13 marca

ELEGANCKA PRZESTRZEŃ OCIEPLONA DREWNEM.

Biel i drewno.
Totalnie zapomniałam o tym projekcie, tak właściwie o drugiej wersji tego mieszkania, bo pierwszą już Wam pokazywałam jakiś czas temu (KLIK). To 40m2 mieszkanie w bloku, na które składa się przedpokój, salon z aneksem kuchennym, łazienka i sypialnia. Pierwsza wersja była w tonacji bieli, czerni i szarości, tym razem mamy znacznie większą ilość drewna, które ma nam to wnętrze ocieplić. To co ważne w małych mieszkaniach to bez wątpienia ilość miejsc do przechowywania, więc mam nadzieję, że może uda Wam się też coś przemycić do swoich małych wnętrz :)

Przedpokój. 
To on nam tak naprawdę zdradza w jakim klimacie jest mieszkanie i kto w nim mieszka. Tu przedpokój płynnie przechodzi w pozostałą cześć mieszkania, dzięki spójnej, drewnianej podłodze i częściowo otwartej przestrzeni. Oprócz tego mamy tu miejsce do przechowywania w postaci dużej szafy pokrytej białą płytą lakierowaną, szafkę na buty z popularnej sieciówki, a także duże lustro na ścianie z lewej strony powiększające nam optycznie przestrzeń.

Część dzienna. 
Dalej przechodzimy do salonu, który łączy się z jadalnią i kuchnią. W tej części dominuje biel i drewno. Jest to jedna, połączona przestrzeń, jednak strefy są widocznie wydzielone. Biała kuchenna zabudowa przechodzi płynnie w szafę w jadalni i salonie, a kuchnię od salonu oddziela wyspa z miejscem do przechowywania pod stołem. Szafka RTV przechodzi w siedzisko pod okno i jest jednocześnie schowkiem. Całość zamyka wygodna, jasna sofa.


Sypialnia. 
Tu dominują dwie rzeczy- łóżko i miejsce do przechowywania. Szafy są wszędzie, po obu stronach łóżka, jedna narożna, druga to słupek, nad łóżkiem mamy podwieszane pawlacze, a naprzeciwko łóżka ukrytą za lustrem. To miejsce jest bardzo proste i minimalistyczne, ale ma swój urok.
Łazienka. 
To nieduża przestrzeń ale z powodzeniem zmieściła się tu wanna ze szklaną zasłoną, tuż obok szafka wisząca ze zlewem, wc z zabudową z miejscem do przechowywania nad i szafa, która ukrywa pralkę. Wszystko zachowane jak cala reszta mieszkania w bieli i w drewnie. Tutaj mamy drewnopodobne płytki. A zabiegiem powiększającym przestrzeń jest to lustro na całą przestrzeń wolną na ścianie z umywalką. 


Takim o to sposobem wyszła fajna, elegancka przestrzeń ocieplona bielą, bez zbędnych udziwnień, funkcjonalna, z mnóstwem miejsca do przechowywania. Chociaż ten projekt ma trochę czasu to z przyjemnością do niego wróciłam :) Którą wersję tego mieszkania wolicie? 
1 komentarz:

  1. Moje kolory, miło byłoby w takim wnętrzu zamieszkać :) sypialnia super i łazienki.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger