10 marca

CHŁOPIĘCY POKÓJ IWA.

Pokój dla chłopca.
Nic mnie chyba tak bardzo nie cieszy jak powrót osób, którym miałam okazję tworzyć wizualizacje, aby zaprojektować im teraz kolejne pomieszczenie. Tak właśnie było w tym przypadku. Jakiś czas temu miałam przyjemność przygotować pomysł na metamorfozę sypialni Moniki i jej mężaa teraz stworzyłam pokoik dla ich syna- Iwa. Aktualnie jest to raczej bawialnia o zielonym kolorze ścian, z wielką ilością zabawek. Natomiast rodzice jak i ja chcielibyśmy aby to był prawdziwy pokój dla chłopaka, pełniący wiele funkcji. Mam nadzieję, że udało mi się stworzyć miejsce, które będzie rosło wraz z nim, w którym będzie tu spędzał fajnie czas i będzie mógł nazywać swoim królestwem. Zresztą zobaczcie sami!Przede wszystkim starałam się podzielić pokój na strefy. Pod oknem mamy miejsce do nauki, rysowania czy tworzenia z ławeczką i krzesełkiem. To również troszkę szafka nocna, gdyż ta ławeczka, którą później będzie można z wiekiem zamienić na biurko, sięga aż do łóżka. Tu zaczyna się kolejna strefa, ta wypoczynkowa. Na ścianie obok łóżka mamy ciemniejszy kolor szarości, aby panele w kształcie domków były na niej lepiej widoczne. Miejsce do przechowywania jest zarówno pod łóżkiem jak i w wiszącej półce, a także w pojemnym regale z sieciówki. To idealne rozwiązanie na wszelkie zabawki. Natomiast ubrania zmieszczą się w pojemnej, wnękowej szafie.

Od rodziców dowiedziałam się, że Iwo jest dość żywym chłopcem, dlatego na ścianie zamontowałam drabinkę, która docelowo będzie miała mnóstwo jeszcze dodatkowych gadżetów do przeróżnych zabaw sprawnościowych. Celowo też cały środek pokoju zostawiłam pusty, a panele podłogowe zakryłam dywanem ze sznurka, który jest bardzo łatwy w czyszczeniu.
Iwo jest fanem superbohaterów, dlatego na jednej ze ścian będzie biała tapeta w czarne, komiksowe postacie ale w dziecięcej wersji. Oprócz tego superbohaterowie pojawią się na grafikach, a także w dodatkach jak pościel i poduchy. Dodałam także odrobinkę żółtego koloru, by pokój jeszcze bardziej się rozjaśnił i nabrał barw przy neutralnych odcieniach drewna i szarościach.
I co myślicie o takim chłopięcym pokoju? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger