22 lutego

KOLEJNE MIESZKANIE DLA PODOPIECZNYCH FUNDACJI ZAMIESZKANI!

 

O ogromnym problemie, jakim jest bezdomność pisałam Wam w grudniu. Wtedy też przedstawiłam Wam niesamowitą Fundację Zamieszkani, która próbuje walczyć z tym problemem, pomagając osobom, które straciły "dach nad głową". Jest to zarazem pomoc od strony psychologicznej, poprzez spotkania z przeróżnymi specjalistami, aż do wprowadzenia do mieszkania i późniejsze wsparcie.

Taka kompleksowana i fachowa pomoc daje wspaniałe rezultaty. Niestety aby móc ją nadal realizować potrzebne są środki finansowe i to niemałe. Mieszkania, które udostępnione są dla Fundacji Zamieszkani najczęściej są w tragicznym stanie i potrzebny jest generalny remont, aby osoba, która do niego się wprowadza mogła w pełni funkcjonować i realizować się w codziennym życiu. 

W grudniu miałam ogromny zaszczyt realizować projekt dwóch mieszkań. Jedno z nich jeszcze przed Świętami zostało zamieszane, a jego projekt możecie zobaczyć TUTAJ.  Tym samym jedna osoba odnalazła swoje miejsce na ziemi i Święta spędziła we własnym mieszkaniu. Dziś pokażę Wam projekt drugiego mieszkania, odrobinę większego, które z pewnością da mnóstwo radości nowemu właścicielowi. 
W tym mieszkaniu mamy naprawdę sporą kuchnię. Z prawej strony pod zlewem mamy szafkę, obok niska lodówka i jeszcze dalej pralka. Na górze natomiast zmieszczą się wiszące, pojemne szafki. Pod oknem wydzieliłam miejsce idealne na mini jadalnie z wąskim blatem, który łączy prawą stronę kuchni z lewą. Z strony lewej natomiast mamy płytkie szafki kuchenne, a na ścianie zawiesiłam otwartą półeczkę. Kuchnia jest neutralna, biała z drewnianymi elementami, a także z marmurowymi, klasycznymi płytkami i dodatkiem delikatnej tapety w duże wzory. W pokoju, który jest naprawdę dość dużych rozmiarów we wnęce wydzieliłam sypialnię. Na ścianach pojawiła się lamperia ze wzorzystą tapetą. Zmieściło się tu dość spore łóżko, nocny stolik i lampka. Część ta wydzielona jest również poprzez okrągły, puchaty dywan. 
W przestrzeni dziennej natomiast postawiłam dwa fotele oddzielone przez stolik. Mamy tu dwie pojemne szafy i niską szafkę RTV. Proste oświetlenie i czarne ramy podkreślają urok wnętrza, a grube zasłony i firanki sprawiają, że jest przytulne. 


Jeżeli chcielibyście wspomóc działania Fundacji i tym samym ofiarować nowy start dla osoby bezdomnej to będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc, którą możecie udzielić tutaj:
♡ 

1 komentarz:

 1. Mieszkanie jest przepiękne. Powiem szczerze, ze niejedna osoba mieszka w mieszkaniu o gorszym standardzie niż powyższe. Bardzo podoba mi się kolorystyka. Jest nowocześnie, stylowo. Jednoczesnie przytulnie. A samo mieszkanie nie powinno stracić na wyglądzie nawet za kilka czy kilkanaście lat.

  Dobrze jest zastanowić się też nad praktycznymi rozwiązaniami w kuchni oraz w łazience.
  Od siebie polecam na przykład baterię kuchenną w stali szczotkowanej:
  https://lazienka-rea.com.pl/bateria-kuchenna-rea-spring-nikiel-szczotkowany-inox.htm

  Jest znacznie łatwiejsza w utrzymaniu w czystości niż bateria w chromie czy w kolorze czarnym. Tak więc sprawdzi się w takich miejscach.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger