31 lipca

SALON Z ANEKSEM KUCHENNYM- 18m2 CZEŚCI DZIENNEJ.

Małe miejsce pełniące wiele funkcji. 
Podobno sztuką jest stworzyć przemyślaną, funkcjonalną i zarazem cieszącą oko małą przestrzeń. A z taką właśnie niezbyt dużą powierzchnią zgłosiła się do mnie Martyna. Pierwotnie według planów w tym miejscu był tylko salon, a kuchnia to oddzielny pokój, w którym teraz będzie sypialnia. Dlatego moim zadaniem było z tego 18m2 salonu zrobić kuchnię, jadalnię i miejsce do wypoczynku. Wszystko zachowane w bieli i drewnie, szarościach. Jak najmniej otwartych półek, jak najwięcej miejsca do przechowywania. Wersja ostateczna troszeczkę różni się detalami, ale chce Wam pokazać tą, żeby efekty metamorfozy jeszcze bardziej Was zaskoczyły :)

Jednolite, spójne, przytulne. 
Kuchnia w tym wnętrzu to zabudowa od ziemi aż po sufit. Z lewej strony w drewnianym słupku mamy zabudowaną lodówkę, dalej zlew, płytkę z okapem wbudowanym w szafki wiszące, w białym słupku docelowo będzie piekarnik, a pod nim zmywarka. Drewniany słupek to wąskie cargo. Białe wiszące szafki są mniejszej głębokości i dłuższe od tych drewnianych tuż nad nimi. Między szafkami świetnie wkomponowały się wzorzyste płytki.

Tuż obok mamy okrągły stół, który na codzień spokojnie pomieści 4 osoby, po rozłożeniu swobodnie przy nim usiądzie 8. Taki stół możemy dowolnie przesuwać w zależności od tego z jakiej części pokoju będziemy korzystać w danym momencie. To fajne rozwiązanie na jadalnie w małych wnętrzach.

Część wypoczynkowa składa się z 3 osobowej sofy, dość sporego stolika kawowego, fotela w stylu krzeseł przy stole i wiszącej, drewnianej szafki RTV. Ściana z TV pokryta jest białą cegłą. Aby ocieplić wnętrze przy sofie leży fajny dywan z frędzelkami. Całość spójna jest dzięki drewnianym detalom zarówno w tych stałych meblach, jak i tych mobilnych jak stolik, krzesła, sofa. Przy takich wnętrzach idealnie sprawdzą się dodatki z botanicznym motywem, które zawsze, gdy nam się znudzą mogą zostać wymienione na inne.I tak oto 18m2 pomieszczenie pełni 3 funkcje, a przy tym nadal jest fajnym, przestronnym, przytulnym, funkcjonalnym wnętrzem. Odpowiedź na tak wiele pytań, które dostaje, czy warto i czy da się przenieść kuchnie do salonu, aby zyskać dodatkowy pokój zawarta jest w tym poście ♡ 

3 komentarze:

 1. Super projekt! Zwłaszcza tak małej powierzchni :)
  W jakim programie robisz wizualizacje? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Najważniejsze jest to żeby być zadowolonym z tego gdzie się mieszka. Ja zawsze marzyłem o domku z ogródkiem i taki mam.

  OdpowiedzUsuń
 3. My już nie mogliśmy się doczekać aż w końcu nasz dom będzie już gotowy do wprowadzenia się :) Teraz w końcu jesteśmy na końcowym etapie także rozglądamy się za solidnymi osłonami okiennymi

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger