01 sierpnia

NASZ MAŁY, BIAŁY DOMEK- #1 WIATROŁAP.

Pomieszczenie przejściowe. 
To pierwsze miejsce, które widzimy zaraz po przekroczeniu progu domu i jakże często jest zaniedbane. W naszym aktualnym mieszkaniu troszkę też tak było, później zaczęły się pojawiać jakieś dodatkowe meble i dodatki i wtedy zrozumiałam, że przedpokój powinien być częścią domu, a nie takim pomieszczeniem przejściowym. W naszym nowym domu chciałabym aby wiatrołap zapraszał by wejść dalej i żeby był spójny z tym co w środku i na zewnątrz domu. Musi być też funkcjonalny, pomimo tego, że wcale nie będzie dużym pomieszczeniem. To stąd będzie się szło schodami na górę, ale też tu będą drzwi do pomieszczenia gospodarczego, a także te, które będą prowadzić do części dziennej domu.


Podłoga i ściany.
Początkowo chciałam aby podłoga była taka sama tutaj i jak w reszcie domu. Jednak ciągle w głowie mam wzorzyste płytki, które już zdradzę, że będą w jednej z łazienek. Bardzo lubię to połączenie płytki w przedpokoju z drewnem w domu więc póki co stwierdziłam, że chętnie tu je zastosuję. Takie płytki świetnie współgrają z białymi ścianami, wysokimi listwami przypodłogowymi i drewnem w jasnym odcieniu.
Schody.
Tu miałam już znacznie mniejszy mętlik w głowie, bo zawsze podobały mi się całe białe schody oraz te w jasnym drewnie. Dlatego postanowiłam to połączyć i postawić na klasyczne jasne drewno z białymi podstopniami. Myślę, że takie schody będą pięknie współgrać ze wzorzystą podłogą w wiatrołapie. Jeżeli chodzi o poręcz, to u nas jej nie będzie ze względu na to, że schody są między dwoma ścianami. Barierka na górze natomiast to będzie również biel połączona z drewnem. Tu postawiłam na dość klasyczne rozwiązanie, a zarazem ponadczasowe.
Drzwi. 
Po głowie chodziły mi te bardziej rustykalne, suwane, jednak ze względu na wszelkie włączniki na ścianie suwane drzwi odpadły. Może to i dobrze, bo w sumie od zawsze marzyłam o drzwiach francuskich. Teraz jedynie pozostał wybór jakie, metalowe czy drewniane? Białe czy może naturalne drewno? Tego jeszcze nie wiem, jednak na pewno takie przeszklone drzwi wspaniale doświetlą to małe pomieszczenie, sprawią wizualne, że będzie ono wydawało się większe, no i na pewno będą zachęcały by wejść dalej do części dziennej.Meble. 
W tej kwestii postawimy tu raczej na minimalizm. Przede wszystkim ze względu na wielkość tego pomieszczenia, ale także i funkcjonalność. Muszę ograniczyć ilość przedmiotów w tym miejscu dlatego bardzo zastanawiam się czy postawić tu konsolę, ławeczkę czy może szafkę na buty? Na pewno chciałabym aby to miejsce było klimatyczne. Na pewno pojawi się duże lustro, wiklinowe kosze oraz te z trawy morskiej, poduchy, fajne oświetlenie.
 źródło zdjęć: Pinterest

Mam nadzieję, że uda mi się w tym małym dość miejscu stworzyć namiastkę tego, co będzie w dalszej części domu, oraz idealne połączenie między zewnętrznym wyglądem a tym, co będzie w jego wnętrzu. 

1 komentarz:

  1. Bardzo ciekawy wpis! Każde pomieszczenie poddano dogłębnej analizie, by wszystko ze sobą współgrało. Świetny wybór szczególnie jeśli chodzi o rodzaj podłogi w przedpokoju – miejsce to narażone jest na intensywną eksploatację, więc kluczowym jest, by materiał na podłodze był możliwie wytrzymały. Warto rozważyć też podłogę laminowaną – której sposoby pielęgnacji opisane zostały tutaj: http://kronosfera.pl/blog/jak-zapewnic-podlogom-laminowanym-swietny-wyglad-przez-lata/ Dzisiejsze podłogi z laminatu wyglądem ani wytrzymałością nie odstają od drewna czy ceramiki i też mogą być fajnym wyborem.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger