21 marca

MIX INSPIRACJI- POKÓJ DOMINIKI.

Pokój licealistki. 
Dominika odezwała się do mnie z prośbą z prośbą o spojrzenie na jej pokój i pomoc w jego przeorganizowaniu tak aby uniknąć generalnego remontu. Jak sama przyznała jej pokój jest zbieraniną różnych mebli i właśnie to przede wszystkim rzuciło mi się na pierwszy rzut oka. Oczywiście można łączyć różne meble i może to wyglądać naprawdę fajnie, jednak tutaj różne kolory drewna, jego faktury i styl niestety nie współgrają ze sobą. Tak to jest gdy pokój Dominiki był kiedyś wspólnym z bratem, a po nim zostały teraz jej tylko dodatkowe graty :)
Dominika jest licealistką, uwielbia żeglować i podróżować. Prowadzi dość aktywny tryb życia, ale pomimo tego także lubi czasem usiąść i w zaciszu przeczytać dobrą książkę. Jej ulubione kolory we wnętrzu to biel, szarość i pastele, czego totalnie nie widać po poniższych zdjęciach jej dotychczasowego pokoju :) A więc jak to zmienić i przy tym uniknąć generalnego remontu i wielkich wydatków? Zaraz się przekonamy!


Co zostawić, a czego się pozbyć?
Przeprowadzając metamorfozę musimy przede wszystkim przeanalizować nasz budżet. Jeżeli jest nieduży i nie pozwala nam na całkowite przeprowadzenie zmian, wtedy musimy się zastanowić co jest koniecznością, a co możemy przerobić. Aby uniknąć całkowitego remontu w pokoju Dominiki z pewnością możemy zostawić panele. Co do ścian ciężko mi to ocenić jedynie po zdjęciach, natomiast myślę, że one też mogły by pozostać w tym kolorze. Duża szafa to także element, który może zostać, tak jak i biurko. Na pewno pozbyłabym się starych foteli, oraz tych szafek nad nimi. Natomiast półka pomiędzy fotelami wydaje się w dość dobrym stanie. Lekkie przeróbki mogą odmienić to wnętrze nie do poznania! 
Aktualny wygląd pokoju Dominiki. 

Łóżko. 
Pokój Dominiki to także jej sypialnia i miejsce do spotkań ze znajomymi. To niespełna 9m2 pomieszczenie musi być wielofunkcyjne. Pozbywając się foteli, które pełniły dotychczas rolę łóżka musimy zapewnić nowe miejsce do odpoczynku. Najtańszym i fajnym sposobem jest stworzenie łóżka z palet. Możemy je pomalować na dowolny kolor. Na to rzucamy poduchy i mamy sofę w ciągu dnia, a w nocy pełnowymiarowe łóżko. Dodatkowo palety, które nam "wystają" spod materaca możemy wykorzystać jako stolik nocny.
źródło zdjęć: Pinterest 

Stoliki.
Do naszego łóżka z palet idealnie będą pasowały skrzynki. Możemy z nich stworzyć stoliki kawowe na kółkach lub bez czy też szafkę nocną. Ich dodatkową zaletą jest także to, że możemy pomalować je na dowolny kolor. Fajnym pomysłem na stolik jest także szpula, którą także możemy pomalować. To świetne i tanie rozwiązania do pokoju licealistki. 
źródło zdjęć: Pinterest 

Siedziska. 
Oprócz sofy z palet możemy zapewnić dodatkowe miejsca do siedzenia dla naszych znajomych. Świetne będą przeróżne miękkie, gotowe pufy. Możemy także spróbować zrobić coś samemu. Tu także idealnie sprawdzą się skrzynki, jednak pamiętajmy aby z nimi nie przedobrzyć. Jeżeli mamy już stolik ze skrzynki to takie siedziska lepiej wykonać z czegoś innego, np. starej opony owiniętej sznurem. Sznur możemy również pomalować i dzięki temu stworzyć niepowtarzalne, własnoręcznie wykonane siedzisko. 
źródło zdjęć: Pinterest 

Galeria.
Przeglądając zdjęcia pokoju Dominiki od razu rzuciły mi się w oczy zdjęcia, mnóstwo zdjęć! Taka galeria na ścianie od wejścia "krzyczy" do nas czyj ten pokój jest. Takie rzeczy trzeba jeszcze bardziej podkreślać, na przykład dużą ramą czy światełkami. Dodatkowym atutem wieszania zdjęć na sznurkach jest to, że ich nie przyklejamy do ściany, jedynie na klamerki przyczepiamy do naszego sznurka. 
źródło zdjęć: Pinterest 

Szafa. 
Zaproponowałam Dominice, żeby jej szafa pozostała w pokoju, to znacznie podreperuje budżet metamorfozy. Dominika szafę może pomalować na dowolny kolor. Dzięki temu będzie wyglądała jak nowa! Regał, który stoi w jej pokoju miedzy fotelami również mógłby przejść mały lifting. Możemy okleić go okleiną lub po prostu wymienić uchwyty. Kolor regału jest jakby delikatnie pastelowy, więc być może dzięki wymianie gałek już prezentowałby się znacznie lepiej. 
źródło zdjęć: Pinterest 

Biurko i dodatki.
Przestrzeń nad biurkiem wypełniłabym lustrem, aby służyło także jako toaletka. Obok biurka możemy postawić półkę-drabinkę, która posłuży nam do przechowywania kosmetyków i innych szpargałów. Świetnym rozwiązaniem są także wszelkie wiszące szafki. Absolutnie zakochałam się w tych doniczkach wiszących jedna pod drugą, oraz słoiczkach, jako pojemniki na pędzle itp. 
Tak jak wspominałam wcześniej nie malowałabym ścian. Jednak tą jedną, przy drzwiach gdzie jest podwieszana półka pomalowałabym na czarno farbą magnetyczną czy też tablicową. To by dodało fajnego klimatu temu pokojowi. A wspomnianą półkę okleiłabym lub pomalowała na biały lub pastelowy kolor. 


źródło zdjęć: Pinterest 

W kolejnym poście pokażę Wam wizualizacje pokoju Dominiki, co poprzestawiałam i na jakie kolory "pomalowałam" meble :)
Takie zmiany nie są zbyt kosztowne. Wszystkie możemy robić stopniowo, tak jak pozwala nam czas i budżet. Przede wszystkim większość tych rzeczy możemy zrobić samemu! A satysfakcja z własnoręcznie zrobionej metamorfozy z pewnością będzie ogromna :) 

2 komentarze:

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger