19 września

MIESZKANIE Z BIUREM W KAMIENICY.

Mieszkanie w kamienicy.
Dziś mam dla Was projekt nietuzinkowego salonu z aneksem kuchennym i biurem... na balkonie! A to wszystko w pięknej kamienicy. Wysokie sufity, piękne okna i stare grzejniki, bardzo to lubię. Gdy tylko dowiedziałam się, że będę miała okazję stworzyć to wnętrze dla Karoliny moja radość była ogromna. Dogadałyśmy się od razu, zgodziłyśmy się co do kolorów, materiałów, stylu wnętrza. Było tylko jedno zadanie dodatkowe...Biuro na balkonie?
Może nie takie do końca biuro, a przestrzeń do pracy, której Karolina nie chciała mieć w salonie, a nie da się też jej stworzyć w żadnym innym pomieszczeniu. Postanowiłyśmy to zrobić na balkonie. Zadanie nie jest jakieś bardzo trudne, gdyż po bokach są ścianki i wystarczyło jedynie zabudować go przesuwnym oknem, dzięki czemu nadal mamy dużo światła, zimą nie ucieka ciepło, a latem okno możemy otworzyć. Ten zabieg sprawił, że mamy dodatkowe pare metrów mieszkania, które wykorzystane jest w bardzo funkcjonalny sposób. Dodatkowo balkon łączy się z salonem, co umożliwia przyjmowanie klientów w tej większej części mieszkania.
Salon z aneksem kuchennym. 
Jak już wspomniałam wcześniej praca Karoliny łączy się często z przyjmowaniem klientów w swoim mieszkaniu, dlatego salon jest urządzony tak aby można było odbyć rozmowę zarówno przy stole jak i na dwóch wygodnych sofach. To pomieszczenie jest urządzone tak, aby każdy mógł się tu poczuć po prostu dobrze. Zachowane jest w bieli czerni z dodatkiem odcieni różu, co jest takim akcentem w stronę właścicielki. Stylowe dodatki dopełniają całość. Na części ścian pojawiły się cegły, które jakby wydzielają przestrzeń na kuchnię i jadalnię. Idealnie z cegłą łączy się jasna podłoga w jodełkę. Czarne meble i listwa przy sufitowa ją przełamują. Meble w kuchni są bardzo klasyczne, a brak górnych szafek sprawia, że kuchnia jest "lżejsza". Świetnie wyglądają tu też czarne sprzęty i stylowa, wolnostojąca lodówka. Miałam także zadanie, aby wydzielić kącik do czytania i taki jest właśnie z lewej strony. Zaczyna się od wielkiej, aż po sufit szafy, częściowo zakrytej, z gładkimi drzwiami, które wyglądają jak ściana. Dwie wygodne sofki to miejsce idealne do czytania i myślę, że będzie to świetne połączenie mieszkania z biurem.


Lubicie takie wielofunkcyjne mieszkania/pomieszczenia?

2 komentarze:

  1. W przypadku kiedy szukacie profesjonalnej pomocy w zakresie wyboru dobrej jakości stolarki okiennej oraz drzwi do swojego domu, czy mieszkania to na pewno warto tutaj zwrócić uwagę na ofertę i podpowiedzi przygotowane przez Framex, u których będziecie mogli również znaleźć konkretne podpowiedzi dotyczące wyboru. Sprawdźcie stronę - https://www.framex.pl/ . Warto rozejrzeć się za najlepszymi rozwiązaniami dla siebie, żeby też nie żałować zbyt pochopnych decyzji zbyt szybko, które będą wymagały kolejnych poprawek.

    OdpowiedzUsuń
  2. Co sądzicie o tym - https://arkadiacare.pl/rekrutacja
    Wiem, że opiekunki szukają pracy w Niemczech, ale czy to nadal się opłaca? Jakie macie doświadczenia? Jak podchodzicie do tego tematu?

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger