27 stycznia

MIX INSPIRACJI #5 DOMOWE BIURO


Miejsce do pracy w domu, czy jest potrzebne?
Nie wiem czy Wy także, ale ja na pewno należę do ludzi, którzy oprócz pracy w tym właściwym miejscu, pracują również w domu. U mnie wynika to pewnie z racji posiadania własnego biznesu, a jak wiemy to tylko mit, że mając własny biznes nie pracujemy lub pracujemy kiedy sobie chcemy. Ja mam wrażenie czasami, że pracuję 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.
I robię to też w domu :) Owszem jest fajnie, bo przy komputerze mogę posiedzieć w piżamie, pod kocykiem, w łóżku, a nie  w biurze. Jednak tyle co ma to plusów, ma też tyle samo minusów, bo niestety takie siedzenie z komputerem na kanapie przed telewizorem wśród domowników powoduje, że często się rozpraszam, nagle spoglądam w telewizor, muszę w między czasie zrobić posiłek, ktoś mnie o coś zapyta, a później już zapominam co robiłam. Stąd postanowienie, aby wydzielić w naszym mieszkaniu miejsce na chociaż małe domowe biuro i dzięki temu lepiej też "wydzielać" czas pracy w domu.


Jak znaleźć miejsce w naszym mieszkaniu na biuro?
Jeżeli ktoś ma zbędny pokój to wiadomo,  odpowiedź jest prosta. A co zrobić kiedy takiego pokoju nie mamy? Nie jest on wcale aż tak bardzo potrzebny. Wystarczy, że w swoim mieszkaniu masz kawałek wolnej ściany, najlepiej gdzieś "na uboczu", a nie w centralnym miejscu. Poszukuj takiego miejsca w sypialni, czy w korytarzu, niekoniecznie musi to być salon. Wystarczy powierzchni 3 lub 4 m2 aby stworzyć fajne, funkcjonalne miejsce pracy.
Przy naszym dwupoziomowym mieszkaniu mamy ten plus, że możemy stworzyć wiele różnych, ciekawych rozwiązań, a nawet dodatkowych pomieszczeń (ale o tym w innym poście). Stąd też pomysł aby domowe biuro powstało na górze, przy schodach, w korytarzyku między sypialnią a łazienką.

Znajdź inspirację. 
Zawsze zanim zacznę coś robić muszę to dokładnie przemyśleć, szukam inspiracji w internecie w magazynach i kiedy już wiem co chcę zrobić to bardzo szybko działam!
Teraz jestem na etapie przeszukiwania internetu, więc podzielę się znalezionymi zdjęciami z Wami :)

Czerń i biel.
To bez wątpienia będzie mój wybór. W planie mam biurko zrobione ze starych nóg od maszyny w kolorze czarnym z białym blatem. Do tego biały puchaty dywanik oraz motywacyjne hasło w kolorze czarnym. Takie połączenie kolorów idealnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu.

Różowy lub miętowy akcent. 
Z racji tego, że uwielbiam różowy kolor chciałabym pomalować ścianę, przy której stanie biurko na ten właśnie kolor w odcieniu jasnym, pastelowym. Natomiast wiem, że moje biuro nie będzie takie do końca moje, będzie stało także w miejscu dostępnym i widocznym dla wszystkich domowników dlatego zastanawiam się nad miętą, którą również bardzo lubię. Decyzji niestety jeszcze nie podjęłam. Jeden i drugi kolor z pewnością doda biało-czarnej przestrzeni "życia".Złoty odcień i naturalne drewno?
Cały czas zastanawiałam się co wybrać czy naturalne drewno czy złote dodatki... postanowiłam, że będzie i to i to. Na drewno postawię w nóżkach od fotela, który stanie przy biurku, oraz pudłach, a złoto pojawi się właśnie w dodatkach.Coś zielonego. 
Aby biuro nabrało świeżości musi się w nim pojawić choćby jedna mała zielona roślinka. U mnie będzie ona na pewno sztuczna, gdyż obawiam się, że z moimi zdolnościami mogłabym na żywych zbankrutować ;)Plany są, inspiracje są, a ja nie mogę się już doczekać kiedy zacznę działać!
Warto także przemyśleć wszelkie kwestie związane z oświetleniem, dostępem do prądu. Nie zapomnijcie tworząc swoją przestrzeń do pracy w domu o tych bardzo ważnych aspektach! Dostęp do prądu to podstawa w pracy z urządzeniami, a dobre światło jest niezbędne. Zadbajcie także o swoje zdrowie wybierając najwygodniejszy dla siebie fotel do pracy, siadajcie, próbujcie aż znajdziecie ten jedyny. Pamiętajcie, że taka przestrzeń może znacznie umilić Wam nawet tą niechętnie wykonywana pracę :)

źródło zdjęć: Pinterest

11 komentarzy:

 1. Domowe biuro powinno być miejscem, gdzie łatwo nam się bedzie skupić na pracy czy nauce. Nie zapomnijmy o tym, aby wybrać dobre biurko solidne, najlepiej biurko z regulacją wysokości. Do niego wygodne krzesło równie ważne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie bazowałbym tylko na meblach ikea. Moim zdaniem lepiej kupić coś ze sklepu https://mkdeskpro.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Gotowe rozwiazania sa najlepsze dlatego odsylam po rowniez swietne artykuly https://www.gapik.pl/blog/

  OdpowiedzUsuń
 4. Teraz e-handel dominuje nad stacjonarnym. Nic dziwnego - to duża wygoda, a sklepy internetowe są w stanie zaoferować nam znacznie większy wybór niż sklepy stacjonarne. Plusem e-sklepów jest też łatwość porównania ofert między sobą, co w sklepach stacjonarnych jest bardziej skomplikowane. Właśnie dlatego sama zastanawiam się nad otworzeniem sklepu internetowego. W tym celu chcę też skorzystać z oferty dostępnej na stronie https://packfully.pl/ . W końcu odpowiednie magazynowanie produktów to też ważny element prowadzenia takiego sklepu, a ja się na tym nie znam. Warto wybrać!

  OdpowiedzUsuń
 5. Pandemia przyzwyczaja nas do pracy w domu, w związku z czym niezbędne są takie właśnie inspiracje. Praca w domu jest o wiele bardziej trudna niż ludziom się wydaje. Musimy pamiętać o tym, iż w tej strefie pracujemy, więc niezbędne jest skupienie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam takie inspiracje, no i oczywiście nie ukrywam, że bardzo często sobie z nich korzystam. A co Wam się podoba? Na jakie propozycje się decydujecie? Myślę, że jak najbardziej warto szukać rozwiązań.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja również, z tych samych powodów, musiałam wydzielić osobną przestrzeń tylko dla mnie i na moje małe biuro domowe. Urządziłam je totalnie po mojemu, z pięknymi dodatkami, które tworzą przytulny klimat. Koleżanka poradziła mi też, żeby uporządkować i opisać stertę papierów, które miałam. Kupiłam więc etykiety do drukarek i wszystko sobie podpisałam. Polecam ten patent :)

  OdpowiedzUsuń
 8. W dzisiejszych czasach z pewnością świetną propozycją dla wielu osób jest to, że można pracować bez żadnego problemu z domu, dlatego domowe biura są takie popularne. Warto też w biznesie stosować się do innych nowoczesnych udogodnień, jak i warto współpracować z firmami, które oferują konkretne usługi dla biznesu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Co do pracy - https://arkadiacare.pl/ Znaleźliśmy polecane agencje pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech. Czy warto w nie uderzać? To nadal fajne opcje zatrudnienia?

  OdpowiedzUsuń
 10. Wstępny plan aranżacji biuro już posiadam, ale nie wiem, na jaki nowy sprzęt postawić, dlatego w tej kwestii szukam wskazówek. Stary sprzęt jeszcze może komuś posłużyć, dlatego myślę, aby sprzedać go firmie, która zajmuje się odkupem. Na ten moment trafiłam na ofertę https://selkea.pl/odkup-komputerow i wydaje się być interesująca.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger