25 lutego

WNĘTRZE PRZEPEŁNIONE KOLOREM.

Kolorowo-odlotowo!
Te wszystkie ostatnie dni są jakieś takie mało słoneczne... Chmury, deszcz, wiatr to scenariusz jaki nam ostatnio towarzyszy, a jak wiemy taka pogoda nie sprzyja naszemu dobremu samopoczuciu. W takim razie trzeba coś zrobić, aby poczuć się lepiej chociaż we wnętrzu swojego mieszkania. Idealnym sposobem będzie dodanie koloru naszemu gniazdku!
Odrobina żółci zastąpi nam chociaż w małym stopniu promienie słoneczne, delikatny błękit przypomni jak wygląda bezchmurne niebo, a turkus sprawi, że poczujemy się jak nad morzem ;) Codzienne wakacje w naszym mieszkaniu? Pewnie! I to jedynie dzięki zmianie kilku dodatków i dodaniu drobnych detali. Sprawdź poniższe inspiracje i zobacz jakie to proste :)

Salon. 
Miejsce, w którym spędzamy chyba najwięcej czasu. Dlatego warto, aby właśnie to miejsce było przyjemne i pomagało nam zarówno odpoczywać, jak i aby napędzało nas swoją energią do działania. Wiem, żę piszę to do znudzenia, ale naprawdę małym kosztem, zmieniając jedynie poszewki, zasłony i parę wazoników ze świeżymi kolorowymi kwiatami możemy stworzyć bardzo wesołe, kolorowe i wiosenne wnętrze!
Kuchnia i jadalnia.
O tyle ile z jadalnią nie ma większego problemu, bo co to za filozofia aby zmienić ozdoby, które stoją na naszym stole na te bardziej kolorowe, tak z kuchnią nie jest już tak łatwo przeprowadzić tanią, tymczasową metamorfozę. Może jednak warto zastanowić się nad taką stałą odmianą kuchni na bardziej wiosenną i mieć kolorowo przez cały rok? ;) Jeżeli nie chcesz zaryzykować aż tak, to mając otwarte regały czy szafki-witrynki możesz na nich wystawić te bardziej kolorowe naczynia, które rozweselą codzienny wygląd kuchni.


Sypialnia.
Można by powiedzieć, że w niej często spędzamy nawet więcej czasu niż w salonie za sprawą snu ;) Dlatego warto zadbać o to, aby nasz sen był w miłym otoczeniu, a kolorowa pościel cudownie nam w tym pomorze. Więcej koloru możemy dodać np. przy pomocy przeróżnych świec czy dzięki moim ukochanym świeżym kwiatom.


Biuro. 
Zarówno te w domu jak i te poza nim możemy lekko ozdobić kolorem. Dzięki temu będzie się nam pracowało znacznie lepiej. Nawet lekkie odświeżenie naszej codziennej przestrzeni da nam nowy zastrzyk energii do pracy!


Drobne drobiazgi robiące różnicę. 
Pamiętajmy, że sami możemy lekko zmodyfikować na przykład stary, zupełnie niepotrzebny już  mebel. Malując go na nowy kolor możemy dać mu nowe, drugie życie. Takie delikatane modyfikacje jak pomalowanie ramy lustra, czy framugi nadadzą naszym wnętrzom totalnie nowego klimatu, odświeżą je i sprawią, że poczujemy się w nim o wiele lepiej ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger