06 listopada

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁO NASZE NOWE STUDIO?

Dwa remonty w tym samym czasie?
Jak już dobrze wiecie jesteśmy w trakcie budowy naszego domu. Pomimo ogromu zadań jakie słyszymy wokół typu "pewnie już macie dość", "niekończąca się historia i wydatki", "współczuję mieć tyle na głowie" i tak dalej, my do tej pory w sumie na nic nie narzekaliśmy. Wszystko szło płynnie, do czasu... Do czasu gdy okazało się, że będziemy zmieniać lokalizację naszego studia tańca. Zaczęły się poszukiwania, a niedawno ruszył remont. I powiem Wam tak, jedna budowa to luzik, ale dwie? To już inna para kaloszy! I chociaż remont oddaliśmy w ręce profesjonalnej ekipy, to niech Was to nie zwiedzie, na głowie mamy i tak niemało rzeczy...Lokal przeszedł już ogromne zmiany, ale nie będę Wam pisała o wszystkim, bo większość są to zmiany funkcjonalne pod lokal charakterze studia tańca. Ja chciałabym się skupić na zmianach tych bardziej wizualnych. Wyzwanie było spore, bo większość mebli już mamy. Są to dość nowe rzeczy więc nie chcieliśmy zmieniać od razu wszystkiego. Moim zadaniem było połączenie starego z nowym, tak aby wszystko ładnie współgrało. W głowie miałam parę pomysłów i inspiracji, które chciałam w nowym lokalu wykorzystać. Może będzie to zaskoczenie dla Was, ale pojawią się również inne kolory niż moja ulubiona biel, czerń i szarość.


Szatnia damska.
To pomieszczenie, o którym wiedziałam, że nie zaszaleje zbyt mocno, bo szatnia przede wszystkim musi spełniać rolę funkcjonalną. Na przeciwko drzwi zawiśnie lustro w grubej, ciemnej ramie, a okno z lewej strony zasłonią grube zasłony. Podłoga będzie w kolorze dość ciemnego drewna, które idealnie pasuje mi do egzotycznej ściany na samym końcu. To właśnie będzie miejsce, które rzuci się w oczy już od wejścia. Początkowo miała być po prostu zielona, ale postanowiłam pójść o krok dalej i wybrałam przepiękną tapetę z tropikalną nutką z z tapetuj.pl. Będzie nadawać świeżości i oryginalności zwykłej szatni. Dodatkowo w planie mam pomalować nóżki ławek, które teraz są srebrne na złoty kolor i dodać drewniane wieszaki. Mam nadzieję, że szatnia będzie dzięki temu zachwycać każdą osobę, która do niej wejdzie.


Recepcja.
To ona wita wszystkich, którzy do nas przychodzą. Jest pierwszym miejscem, które klienci widzą, dlatego chcę aby robiła wrażenie. Mamy już piękną drewnianą ladę i zależy nam aby wszystko do niej pasowało. Ściana za recepcją będzie tą najważniejszą dlatego musi być nietuzinkowa, charakterystyczna. Zdecydowałam się na tapetę ze sklepu internetowego tapetuj.pl imitującą beton, która zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Zależało mi na efekcie jak najbardziej zbliżonym do prawdziwego betonu, a ta tapeta taki efekt właśnie zapewnia. Będzie świetnym tłem dla logotypu, który przygotowali niezastąpieni czarodzieje z ażurove.pl oraz sztucznej zieleni wychodzącej spod sufitu. Oprócz tego planujemy za jakiś czas zmienić tu podłogę. Aktualnie są kafle podchodzące jakby pod marmur, jednak ja poszłabym tu we wzorzystą wykładzinę PCV.
Poczekalnia.
Tak naprawdę tutaj będzie właśnie najwięcej mebli, które już mamy. Nie chcemy też zagracić tej przestrzeni, a jedynie sprawić by panował tu bardziej domowy klimat. Przytulności nadamy dzięki grubym zasłonom, przeróżnym grafikom na ścianach, odrobinie zieleni. Oprócz tego pojawi się fajny kącik dla dzieci z siedziskami z palet i stoliczkiem do malowania i zabawy. Fajnym elementem będą nietypowe oznaczenia poszczególnych pomieszczeń. Zamiast zwykłych tabliczek pojawią się drewniane, ręcznie malowane tabliczki z Pracowni Domek za Lasem. Będą także piękne lampy, biblioteczka i pewnie dużo innych elementów, które pojawią się dopiero w trakcie przeprowadzki :)


Efektem końcowym na pewno podzielę się już wkrótce!

1 komentarz:

  1. Jesteśmy już coraz bliżej końca remontu i już nie możemy doczekać się pięknego efektu! Brakuje nam w zasadzie tylko i wyłącznie odpowiedniej balustrady do naszych schodów. Jeszcze nie zamawialiśmy, bo chcieliśmy sprawdzić, która będzie prezentowała się najlepiej. Jest taka firma, jak https://salgat.pl/oferta/balustrady/balustrady-schodowe-szklane i tworzą oni szklane balustrady. To jest właśnie nasz wybór, ponieważ te szklane balustrady wyglądają najpiękniej i super wpasowują się w różne wnętrza. Myślimy też w przyszłości nad tym, aby taka balustrada pojawiła się również na balkonie.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger