21 sierpnia

PRZYGOTUJ BIURKO NA POWRÓT DO SZKOŁY.

Wrześniowy powrót do szkoły!
Wielkimi krokami zbliża się rok szkolny, a co za tym idzie także nieodłączny szał w sklepach, latające zeszyty i porozrzucane długopisy, rozterki jaki plecak i piórnik wybrać. Wczoraj doświadczyłam tego na własnej skórze będąc na zakupach w Biedronce i powiem szczerze, że zazdroszczę dzieciakom tej frajdy towarzyszącej przy takich pierwszych poważnych decyzjach i wyborach :) Swoją drogą kolekcja szkolna w tym roku podbiła moje serce i sama miałam ochotę zabrać stamtąd wszystko!!!

Kiedy już kupimy te notesiki, kredki, flamastry i inne niezbędne przedmioty to musimy także pomysleć jak je umiejętnie poukładać. Bardzo ważna jest organizacja przestrzeni do nauki. Tak samo jak nasza przestrzeń do pracy, tak i w przypadku tej do nauki dla dziecka musimy stworzyć kąt, który będzie ku temu sprzyjał.


Jak rozplanować przestrzeń do nauki?
Przede wszystkim najważniejsze jest biurko. Możemy wybrać takie z dużą ilością szafeczek, półeczek lub proste biurko, do którego te dodatkowe miejsce do przechowywania stworzymy sami. Użyjmy do tego użyć mobilnych szafek, pudełek, ozdobnych kartonów, koszy. Te wszystkie rzeczy mogą stać zarówno na podłodze przy biurku czy pod nim.

Na biurku natomiast znajdźmy miejsce na wszelkie organizery, które pomogą nam zachować przestrzeń w miarę możliwości uporządkowaną :) Bardzo fajnym pomysłem są słoiki, wiaderka, pudełeczka na wszelkie kredki, ołówki, pinezki i inne przybory szkolne. Możemy je zarówno powiesić ale mogą także stać na biurku.

Nad biurkiem bardzo podobają mi się wszelkie tablice. Czy to magnetyczne, drewniane, metalowe kratki, do pisania kredą, wszystkie są świetnym rozwiązaniem. To idealne miejsce na plan lekcji, plan tygodnia, karteczki z ważnymi rzeczami do zapamiętania. To wszystko pozwoli dziecku lepiej się organizować, rozplanowywać czas.

Nie zapomnijmy także o otwartych szafkach, półkach, nawet tych najmniejszych, które swoje miejsce znajdą nad czy obok biurka. To świetne miejsce na książki, zeszyty, jeszcze większą ilość pudełek, pudełeczek, a także na wszelkie spersonalizowane elementy.

Dobre oświetlenie, kosz na śmieci, a także wygodne krzesło to także elementy, które muszą się tu znaleźć.

Sprawdź inspiracje jakie znalazłam na cudowne przestrzenie do nauki, może pomogą Ci stworzyć coś fajnego dla Twojego dziecka? Pamiętaj, że wiele z tych elementów możesz zrobić samemu, bardzo małym kosztem. Jeżeli Twoje dziecko ma już swoje biurko może postaraj się dodać do niego parę ciekawych, nowych rzeczy, aby uczyło mu się znacznie przyjemniej? Tworzenie czy poszukiwanie dodatków to świetny sposób na wspólną zabawę i spędzanie czasu razem :)
źródło zdjęć: Pinterest

3 komentarze:

  1. Moim zdaniem biurko i do pracy i do nauki powinno wyglądać w jakiś fajny i kreatywny sposób, aby lepiej się przy nim siedziało. Konkretnie powinniście zerknąć sobie w tym celu na stronę https://vendostudio.pl/podkladki-na-biurko-ergonomia-i-design/ , bo tam znajdziecie ciekawe propozycje na podkładki na biurko.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger