla mnie tym najważniejszym, przede wszystkim dlatego, że to od niego wszystko się zaczęło. To były moje pierwsze pomysły i wizualizacje dla kogoś poza nami samymi. Cudowne uczucie móc sprawić, że marzenia nastolatki spełniają się w jakimś malutkim stopniu również dzięki mnie.
Prace nad pokojem Roksany rozpoczęłam od przygotowania inspiracji (KLIK). Chciałam poznać jej gust, wybór odnośnie kolorów i dowiedzieć się, co będzie dla niej niezbędne. Później przygotowałam wizualizacje (KLIK) i po ich zaakceptowaniu zaczął się wielki remont.


Od wizualizacji... 
Aktualny pokój Roksany jest w miejscu, gdzie wcześniej była sypialnia jej rodziców. Jedyne co z niej zostało to szafa i to jedynie jej środek, drzwi i cegiełki na ścianie. Cała reszta się zmieniła diametralnie. Ostre kolory zamieniliśmy na biel, szarość i czerń. Brązowe podłogi teraz są szare. Wszystkie meble są zupełnie nowe i przystosowane do potrzeb nastolatki, a stara szafa zyskała zupełnie nowy front.

przed remontem


po remoncie


...do realizacji.
Wchodząc do pokoju pierwsze co rzuca nam się w oczy to, no właśnie co? Ja uwielbiam każdy element tego wnętrza. Począwszy od dużego łóżka z możliwością rozłożenia, co pozwoli swobodnie przyjmować Roksanie koleżanki. Dodatkowo łóżko jest także miejscem do przechowywania, co także jest niezbędne. Tuż obok nie mogło zabraknąć nocnego stolika, który w ciągu dnia pełni funkcję tego kawowego. Miejscem, o które podobno ścigają się wszyscy domownicy jest hamak. To fajny akcent w pokoju nastolatki i miejsce gdzie możemy się odprężyć czytając książkę czy słuchając muzyki. W pokoju Roksany nie mogło zabraknąć także kobiecych elementów, jak duże stojące lustro oraz mini toaletka z wiszącym lustrem i taborecikiem. Oprócz dużej szafy, która zyskała nowy front mamy też bardzo pojemną, wysoką komodę, jako dodatkowe miejsce do przechowywania. No i nie mogę także pominąć biurka, które cudownie komponuje się z resztą mebli i jest bardzo pojemne. Nad nim wiszą otwarte półki na fajnych wspornikach. Moc detali. 
Szara podoga, szare ściany, białe meble z elementami czerni i białe cegiełki... To wszystko mogło by się wydawać nudne, ale gdy dodamy do tego parę dodatków w odcieniach pudrowego różu i innych fajnych młodzieżowych detali pokój od razu zaczyna żyć. Całe to wnętrze zespajają właśnie dodatkowe elementy jak grube zasłony, dywan w marokańską koniczynę, poduchy z przeróżnymi napisami i grafikami, puchate narzuty. Nie mogło zabraknąć także wszelkich pudełek na szpargały, ciekawego oświetlenia, świeczek i ramek. To wszystko sprawiło, że pokój Roksany nabrał charakteru, stał się jej indywidualną przestrzenią. A gdy znudzi jej się róż, może wymienić go w każdej chwili na zupełnie innych kolor. Neutralne bazowe kolory będą wyglądały świetnie w zestawieniu ze wszystkimi barwami! W takim pokoju aż chce się zamieszkać! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger