10 grudnia

3 SZYBKIE KROKI BY ODMIENIĆ PRZESTRZEŃ NA ŚWIĘTA!

Coraz bliżej Święta!
Uwielbiam ten przedświąteczny czas, ale to już wiecie. Tak samo jak to, że uwielbiam ten klimat, dekoracje, które go w dużej części tworzą, wszystkie klimatyczne światełka i troszkę nawet ten świąteczny pęd uwielbiam i te wszystkie przygotowania. Jednak wiem, że nie wszyscy podzielają moje uczucia. Niektórych właśnie ten ogrom spraw i rzeczy do załatwienia po prostu przerasta. Na dekorowanie domu czasami brakuje już czasu, chęci, czasem funduszy. Wydaje się nam, że tak dużo jest do zrobienia, że nawet się za to nie próbujemy zabrać.
A to wcale nie tak... Gdy podzielimy sobie obowiązki na części, włożymy w dekorowanie serducho i troszkę własnej pracy, to klimat stworzy się sam i obiecuję Wam, że będzie przyjemniej wracało się do domu po ciężkim dniu! Moje 3 kroki do tego by odmienić w sposób wnętrze na Święta są banalnie proste i przyjemne. Sprawiają, że ja z niecierpliwością czekam na ten dzień by już zacząć dekorowanie i tym samym przygotowania do Świąt.
KROK PIERWSZY. 
Zaczynam i kończę dekorowanie tą samą czynnością- sprzątaniem. Wiem, to wcale nie kojarzy się dobrze, a jednak! Zawsze do porządków puszczam swoją ulubioną muzykę w głośnikach, czy włączam ulubione świąteczne filmy i tym samym już się nastrajam do działania. Dodatkowo staram się by używać środków czystości, które mają zapachy kojarzące się ze świętami, np. chusteczki cynamonowo-jabłkowe do kurzu, mhmm jak one pachną! No i mam w tym roku pomocnika, nie byle jakiego, bo słuchajcie robi to za mnie, czego ja robić nie cierpię... Odkurza! Już dłuższy czas zastanawiałam się nad robotem sprzątającym, bo o nim tu mowa. I zamieszkał z nami iRobot Roomba E5. To co najbardziej do mnie przemawia, to już wiadomo: sam odkurza gdy ja mogę zająć się innymi rzeczami. Oprócz tego mogę zaprogramować mu harmonogram sprzątania i będzie to robił zawsze według planu. A gdy na przykład wiemy, że będziemy mieli niespodziewanie gości i nie ma nas w domu to możemy poprzez aplikację uruchomić go z dowolnego miejsca! Poza tym świetnie radzi sobie z włosami i jest genialnym rozwiązaniem przy zwierzakach, zwłaszcza gdy teraz przynoszą z podwórka mnóstwo piachu... To jeden ze sprzętów, który z pewnością ułatwi nam i uprzyjemni świąteczne porządki. Gdy my możemy już odpocząć i cieszyć się świątecznym klimatem on w tym czasie może wykonać za nas "brudną" robotę!

KROK DRUGI. 
Kolejnym etapem w moich przygotowaniach jest selekcjonowanie. Zabieram dekoracje, które totalnie nie pasują klimatem do świąt. Zostawiam te, które trzeba odrobinę przerobić by tego klimatu im nadać. Segreguję to, co mam w pudłach z poprzednich lat i sprawdzam czego ewentualnie mi brakuje. Mam naprawdę sporo ozdób całorocznych, np. drewniane latarnie, koce, poduchy, czy kosze. To już jest ta przyjemniejsza część, ale i tak nadal w tle nastrajają mnie świąteczne filmy czy utwory. To też moment, w którym rodzi się w głowie jakaś wstępna koncepcja na końcowy efekt.
KROK TRZECI. 
To najprzyjemniejszy etap przygotowań. W tym momencie dzieje się magia, a nasza przestrzeń stopniowo się zmienia. Ja zaczynam od rozstawienia wszystkich dekoracji, zawieszenia światełek na wiankach, mini choinkach i girlandzie i od razu je zapalam by poczuć już ten klimat. Później w ruch idą te duże dekoracje, u mnie to np. gwiazdy. Trudniej jest znaleść odpowiednie miejsce dla dużych przedmiotów dlatego to je zawieszam czy ustawiam przed tymi małymi ozdobami. Przestawiam, zamieniam, zabieram, dostawiam i tak dalej aż uzyskam taki efekt, jaki sobie wymyśliłam w głowie. Aby jeszcze bardziej podkreślić daną porę roku wymieniam plakaty. To bardzo prosty, szybki i niedrogi zabieg, który naprawdę potrafi zdziałać cuda i totalnie odmienić nasze wnętrze. Tym razem wybrałam piękne, zimowe plakaty w solidnych drewnianych ramach z Desenio. To również jedna z tych dekoracji, które można co roku wyjmować z tuby właśnie na zimę, a poźniej po prostu wymieniamy plakat na wiosenny. Jeżeli spodobały Ci się wzory, które wybrałam to tu znajdziesz linki bezpośrednio do nich: Deer Winter Landscape, Foggy Woods, Pine Tree In The Fog, Winter Stag. Dodatkowo do końca dnia 12.12.2019 na kod MIESZKANIEMARZEN25 otrzymasz 25% rabatu na wybrane przez siebie plakaty, z wyłączeniem jedynie tych z kolekcji Handpicked/Collaborations/Personalizowane oraz ramek. To idealna okazja by powiększyć lub stworzyć swoją kolekcję plakatów!
Chwilo trwaj!
I nadszedł ten czas, gdy cieszę oko, chłonę tą atmosferę, ten świąteczny, niepowtarzalny klimat! Pamiętajcie, że nawet rzeczy, które kojarzą nam się z obowiązkiem, czy czymś czego nie lubimy mogą jednak nam sprawić przyjemność. Wystarczy czasem przestawić naszą głowę, zadbać o odpowiednią aurę, czasami o pomocników czy rzeczy, które nam to ułatwią. I nagle z czegoś, co było dla nas przymusem może wyjść coś, co sprawi nam radość! Nie zapominajmy, że Święta to cudowny czas, który tworzymy my, nasi bliscy, nasze otoczenie, więc dbajmy by każdy rok był wart zapamiętania ♡


Post powstał we współpracy z marką Desenio oraz iRobot. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger