10 listopada

INDUSTRIALNA PRZESTRZEŃ POD WYNAJEM.

Dziś zabieram Was na wycieczkę po kolejnym moim ulubionym wnętrzu. Tym razem jest to mieszkanie w bloku, do którego miałam przyjemność stworzyć wizualizacje części dziennej. Pozostała część tego mieszkania jak i w sumie ta również była już częściowo wykończona. Zastałam tu białe ściany i szare, błyszczące płytki na podłodze. Gotowe były już także wszelkie podłączenia, ale cała przestrzeń wymagała zaaranżowania. Właściciele dokładnie wiedzieli czego chcą, mieli nawet już wybraną większość mebli, praktycznie cały układ tej przestrzeni dostałam od nich rozplanowany, a ja miałam to sklecić po prostu w całość. Wnętrze miało być w industrialnym stylu, z dużą ilością czerni, betonu, butelkowej zieleni i metalu. Zobaczcie co nam wyszło z tego połączenia!


Wchodząc do mieszkania widzimy przedpokój. Z prawej strony mamy dużą szafę w ciemnej obudowie z zielonymi frontami. Z pewnością może pełnić rolę mini pomieszczenia gospodarczego jak i miejsca do przechowywania kurtek i butów. Z drugiej strony natomiast mamy ścianę częściowo wyłożoną strukturą betonu, a częściowo pokrytą lustrem od podłogi aż po sufit. Na tle lustra postawiłam metalową, czarną konsolę, a w tej części zawiśnie też industrialna lampa. 

Dalej idziemy do otwartej części, w której za ścianą będzie znajdowała się czarna kuchnia z dodatkiem drewna i betonu. Udało mi się zmieścić tu też wąski półwysep, przy którym swobodnie usiądą dwie osoby. Nad nim zawiesiłam dwie metalowe lampy. Kuchnia jest w kształcie litery U, mamy tu jedną część z zabudowanymi również górnymi szafkami. Najdłuższa ściana to ta z wyeksponowanym okapem typu tuba i z wiszącymi, otwartymi półeczkami drewnianymi na ciekawych, metalowych rurkach. Będzie to przestrzeń zarówno funkcjonalna jak i naprawdę po prostu ładna. Całą tą strefę oświetlać będzie jeszcze jedna lampa na samym środku.

Kolejna część to ta, w której według planu znajduje się salon. Inwestorzy jednak chcieli aby oprócz niego wydzielić tu także przestrzeń na sypialnię. W części dziennej mamy zieloną, wygodną sofę. Ustawiłam przy niej stolik z metalowym stelażem i drewnianym blatem, a tą strefę ociepliłam dywanem ze sztucznej skóry. Na środku tej przestrzeni mamy również kolejną lampę. 

Za industrialną, metalową ścianką znajduje się natomiast sypialnia z wielkim, również zielonym, tapicerowanym łóżkiem. Zmieściły się tu małe szafki nocne, nad którymi wiszą lampki nocne. Kolejnego punktu świetlnego nie mogło zabraknąć również nad łóżkiem. Tutaj również postanowiłam położyć dywanik ze sztucznej skóry. Dodatkowo tą strefę ocieplają grube, masywne zasłony okrywające wszystkie okna. Ukryta za obudową szyna daje nam lekko hotelowy i elegancki efekt. 

Takim elementem łączącym te dwie strefy jest ściana na przeciwko. Tutaj postanowiłam zrobić dwie niemal identyczne zabudowy. Dolna ma pełnić rolę szafki RTV, zaś wisząca może być toaletką, czy także miejscem do pracy z dodatkowym hokerem, takim jak w jadalni. 

Postanowiłam tu stworzyć jeszcze jedno miejsce do odpoczynku, w tej wnęce w pobliżu okien. Tu taki idealny kąt do powieszenia fotela. Mamy tu również stolik by odłożyć kawę czy telefon i móc się po prostu relaksować i cieszyć widokiem!


I tak właśnie powstał kolejny mój ulubiony projekt, tym razem w stylu industrialnym, z nietuzinkowymi elementami i w ciekawej kolorystyce. Nie mogę się już doczekać aż to wnętrze będzie skończone, bo czuję, że na żywo będzie robiło ogromne wrażenie!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger