16 maja

DWIE PIĘKNE ŁAZIENKI W NIEZWYKŁYM MIEJSCU!


Na początku chciałabym chociaż troszkę przedstawić Wam to niezwykłe miejsce, które już za niedługi czas będzie miało swoje otwarcie. Wyobraźcie sobie szum lasu, ciszę, spokój, śpiew ptaków od rana, czystą naturę wokół i niesamowity, stary, drewniany dom, odnowiony tak aby zachować jego historię, ale też dać komfort i funkcjonalność na miarę teraźniejszości każdemu, kto go odwiedzi. To właśnie Gajówka- nietuzinkowe miejsce, do którego miałam ogromną przyjemność tworzyć dwie łazienki. 

Inwestorzy mieli jasną i klarowną wizję tego, jak mają one wyglądać. Ich wizja była bardzo spójna z tym, jak ja wyobrażałam sobie te pomieszczenia, więc współpraca przebiegała nam bardzo szybko i przyjemnie, a efekty przeszły chyba moje wyobrażenie! Te dwie łazienki są tak bardzo różne, ale nadal pasują do siebie idealnie. Jedna jest jasna, druga ciemna, a ich wspólnym elementem bez wątpienia jest drewno i czerń. Nie przedłużając dłużej tego wstępu po prostu zapraszam Was do ich obejrzenia!


Pierwsza łazienka jest odrobinę większa, a moim zamierzeniem było stworzyć tu mini salon kąpielowy z dużą, wolnostojącą wanną, którą widzimy z lewej strony. Nad nią zawiesiłam półeczkę na wszelkie kosmetyki, czy dekoracje, a jeszcze wyżej trzy ozdobne grafiki. Cała ta część jest jakby otulona ramą w postaci drewnianych belek. Nad wanną mamy zawieszone lampy o różnych wielkościach, na różnych wysokościach które przechodzą także w część łazienki, w której znajduje się biała konsolka z umywalką. Widzimy tu też sporo czarnych elementów jak baterie, grzejnik, drabinka czy rama lustra. Ta czerń idealnie przełamuje biel płytek imitujących cegiełki i świetnie koresponduje ze wzorzystą płytką na podłodze. Takim ciekawym elementem są bezwątpienia drewniane drzwi, za którymi ukryta jest pralka, piec i inne rzeczy, których nie potrzebujemy eksponować. Druga łazienka jest odrobinę mniejsza, a także odrobinę ciemniejsza. Tu takim najważniejszym elementem jest bezwątpienia prysznic oddzielony jedynie szybą. Cała ścianka wyklejona jest kamienną mozaiką, a jej urok podkreśla podświetlenie. Przestrzeń na prysznic wydzielona jest także płytkami, które tworzą jakby jego ramę. Kamienna mozaika pojawia się także na ścianie z umywalką położoną na drewnianym blacie. Drugi blat jest odrobinę niżej i pełni rolę półki. Takie rozwiązanie bez wątpienia dodaje lekkości tej łazience. Kolejnym ciekawym elementem jest kamienny zlew, który idealnie pasuje do mozaiki, a czarne baterie, czarne WC, lampy i rama od lustra świetnie z nią kontrastują. Aby dodać tu więcej takiego rustykalnego klimatu wiejskiego domku fronty od szafki nad WC są drewniane, przypominające drzwi z łazienki obok. Łazienka jest dość wąska dlatego na ścianie na przeciwko ustawiłam jedynie małą, drewnianą ławeczkę. Osobiście nie mogę się już doczekać otwarcia tego cudownego miejsca, a jak jesteście ciekawi jak wygląda proces realizacji to zapraszam Was do obserwowania profilu Gajówki na Instagramie

1 komentarz:

  1. Naprawdę cudna ta łazienka, idealnie w moim stylu! To połącznie drewna i bieli super gra

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger