12 grudnia

NASZ ŚWIĄTECZNY SALON.

 

Za oknem mamy już zimową krainę w pełni, wobec tego świąteczne dekoracje we wnętrzach idealnie komponują się z taką scenerią na zewnątrz. Do naszego salonu zawitała już choinka, a w całej też przestrzeni na dole zniknęły wszelkie jesienne dekoracje, aby w ich miejscu pojawiły się te, które kojarzą nam się z zimą. Co roku staram się korzystać z tego, co już mam. Dodaję ewentualnie małe elementy, których mi zabranie, gdy zmieniam koncepcję czy kolorystykę. W ubiegłym roku w całej przestrzeni na dole było znacznie więcej czerwieni, natomiast w tym postawiłam na naturę. 

Jaki kolor tu u nas króluje? 


Zieleń!
Tak, w tym roku chciałam aby było tu jak najbardziej naturalnie. Mamy tu sporo drewna, a zieleń z drewnem komponuje się idealnie. Oprócz tego dodałam odrobinę złota, w pięknym, progaszonym odcieniu, a także złamałam całość czernią. Nie jest to oczywisty kolor na Święta, ale czarne renifery czy rustykalne świece dają świetny kontrast dla jasnych detali. Oprócz dużej, naturalnej choinki w naszym salonie królują te mniejsze, zarówno oszronione, z szyszkami czy światełkami jak i te klasyczne bez dodatków. Mamy tu również zielone wieńce, a także zielone gałązki. Do tego parę drewnianych dekoracji, złote gwiazdy i miękkie koce oraz poduchy. Oczywiście nie mogło zabraknąć zimowych plakatów. 
To mój przepis na idealną zimowo-świąteczną aranżację! 

A jaki jest Wasz przepis na idealną zimowo-świąteczną aranżację wnętrza?1 komentarz:

  1. Również jestem miłośniczką zachowania naturalnego wyglądu choinki - jakieś lekkie łańcuchy na choinkę, do tego inne delikatne dekoracje, które nie obciążą i nie przytłoczą drzewka. Ale muszę powiedzieć, że aranżacja całego waszego salonu bardzo mi się podoba - bez przepychu, delikatnie, ze smakiem. Super!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger