01 lutego

NOWOCZESNE I KOBIECE WNĘTRZE MIESZKANIA ANI.

Mieszkanie Ani to jeden z projektów jeszcze z początku ubiegłego roku. Bardzo lubię ten projekt, w którym starałam się połączyć nowoczesność i kobiecość. To jasna, ponadczasowa przestrzeń z elementami nadającymi jej przytulności. Mamy tu prostą bazę w neutralnej kolorystyce, którą można dowolnie aranżować zmieniając dodatki. 

Wchodząc do mieszkania wita nas nieduży korytarz, w którym udało mi się zmieścić szafę z lustrzanym frontem optycznie powiększającym przestrzeń. Korytarz od kuchni oddziela nam ażurowa ścianka z drewnianych paneli, a od salonu zabudowa z szufladami oraz miejscem na pufkę pod nimi i wieszakami nad nimi. 

Za zabudową schowana jest szafka RTV, która ciągnie się po całej długości ściany i pełni również funkcję dodatkowego siedziska przy stole w mini jadalni. Ustawiłam tu jasny, drewniany stół okrągły na ciekawej podstawie, a wokół niego stoją białe krzesła o ciekawej formie. Ta ściana pokryta jest w miejscu jadalni lamelami, a na pozostałej części wielkoformatową płytką w marmurowym wzorem. Na przeciwko ustawiłam ciemną, elegancką sofę, a przy niej okrągły stolik. Przestrzeń salonu wydziela nam również dywan.

Kuchnię oddziela nam regal od ziemi aż do sufitu, zwrócony w stronę sofy. Tuż za nim mamy zabudowę kuchni w kształcie litery L, z ciemnymi dolnymi szafkami i jasnymi górnymi. Pomiędzy nimi mamy taką samą płytkę z marmurowym wzorem, która będzie się jeszcze powtarzała w innych pomieszczeniach. 

W sypialni zastosowałam troszkę inny układ niż ten typowy, do którego w takich pomieszczeniach jesteśmy przyzwyczajeni. Łóżko stoi na długiej ścianie i mamy je lekko oddzielone ażurową ścianą z lameli. Z jednej strony stoi szafka nocna, z drugiej zaś zaczyna się zabudowa, która łączy tą ścianę z aż tą na przeciwko. Może pełnić ona rolę biurka czy toaletki. Na ścianie z lewej strony przy wejściu mamy natomiast dużą szafę narożną, która przechodzi w niską zabudowę RTV. Ta ściana tak samo jak ta w salonie częściowo pokryta jest płytką z marmurowym wzorem, a druga część lamelami. 

W łazience również mamy połączenie bieli i czerni z marmurowym wzorem. Do tego dobrałam złote detale i drewniane elementy, tak aby całe mieszkanie było jedną, spójną całością. I co powiecie o takim wnętrzu?

4 komentarze:

 1. Piękny projekt, bardzo mi się podoba. Jestem w trakcie budowy domu i chciałabym go urządzić w podobnym stylu. Póki co muszę jednak skupić się na gromadzeniu niezbędnych przy budowie materiałów. Zaraz muszę zamówić łupek do klejenia, który wykorzystam do pokrycia dachu.

  OdpowiedzUsuń
 2. eee tam kobiece, niejednemu facetowi też się spodoba :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Najbardziej podoba mi się takie połączenie bieli z drewnem! Super to wygląda, a kuchnia wypas!

  OdpowiedzUsuń
 4. Macie tam wszystko, co istotne - https://kapitalnydom.pl/
  Wyciągnijcie wnioski, przemyślcie temat, powinno to wyglądać, jak należy. Po prostu to poukładajcie.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger