27 października

METAMORFOZA POKOJU RODZEŃSTWA- ZUZI I ALANA.

Wspólny pokój rodzeństwa.
Dziś pokażę Wam efekty metamorfozy według jednego z moich pierwszych projektów. Jest to pokój rodzeństwa z dość sporą różnicą wieku. Kiedy projektowałam to wnętrze Alan dopiero stawiał pierwsze kroki, Zuzia natomiast chodzi do szkoły. Moim zadaniem było stworzenie dla nich wspólnego, fajnego wnętrza, idealnego do odpoczynku, odrabiania lekcji i zabawy. Miało być też dużo miejsca do przechowywania. Wymyśliłam 3 różne wersje tego pokoju, które możecie podejrzeć TUTAJ. Który projekt wygrał? Sprawdźcie sami :)


Wybrany projekt. 
Pomimo obaw rodziców co do piętrowego łóżka docelowo to właśnie ten projekt został wybrany. Dzięki temu rozwiązaniu mamy naprawdę sporo miejsca do zabawy, duże biurko dla dwóch osób i mnóstwo miejsca do przechowywania. Łóżko piętrowe to także marzenie znacznej większości dzieci, więc ewidentnie ten pokój musiał się spodobać dzieciakom!
Efekt metamorfozy. 
Zaraz po wejściu z lewej strony mamy strefę do nauki, z dużym biurkiem, tapetą w gwiazdki, ruchomą szafeczką pod biurkiem, dzięki której możemy stworzyć miejsce oddzielne dla dwóch osób. Wiszące półki to świetne miejsce na książki i inne drobiazgi. Za drzwiami mamy dużą szafę, częściowo z otwartymi okienkami. 
Środek pokoju to miejsce do zabawy, gdzie wisi hamak, który można na czas większego szaleństwa po prostu zdjąć. 
Prawa strona to strefa snu z piętrowym łóżkiem. Na górę wchodzi się po schodkach, które są także schowkami. Ścianę zdobi piękna mapa w pastelowych odcieniach. Fajnym rozwiązaniem jest także szafa-garderoba, która jest naprawdę pojemna! 


Cały pokój zachowany jest w bielach i szarościach, które świetnie przełamuje turkus i pudrowy róż. Jak się domyślacie zapewne róż należy do Zuzi, turkus do Alana. Pomimo wielu wzorów i całkiem sporej ilości kolorów i ich odcieni pokój jest stonowany, przytulny, niezagracony. Według mnie idealnie spełnia swoją funkcję, a konkretnie wydzielone strefy pozwalają dzieciom zachować porządek. Spora ilość miejsca do przechowywania zarówno ciuchów jak i zabawek dodatkowo na pewno to zadanie ułatwia :) Dzieciaki zadowolone, Rodzice także, a więc i ja jestem bardzo zadowolona! Mam nadzieję, że i Wam ta przestrzeń przypadnie do gustu ♡

6 komentarzy:

 1. witam. mam pytanie gdzie kupiłaś hamak? jest świetny!

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim zdaniem wszystko fajnie napisane dziękuje za pomysły :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pokój rewelacja! chociaż ten telewizor nad biurkiem dla mnie wydaje się zbędny... ale to już kwestia indywidualna, a samo łóżko bardzo pomysłowe. I dużo szaf dzięki czemu wszystkie zabawki można było pochować.

  OdpowiedzUsuń
 4. No nie powiem, sam chciałbym mieć taki pokój. Wyszło genialnie i praktycznie zarazem:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten projekt wnętrza dla rodzeństwa z pewnością zasługuje na pochwałę! Twój projekt według mnie pokazuje, że można stworzyć wszechstronny pokój, który spełnia wiele funkcji, takich jak miejsce do odpoczynku, nauki i zabawy. To ważne, aby dzieci miały przestrzeń do rozwijania swoich zainteresowań. Sama niedługo będę remontować pokój dziecięcy w swoim mieszkaniu - wielkie dzięki za inspirację.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger