28 sierpnia

DOMEK LETNISKOWY Z IDEALNYM WIDOKIEM.

Beżowe, swojskie królestwo.
Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie jezioro, las i dwa małe, białe domki... Właśnie w środku jednego z nich za chwilkę się znajdziecie. Dziś pokażę Wam ten większy, chociaż to słowo w tym miejscu może być nieco dziwne, bo mówimy tu o 35m2. Jednak będąc w takich okolicznościach przyrody to domek służy nam jedynie do snu, załatwiania swoich potrzeb, gotowania i ewentualnie spędzamy w nim czas gdy pogoda nie dopisze. Pomimo tak małego metrażu mamy tu piękną, pełnowymiarową kuchnie połączoną z salonem, małą łazienkę i 2 sypialnie. Tak... Tyle pomieszczeń najczęściej występuje w minimum 50-cio metrowych mieszkaniach, tu taka niespodzianka :) Lubię Was zaskakiwać więc mam nadzieję, że zaskoczy Was pozytywnie to wnętrze, a więc zapraszam!

Część dzienna. 
Po wejściu do domku z prawej strony mamy sporych wymiarów kuchnie, co było priorytetem właścicielki. Pomimo braku górnych szafek mamy tu i tak mnóstwo miejsca do przechowywania dzięki zabudowie pod sufit z prawej strony kuchni i wyspie, pod którą możemy w szafkach trzymać mnóstwo rzeczy. Kuchnia zachowana jest w beżu z dodatkiem czarnych sprzętów i drewnianych blatów oraz detali. Dzięki narożnemu oknu wpada tu mnóstwo światła, a spędzając czas w kuchni nadal cieszymy się pięknym widokiem. Kuchnia od salonu oddziela wyspa, która pełni funkcję stołu spokojnie mieszczącego 5-6 osób. 
Z lewej strony natomiast mamy salon.  Za zabudową z drewnianej płyty, która jest pojemną szafą, ukryła się komoda i telewizor. Takie postarzane meble idealnie pasują do wiejskich domków. Na przeciwko stoi mały narożnik- rozkładany, dzięki czemu mamy dodatkowe miejsce dla gości. Salon Na ścianach są bielone deski, które sprawiają, że cała ta przestrzeń jest przytulna i klimatyczna, tak samo jak i belki przysufitowe.

Część wypoczynkowa. 
Może to zły nagłówek, bo ten domek jest w całości typowo wypoczynkowy, ale przejdźmy do strefy "nocnej". Pierwsza- mniejsza sypialnia to przede wszystkim dwuosobowe łóżko, z białym drewnianym zagłówkiem. Ten pokój ma niecałe 5m2 więc sukcesem jest już, że zmieściło się tu łóżko. Jednak biorąc pod uwagę to, że takie małe domki muszą być ten funkcjonalne to zmieściła tu także taki drewniany z metalowymi detalami regał. Na małych przestrzeniach lekkie meble są mile widziane, więc sprawdzi się tu idealnie jako miejsce do przechowywania choćby ubrań. 

Drugi pokój jest już troszkę większy- ma 7m2. Od progu widzimy dużą, drewnianą, narożną szafę. Na środku zostawiłam miejsce do zabawy, gdyby pogoda nie dopisała. Mamy tu także piętrowe łóżko, aby zaoszczędzić miejsca. Takie łóżko na wakacjach?- Raj dla dzieci! Pod dolnym łóżkiem mamy dodatkowe miejsce do przechowywania w szufladach. Świetnie tu sprawdzą się także wszelkie skrzynki i pudła na zabawki i gry. 
Łazie-neczka. 
Malutka, ale za to jaka fajna! Cała w białych, drewnianych deskach, jedynie pod prysznicem mamy orientalne, kolorowe płytki. Kabina będzie robiona na zamówienie, ze względu na swoje dość małe wymiary i nietypowy sposób otwierania. Jej wymiary to 0,6x0,7. Na szybki prysznic będzie w sam raz :) Szafka pod zlew to coś, co tu się wyróżnia i świetnie komponuje się z drewnianymi dodatkami. Aranżując takie małe przestrzenie kluczem jest ich spójność. Najlepiej aby podłoga była taka sama na całej powierzchni, tak samo jak kolor ścian. Tutaj dodatkowo zastosowałam taże drewniane dodatki w całym domku oraz takie same oświetlenie i dywany w tym samym stylu. Dzięki tym wszystkim zabiegom wnętrze wydaje się większe, przytulniejsze, bardziej klimatyczne i aż chce się w nim przebywać! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger