04 kwietnia

DRUGA CZĘŚĆ WNĘTRZA NOWOCZESNEGO MIESZKANIA W BLOKU.


W ostatnim poście dotyczącym moich projektów pokazywałam Wam to piękne, nowoczesne mieszkanie -> KLIK. Zaprosiłam Was wówczas do części otwartej, czyli przedpokoju, salonu, jadalni i kuchni. Dziś natomiast pokażę Wam drugą część tego mieszkania, które jest bardzo spójne i ponadczasowe. Tym razem zabiorę Was do sypialni, biura, które zarówno jest pokojem gościnnym, pokoju nastolatka, toalety i łazienki. 
To co, zaczynamy zwiedzanie?


ŁAZIENKA
Jest zaaranżowana w biało-czarnej kolorystce z dodatkiem drewna. Układ jest chyba jednym z popularniejszych teraz wśród mieszkań w bloku. Zastosowałam tu piękne, białe, mieniące się płytki na ścianach, oraz wzorzyste na podłodze i zabudowie WC. Czarne dodatki podkreślają charakter wnętrza, a drewno je ociepla. Z lewej strony mamy wannę, która dzięki szybie pełni też rolę prysznica. Po środku zmieściła się dość spora, podwieszana szafka. Nad nią zawiesiłam owalne lustro, a po bokach dwa punkty świetlne. Tuż obok mamy zabudowę WC, przestrzeń na górze wykorzystałam na otwarte półeczki i szafkę. Pralka jest schowana w zabudowie z lewej strony od podłogi aż po sufit. Oprócz niej znajdzie się tam mnóstwo miejsca do przechowywania. 
TOALETA
Przede wszystkim łazienka i toaleta miały być ze sobą bardzo spójne, stąd wykorzystanie tych samych materiałów. Jest to bardzo nieduże pomieszczenie, na dodatek ściana, gdzie mamy wejście jest ustawiona pod skosem. Tutaj również na podłodze mamy wzorzystą płytkę, natomiast biała jest położona na zabudowie WC i na ścianach po bokach na tej samej wysokości. Nad zabudową również mamy otwarte półeczki oraz zamykaną szafkę. Z lewej strony jest mniejsza wersja podwieszanej szafki i takie samo owalne lustro.SYPIALNIA
Tutaj moim zadaniem było stworzenie jak największej ilości miejsca do przechowywania. Wszystkie meble są w drewnianej obudowie z jasnoszarymi frontami. Tuż przy wejściu mamy dużą szafę od podłogi aż po sufit. Po bokach łóżka schowane są otwarte półeczki z dolną, zamykaną szafką. Dwie strony łączy górna zabudowa, pod którą mamy wytapicerowaną ścianę tworzącą zagłówek dla dużego łóżka. Aby ocieplić wnętrze powiesiłam tu zasłony i firanki na karniszu. Natomiast druga długa ściana pokryta jest strukturą betonową. Zarówno beton jak i lamele są "łącznikiem" z salonem. Powiesiłam tutaj także wąską szafkę, która umożliwi nam przejście. Jest ona zarówno szafką RTV jak i kącikiem piękności dla Pani Domu. 
POKÓJ NASTOLATKA
Założeniem było stworzenie tutaj takiego mini salonu. Nie miał być to typowy pokój tylko właśnie miejsce spotkań, zabaw i gier, spędzania czasu ze znajomymi. Dlatego jedna ze ścian jest całkowicie zabudowana. Po dwóch stronach mamy duże szafy od podłogi aż po sufit, natomiast łączy je zabudowa w stylu szafki RTV, nad którą wisi TV, a jeszcze wyżej górne szafki. Na przeciwko postawiłam narożną, rozkładaną, szarą sofę. Nad nią zawiesiłam masywne, czarne żaluzje. Cała ta ściana pokryta jest betonową strukturą. Obok narożnika postawiłam biurko, nad nim zawiesiłam otwarte półeczki. Dodatkowym miejscem do przechowywania jest pojemny kontenerek.  

BIURO

Na koniec zabieram Was jeszcze do tego małego pomieszczenia, jakim jest biuro. Ma ono pełnić również funkcję pokoju gościnnego. Dlatego mamy tu mała, rozkładaną sofkę. Lewa strona jest tą bardziej dekoracyjną, gościnną. Przy sofce ustawiłam stolik, nad nią zawiesiłam półeczki, a całą tą ścianę pokryłam betonową strukturą. Przy oknie mamy część biurwą, z biurkiem i kontenerkiem do przechowywania najpotrzebniejszych rzeczy. Natomiast ściana z lewej strony jest cała zabudowana białą szafą, w której na pewności zmieścimy mnóstwo rzeczy. I tak oto wygląda całe to mieszkanie. 
Z tego, co wiem właściciele już cieszą się wnętrzem mieszkając w nim. 
Może nawet uda mi się zrobić jakieś zdjęcia z realizacji :)? 1 komentarz:

  1. Czy ktoś z Was miał za sobą to - https://kniz.pl/wymiana-okleiny-okiennej-i-drzwiowej/ ? Taka wymiana okleiny na drzwiach zewnętrznych w Krakowie i okolicach ma sens? Czy lepiej od razu wybierać nowe rozwiązania?

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger