04 lipca

NOWA SYPIALNIA?

Zamiana pomieszczeń.
Jakiś czas temu, gdy upały naprawdę dawały nam w kość zwłaszcza w nocy na naszym poddaszu postanowiliśmy sprobować zrobić małą zmianę. Ten nasz plan zakładał stworzenie dodatkowej sypialni w pokoju, który znacie z na przykład TEGO wpisu. Nie chcieliśmy inwestować pieniędzy na nowe meble, więc wykorzystaliśmy wszystko to, co już mieliśmy w mieszkaniu. Nasza biała baza jest świetna aby robić przeróżne zmiany w mieszkaniu bez konieczności planowania wielkich remontów. Tak więc od planu do jego realizacji minęła zaledwie jakaś godzina, a my mogliśmy cieszyć się z nowej sypialni!Przemeblowanie.
Największym przedsięwzięciem było przeniesienie materaca wraz z ramą. Wiedziałam gdzie będzie stał i jak chcę, żeby to pomieszczenie wyglądało. Obok łóżka postawiłam różowy stolik na drewnianych nóżkach z lampką nocną, a po drugiej stronie została nasza duża lampa. Obok niej nie mogło zabraknąć tej pięknej grafiki z hog__studio. Fotel, który stał w tym kącie teraz zajmuje zacne miejsce tuż przy wejściu do tego pomieszczenia. Musiałam się pozbyć naszej pięknej skrzyni, aby zmieścić tu łóżko, jednak znalazłam dla niej miejsce w korytarzu, przy schodach. Zmienił się troszkę układ pozostałych mebli. Szafę przeniosłam na miejsce regału-drabinki, a regał na miejsce szafy. To znacznie polepszyło funkcjonalność tego wnętrza.
I tak bez inwestowania środków udało nam się stworzyć drugą sypialnię idealną na upalne dni. W drugiej praktycznie nic się nie zmieniło, pozostał jedynie sam materac, bo stamtąd "pożyczyliśmy" drewnianą ramę do tego pomieszczenia. Mała- duża zmiana, która cieszy bardzo! 

2 komentarze:

  1. Te pokój to jednak przechodzi sporo przemian. Szkoda tylko, że fotel w kwiaty wyleciał, dawał klimat temu wnętrzu.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oj tak :) Fotel jest, nie wyleciał, tylko nie załapał się na zdjęcia, a on sobie stoi grzecznie w kąciku przy wejściu do pokoju :)

      Usuń

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger