20 grudnia

FUNDACJA ZAMIESZKANI, CZYLI JAK SKUTECZNIE WALCZYĆ Z PROBLEMEM BEZDOMNOŚCI.

Tak często powtarzamy sformułowanie "Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej"... A teraz wyobraźmy sobie sytuację, gdy ktoś tego domu nie ma... Nie ma gdzie wrócić, nie wie gdzie będzie spać, co zje, życie toczy się z dnia na dzień... Problem bezdomności jest ogromny. Tak wiele osób traci dach nad głową z różnych powodów. Niestety myślę, że problem ten może lada dzień się powiększyć, obserwując aktualną sytuację w naszym kraju. Bezdomność mnie przeraża, nie wyobrażam sobie nie mieć swojego azylu, bezpiecznego miejsca, do którego mogę wrócić w każdej chwili...

Dlatego gdy pierwszy raz otrzymałam maila od Fundacji Zamieszkani nie zastanawiałam się ani chwili i wiedziałam, że muszę wziąć udział w tym projekcie! Podopieczni Fundacji przechodzą przez cały etap wdrażania do projektu, mają liczne spotkania ze specjalistami z każdej dziedziny, powoli uczą się żyć na nowo. Każdy czuje się zaopiekowany, nie jest pozostawiony sam sobie, może zawsze liczyć na wsparcie. Nie wyobrażam sobie tego, co musi przeżywać taka osoba, która nagle zaczyna życie na ulicy i jak dużą pracę musi wykonać wraz ze specjalistami aby powrócić do życia, które dla nas jest normalnością. To cudowne, że są takie Fundacje, a przede wszystkim osoby, które chcą pomóc innym. 

Oprócz wsparcia mentalnego podopieczni Fundacji otrzymują niesamowitą szansę- możliwość wprowadzenia się do mieszkania. Niestety są one najczęściej w opłakanym stanie, nienadającym się do życia. Nie ma tam podstawowych rzeczy, które potrzebne są do funkcjonowania. Chociaż wydaje nam się, że przecież wszystko jest lepsze niż życie na ulicy, to Fundacja chce zapewnić przede wszystkim godne warunki życia, aby mogły w nim tworzyć swoją lepszą przyszłość! 

Tak właśnie powstał projekt Mieszkanie Marzeń, którego mam ogromny zaszczyt być Ambasadorem. Chcemy stworzyć wnętrza, w których osoby bezdomne poczują się jak u siebie w domu. Damy im szansę zmiany, szansę lepszego jutra, lepszego życia. Wspólnie możemy odmienić ich los, dać radość, a przede wszystkim podstawowe warunki do życia. Zapewnić dach nad głową, spokój, bezpieczeństwo. 

Żeby to wszystko nam się udało potrzebujemy również Twojej pomocy!

Dla nas każda kwota jest ważna, potrzebna i za każdą będziemy Ci ogromnie wdzięczni!

ZRZUTKA.PL

 ♡


Jak widzicie plany na to dość niewielkie mieszkanie są duże. 
W korytarzu chcemy przygotować malutki aneks kuchenny, z miejscem do przechowywania, przygotowywania i podgrzewania posiłków. W pokoju wydzieliłam strefę wypoczynkową z rozkładaną sofą i stoliczkami stojącymi na dywanie z Dywany Łuszczów. A także miejsce do przechowywania z dwiema szafami i uroczy kącik jadalniany z piękną tapetą na ścianie z Blue Bird Design

Jestem niesamowicie dumna i jest to dla mnie ogromne wyrażenie, że mogę być Ambasadorem projektu Mieszkanie Marzeń. Ogromnie się cieszę, że już lada dzień kolejny podopieczny Fundacji Zamieszkani będzie miał swój własny kąt, dach nad głową, swoje bezpieczne miejsce, w którym będzie mógł rozpocząć nowe życie!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger