20 listopada

PONAD 50 INSPIRACJI NA KALENDARZ ADWENTOWY!

Gdy byłam małą dziewczynką z niecierpliwością oczekiwałam grudnia i wcale nie ze względu Mikołaja i prezentów, a właśnie ze względu na kalendarz adwentowy! Pamiętam dobrze ile emocji towarzyszyło mi przy otwieraniu każdego okienka z kolejną datą. Szłam spać z myślą aby jak najszybciej skończyła się noc, bo z rana będę mogła otworzyć kolejne. Ależ to była ekscytacja, a przecież to tylko małe okienko z czekoladką, jednak tyle beztroskiej radości przy tym było... No i sam sam fakt tej formy odliczania do Świąt i do Mikołaja też miał swój ogromny urok. Wiem jest totalnie nieważny, bo dziś również co roku mamy swoje kalendarze z Łukaszem i każdego ranka otwieramy kolejny prezent. W tym roku będą to kalendarze inne niż do tej pory, ale tego Wam jeszcze nie zdradzę. Za to dziś mam dla Was całe mnóstwo inspiracji na przeróżne formy kalendarzy adwentowych!

Jaką formę będzie miał Wasz kalendarz decydujecie sami. Ważne jest to co planujecie w takim kalendarzu zamieścić. Czy mają być to słodkości, a może małe prezenciki? Ja uwielbiam te z zadaniami na każdy dzień, według mnie to cudowne przygotowania do Świąt. Można w nich ukryć wspólne oglądanie świątecznych filmów, pieczenie pierniczków, robienie dekoracji i innych czynności, które dodadzą uroku temu cudownemu okresowi przygotowań. 
Gdy już będziemy wiedzieli co chcemy umieścić w kalendarzu będzie nam łatwiej dobrać jego odpowiedni wygląd. Do kalendarza z zadaniami wystarczą nawet zwykłe karteczki wycięte w kształcie na przykład gwiazdek. Natomiast przy prezencikach musimy już pomyśleć o czymś innym. Sprawdzi się zwykły papier, możemy zapakować wszystko na kształt domków, ale możemy również pomyśleć o kalendarzu, który będzie nam służyć dłużej i na przykład wykorzystać małe doniczki, skarpetki czy inne pojemniki. 

Inspiracji jest mnóstwo, ja wybrałam dziś dla Was te:

A jak szukacie inspiracji dla troszkę większych dzieci, to może ta przypadnie Wam do gustu :) 


1 komentarz:

  1. Powiem szczerze, że nigdy nie byłam dobra z tworzenia takich rzeczy dyi. Próbowałam kilka razy, potem doszłam do wniosku, że to nie dla mnie bo mam dwie lewe ręce. Tak więc najczęsciej kupuję po prostu gotowe :)

    Jeśli jednak szukalibyście ciekawych propozycji prezentów świątecznych, polecam zajrzeć sobie tutaj:
    https://andyceramika.pl

    Na stronie można zobaczyć sobie ręcznie malowaną ceramikę, która powstaje w polskich pracowniach w Bolesławcu.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger