27 listopada

KLIMATYCZNA SYPIALNIA NA PODDASZU.

Projekt w prezencie. 
Jakiś czas temu z okazji 2 urodzin bloga, postanowiłam zorganizować w ramach podziękowania zabawę, w której do wygrania była wizualizacja mojego autorstwa dowolnego pomieszczenia. Ze wszystkich odpowiedzi wybrałam jedną. Od zawsze uwielbiam poddasza, skosy, belki, więc ta decyzja była dla mnie totalnie oczywista! Autorka wybranego przeze mnie wnętrza pisała o odmianie 30m2 właśnie poddasza. Ta przestrzeń nie należy do najłatwiejszych, gdyż oprócz skosów przeszkodą były też słupy, komin, które w pewien sposób ograniczały projekt. Jednak dla mnie to właśnie te przeszkody podkreślały tą przestrzeń, w pewien sposób ją wyznaczały i ozdabiały.Cegła i drewno. 
We wskazówkach od właścicieli dostałam informację o miłości do cegły i stylu skandynawskiego, dlatego postawiłam na biel, drewno i cegłę. Ściany są pomalowane na biało, jedynym wyjątkiem jest ta z pięknym ceglanym zagłówkiem. Dodałam oświetlenie, które jeszcze bardziej podkreśli urok tej ściany. Na jej tle świetnie wygląda białe łóżko i zwykłe czarne stoliczki z sieciówki na drewnianych nogach.
Dalej pod skosem mamy zabudowę-garderobę, częściowo zamkniętą białą płytą, druga część to zasłonka, która doda tu lekkości.
Między kominem a schodami wygospodarowałam kącik z biurkiem na domowe biuro czy miejsce do makijażu. Biała konsola na tle cegły prezentuje się super, tak samo jak okrągłe lustro na pasku. Metalowe krzesło z drewnianym siedziskiem świetnie się wpisuje w ten styl.
Czegoś mi jednak ciągle brakowało, więc dodałam hamak, idealny do relaksu, spokojnego zagłębienia się w lekturze, czy popatrzenia na gwiazdy przez okno z kubkiem herbaty.
Całość ociepla dywan pod łóżkiem oraz ścienna galeria z czarno-białymi zdjęciami w drewnianych ramach.

To miejsce bez wątpienia samo w sobie jest urokliwe dzięki tym pięknym belkom. Postanowiłam też zrobić ściankę z belek oddzielającą klatkę schodową. Nie każdy lubi skosy i okna dachowe, ale fakt jest taki, że to robi wrażenie. Dlatego postanowiłam dodać tylko parę detali, które jedynie podkreślą to i tak piękne wnętrze. 
Jak Wam się podoba?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger