16 maja

40 m2 MIESZKANIE NA WYNAJEM.

Poszukiwane mieszkanie!
Musiałam podzielić się z Wami jak najszybciej tym projektem! To dlatego, że był dla mnie niezłym wyzwaniem. Mieszkanie na wynajem powinno spełniać wiele innych funkcji niż te, do których mamy wprowadzić się my sami.
Gdy jeszcze kiedyś sami szukaliśmy mieszkania do wynajęcia bardzo żałuję, że nie trafiliśmy na takie, jak miałam okazję zaprojektować. W tamtym okresie, dobre parę lat temu były na rynku raczej mieszkania "stare", takie totalnie nieremontowane, złożone z tych niepotrzebnych mebli z domu właścicieli. Teraz rynek oferuje znacznie więcej, samych mieszkań jest na tyle dużo, że musi się czymś wyróżniać, zaskakiwać jeżeli chcemy znaleźć potencjalnego najemcę. Kwestię ceny odstawmy na bok, bo to inna bajka, pozostańmy w kategorii zaskakiwania ;)

Jak tu jest?
Właściwie jak tu będzie? -Pięknie i klimatycznie oraz nietypowo. To mieszkanie ma 40m2. Jest zachowane w dość neutralnych kolorach, tak aby spodobało się potencjalnie jak największej liczbie osób. Króluje jasny panel, białe ściany, z dodatkiem czarnej tablicówki i akcentów z cegieł. Jednak przede wszystkim starałam się zadbać o wszelkie szczegóły i nietypowe, wyróżniające to mieszkanie z pośród innych ofert elementy. Założeniem właścicieli było to, aby zrobić je jak dla siebie.

To mieszkanie kłada się z korytarza, dość małego, jednak udało mi się zmieścić tu zabudowę na kurtki, buty, czy np. jakieś gospodarcze rzeczy typu deska do prasowania. Jest także komoda, która pomieści jakieś podręczne rzeczy najemców.Dalej z lewej strony mamy kuchnię. Nie jest ona typowa, bo nie jest ani otwarta ani zamknięta, taka pół na pół. Od salonu oddziela ją ściana pokryta czarną tablicówką, a od korytarza barek z wysokimi krzesłami. Kuchnia jest dość neutralna, biała, z gładkimi frontami. Pomieściła piekarnik, mikrofalę, lodówkę, zmywarkę, pralkę, płytkę gazową, okap i zlew. Z założenia osoby wynajmujące mieszkanie raczej wiele naczyń nie mają, więc miejsca do przechowywania jest optymalnie dużo. Na ścianie między szafkami mamy imitację drewnianych desek zbliżonych do odcienia podłogi.


Dalej przechodzimy do salonu, który odgrodzony jest tą czarną ścianką. Na niej wisi telewizor, na specjalnej regulowanej rączce, dzięki której telewizję będzie można oglądać też z sypialni. Meble jakie tu zaplanowałam są drewniane z dodatkiem metalu, dość industrialne rozwiązanie, które świetnie komponuje się z cegłą na ścianie. Narożnik nie należy do największych, ale jest z funkcją spania. No i najważniejszy element- hamak, który rozkochał w sobie właścicieli i mam nadzieję, że rozkocha przyszłych najemców!
Moje ukochane szprosy oddzielają salon od sypialni. Właściciele tego mieszkania zaproponowali mi współpracę właśnie dzięki nim, gdyż zakochali się w TYM moim projekcie. Tu wpasowały się idealnie, dzięki nim mieszkanie wydaje się znacznie większe. Bo rozsunięciu tej ścianki mamy ogromną przestrzeń, a gdy chcemy prywatności zasłaniamy po prostu zasłony i zamykamy drzwi. W sypialni wydzieliłam miejsce na sporą, bo 5m2 garderobę, za ta białą ścianką, którą widzicie. Zmieściło się też 160 cm łóżko i biurko-toaletka pod oknem, w zależności od tego czego będą potrzebowali najemcy. Przytulności dodaje z pewnością ta cegła na ścianie i fajne, klimatyczne oświetlenie.


I została nam łazienka, która odrobinkę różni się od pozostałych pomieszczeń. Jest cała w płytkach imitujących marmur, przełamuje je czerń mebli i drzwi od kabiny prysznicowej. Nie jest duża, a jednak miejsca do przechowywania jest całkiem sporo. Pralka jak wspomniałam wcześniej swoje miejsce znalazła w kuchni, więc dzięki temu także zyskaliśmy odrobinę przestrzeni. Dlaczego to miejsce różni się od pozostałych? Wyszło troszkę bardziej "glamour", jest bardziej stonowane, może troszkę bardziej pozornie zimne? Pozornie, bo dzięki drewnianym meblom w czarnym kolorze na pewno się ociepli :)


Takie mieszkanie to nie tylko chętnie bym wynajęła ale i kupiła! Przyzwyczaiłam się do zupełnie innego wyglądu mieszkań na wynajem i bardzo cieszę się, że wraz z upływem lat te standardy się zmieniają i właściciele inwestują wiedząc, że fajne rozwiązania przyniosą im także większy zysk!
Jak Wam się podoba taka przestrzeń?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger