28 listopada

POMYSŁY NA ŚWIĄTECZNE DEKORACJE.

Na każdą kieszeń.
Jakiś czas temu pod pewnym zdjęciem przeczytałam komentarz jednej z pań, który brzmiał:
"To żadna trudność iść do sklepu i nakupować dekoracji świątecznych! Jak ma się dużo kasy, to nie ma żadnego problemu z ozdobieniem domu, a co zrobić jak się nie ma tyle pieniędzy?!?!?!"

Tak sobie pomyślałam w tym momencie, czy to jest złe, że ktoś kupuje sklepowe dekoracje? - Nie. Czy fajnie jest zrobić coś samemu? - Tak. Czy można jedno połączyć z drugim? - Pewnie.
Dlatego u mnie są dekoracje kupione, robione, tańsze, droższe... I takie inspiracje Ci dziś pokażę. Na każdą kieszeń :)


Umiejętność inspirowania się. 
Święta to taki cudowny czas, gdy możesz polecieć z wyobraźnią... Możesz łączyć wszystko ze sobą, każdy kolor, styl, bo w świętach najważniejsza jest ich magia, klimat, rodzina. Dekoracje są tylko do podkreślenia tego wszystkiego. Nie zapominaj, że stare dodatki,  z poprzednich lat zawsze możesz lekko odświeżyć, przerobić, a dzięki temu zyskają zupełnie nowy wygląd. Pamiętaj, że wiele dekoracji możesz zrobić własnoręcznie, wykorzystując naturalne produkty. Wystarczy, że gałązkę włożysz do wazonika, czy ozdobisz nią butelkę, słoik. Ze świętami kojarzy się też zapach pomarańczy z goździkami, więc postaraj się ją wyeksponować, co oprócz dekoracji da Ci też piękny zapach w całym domu. Ozdobą mogą być także wypiekane pierniczki, szyszki, przeróżne wycinanki. Możliwości na te własnoręczne ozdoby znajdziesz mnóstwo w poniższych inspiracjach. Tak samo dużo jest troszkę droższych pomysłów. Nie bój się łączyć starego z nowym, kupionego z własnoręcznie robionym. Twórz swój własny, wymarzony, świąteczny klimat!
Obejrzyj też moje inspiracje z poprzedniego roku. Może tu (KLIK) znajdziesz coś, co wpadnie Ci w oko :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger