29 kwietnia

NASZ MAŁY BIAŁY DOMEK- #6 TARAS I OGRÓD.

Marzenia trzeba spełniać!
Dziś tematem wpisu są miejsca, które tak naprawdę bardzo przyczyniły się do przeprowadzki z mieszkania w bloku do domu. Nasze mieszkanie nadal uwielbiamy i żeby właśnie nie chęć spełnienia marzenia, które mieliśmy od dłuższego czasu jakim jest własny ogród, kawałek trawnika i miejsca do odpoczynku na świeżym powietrzu pewnie jeszcze długo byśmy w nim zostali. Chciałabym tu stworzyć taką oazę, miejsce ucieczki od codziennych spraw. Spokój, cisza i relaks to słowa, które pierwsze przychodzą mi na myśl, gdy spoglądam na inspiracje, które zebrałam.nasz taras i kawałek ogródka 

To co widzicie na zdjęciu to nasz kawałek tarasu i ogródka w dniu, gdy kupiliśmy dom. Docelowo taras będzie dłuższy, aż do końca domu, będzie też zadaszenie i chciałabym wydzielić na nim strefy: miejsce do wypoczynku, jadalnię na świeżym powietrzu, oraz moją strefę odizolowania z wiszącym krzesłem. Co do stylu i klimatu tego miejsca to niestety nie potrafię się zdecydować, podoba mi się zbyt wiele różnych rzeczy i chyba po prostu będę starała się je jakoś połączyć. Bardzo lubię takie czyste, nowoczesne rozwiązania ogrodu, ale z drugiej strony myślę sobie, że to dla mnie zbyt uporządkowane, gdyż podobają mi się też ogrody w klimacie tych "zaczarowanych", z wieloma drzewami, dzikimi roślinami, lampkami. Oprócz tego kocham też te w klimacie prosto z Tulum, egzotyczne, z surowymi materiałami. Taras i ogród to nasz temat na przyszły rok, więc mam nadzieję, że coś jeszcze uda mi się wymyślić ciekawego na bazie tych inspiracji.  źródło zdjęć: Pinterest

8 komentarzy:

 1. Piękne inspiracje. Na taras polecam zabudowę ze ścianek aluminiowych :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny artykuł!
  Można się super zainspirować
  Zadaszenia tarasów potrafią oczarować!

  OdpowiedzUsuń
 3. O tak! Taras to zdecydowanie coś, co również mnie interesuje, ponieważ to pierwsza rzecz na liście aranżacji, bo z wnętrzami na razie trzeba poczekać. Skąd Ty bierzesz te wszystkie inspiracje? Jest ich mnóstwo i zdecydowana większość bardzo mi się podoba. Niestety nie na każdej inspiracji uchwycone jest zadaszenie, a dla mnie ono jest bardzo ważne. Decydujesz się na coś takiego? Ja raczej postawię na szklane zadaszenie, z tego względu, że nie będzie to wpływało na przestrzeń i na dopływ światła na tarasie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cała masa tarasowych inspiracji!

  OdpowiedzUsuń
 5. Drewno i biel - teraz najmodniejsze połączenie.

  OdpowiedzUsuń
 6. No to czas postawić też na jakieś fajne lampy zewnętrzne i ja takie, do swojego ogrodu upatrzyłam na stronie https://www.lampy-ogrodowe.pl/ . Myślę, że bez żadnego problemu znajdę takie, które dodają mojemu ogrodowi fajnego klimatu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Twoje wpisy są bardzo przydatne dla tak niedoświadczonych ogrodników jak ja. Póki co mój ogród jest raczej dziki, więc projektowanie ogrodu w Poznaniu zlecę firmie Iglaczek. Dzięki temu będę mieć pewność, że będzie mieć on ręce i nogi. A Ty swój ogród zaprojektowałaś samodzielnie, czy też zleciłaś to profesjonalnej firmie?

  OdpowiedzUsuń
 8. Mnóstwo inspiracji! Już widzę jaki to będzie piękny ogród. Na pewno polecam posadzić trawy ozdobne, może taką https://florexpol.eu/trawy-ozdobne/5916-smialek-darniowy.html w tym sklepie online znajdziecie nasiona, sadzonki, cebule kwiatów, narzędzia do ogrodu, donice czy środki ochrony roślin.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger