23 kwietnia

TOTALNA METAMORFOZA MIESZKANIA MOJEJ TEŚCIOWEJ.

Metamorfoza.
Utworzenie mojego bloga chyba zapoczątkowało "małą" falę remontów w moim najbliższym otoczeniu. Kolejny raz otrzymałam szansę stworzenia wizualizacji totalnej metamorfozy, o której dość długo słyszałam, jednak z jakiś powodów była odkładana. Jest to mieszkanie, które znam, widziałam je i miałam okazję w nim również przebywać :)
To mieszkanie mojej Teściowej, które zostanie totalnie odmienione za pomocą nowego układu, wykorzystania starych pomieszczeń w nowym celu, a także odmienimy to, co stare, aby wszystko tworzyło cudowny azyl, do którego będzie się wracało z prawdziwą przyjemnością!


Nowy układ = Parę wyburzonych ścian. 
Zacznijmy może od układu mieszkania. Aktualnie po wejściu wyłania nam się dość długi i wąski korytarz pokryty od góry do dołu boazerią. Z lewej strony mamy jeden pokój, który będzie nową sypialnią, zaraz obok niego wejście do salonu. Z prawej strony, za szafami pojawiają się drzwi do łazienki, której remont nie będzie obejmował. Na samym końcu zaś jest kuchnia, aktualnie dość ciemna, gdyż nie ma w niej okna, jedynie sztuczne oświetlenie. Kuchnia jest stosunkowo nowa, więc przejdzie jedynie mały lifting. Z prawej strony przez kuchnie przechodzimy do sypialni, której w nowym rozkładzie już nie będzie. Dzięki czemu zyskamy jedną, wielką przestrzeń, połączoną kuchnie z jadalnią, salonem i korytarzem. Mieszkanie wizualnie będzie wydawało się o wiele większe!
 układ przed

układ po

Ciemne zamieni się w jasne!
Poza układem mieszkania zmieni się przede wszystkim jego kolorystyka. Aktualnie jest dość ciemno,  za sprawą czerni, zieleni, brązów. Tworząc nowe wnętrze muszę wziąć pod uwagę to, że czarna sofa jak i czarna komoda będą musiały się w nie wkomponować. Dlatego postawiłam przede wszystkim na jakże popularne teraz szarości i biel. Boazerie przedpokoju pomalujemy na biało, wymienimy gałki w szafach, dodamy siedzisko z poduchami, lustro i wieszaki. W całej tej otwartej przestrzeni będzie królował szary panel jak i szare ściany. Natomiast ściana w jadalni zostanie pokryta białą cegłą. Zobaczymy też jak na takim tle będzie wyglądała brązowa kuchnia, ewentualnie drewniane szafki przemalujemy na biały kolor. W takim jasnym, świeżym wnętrzu czarna sofa i komoda będą ciekawym akcentem, a nie ciężarem. 
 korytarz przed

salon przed

Co nowego?
Nowa kolorystyka myślę, że już odmieni całkowicie to mieszkanie. Oprócz tego dzięki wyburzeniu ściany za sofą i połączeniu dwóch pomieszczeń kuchnia będzie jaśniejsza, cały korytarz także, a dodatkowo zyskamy miejsce na jadalnię, duży stół z krzesłami. Za sofą stanie cudowna konsola, która doda elegancji i dzięki niej będziemy mieli miejsce na wyeksponowanie np. zdjęć. Może nam posłużyć także za dodatkowy stolik. Co do stolika to oczywiście pojawi się także mniejszy, kawowy. Ciepłego klimatu nadadzą z pewnością dywany, w strefie jadalnej, a także przy sofie. I obowiązkowo otwarte regały na książki oraz jeszcze więcej przeróżnych fotografii, świeczników i wazoników. Nie możemy zapomnieć także o oświetleniu. Lampa stojąca w rogu w salonie będzie pięknym elementem zarówno dekoracyjnym jak i praktycznym. Wiszące mniejsze 3 lampy nad stołem w jadalni będą uzupełnieniem takiej samej, tylko większej, która zawiśnie w salonie.

Od wizualizacji do realizacji. 
Jestem zakochana w tych wizualizacjach. To wnętrze nie jest w żadnym określonym stylu, jest połączeniem wszystkiego po trochu. Znajdziemy tu industrialne oświetlenie, odrobinę stylu glamour, a także elementy z wiejskiej chaty. Najważniejsze, że jest jasno, przyjemnie i kobieco. Teraz czekam juz tylko z niecierpliwością na realizację! Troszkę to pewnie jeszcze potrwa, ale zdradzę, że już niedługo pojawią się tu zdjęcia z innej realizacji, do której przygotowałam i pokazywałam tutaj wizualizacje! Skromnie powiem, że wyszło cuuuuuudownie  ;) Nie mam wątpliwości, że i w tym przypadku tak będzie!

9 komentarzy:

 1. No pięknie!

  Z jakiego programu korzystasz do tworzenia wizualizacji?

  OdpowiedzUsuń
 2. zakochałam sie w tym wnętrzu !!! :) jest rewelacyjne !! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jedynie żałuję, że takie metamorfozy zazwyczaj się robi raz na jakiś czas. Osobiście gdybym mgła to zmieniałabym aranżacje mojego mieszkania na pewno częściej. Zresztą gdy posiadamy małe mieszkanie to można je również zaaranżować. Dlatego jak czytałam w http://www.developersi.pl/aranzacja-malej-przestrzeni-podpowiadamy-na-co-zwrocic-uwage/ to w sumie nie jest takie ciężkie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem pod wielkim wrażeniem jak bardzo fajnie to wyszło i ja również teraz nabrałem chęci na jakieś zmiany w moich wnętrzach. Zresztą zawsze jak coś to materiały zamawiam w https://artcorestudio.pl/ gdyż wiem, że tam znajdę je najwyższej jakości.

  OdpowiedzUsuń
 5. A co z dodatkami i dekoracjami? Czy wiecie, gdzie ich szukać? Widziałam w internecie między innymi piękne i oryginalne sztuczne bukiety do salonu. Uważam, że takie sztuczne kwiaty to idealna dekoracja do domu w zimowe dni. Dodadzą stylu i koloru naszemu mieszkaniu.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger