22 grudnia

NIEOCZYWISTA ŚWIĄTECZNA ARANŻACJA STOŁU.


Jeszcze jakiś czas temu, gdyby ktoś powiedział mi o świątecznej aranżacji stołu z użyciem koloru czarnego byłabym bardzo zaskoczona. Zawsze wydawało mi się, że zastawa musi być biała, ewentualnie szklana. Tymczasem w tym roku to właśnie ja postanowiłam stworzyć świąteczną aranżację stołu z dużym akcentem koloru czarnego!

Postawiłam na czerń w zastawie oraz sztućcach, ale przełamując ją złotem i zielenią. Wykorzystałam podtalerze, świeczniki oraz zieloną girlandę z ubiegłego roku, natomiast zamiast obrusa, który najczęściej się pojawia na moim świątecznym stole, tym razem są tu podkładki. Aby dodać świątecznego charakteru dołożyłam tu jeszcze drewniane jelonki, a także dekoracje w środku talerza. Na okrągłych podstawkach-lusterkach położyłam ozdobną, tabetyczną serwetkę z zieloną gałązką połączoną jutowym sznurkiem z cynamonem. 

Jest tu sporo "starych" elementów, ale w zestawieniu z tymi nowymi efekt końcowy jest totalnie inny niż w ubiegłych latach. Przede wszystkim również spójny z kolorystyką, stylem, klimatem całego wnętrza!


1 komentarz:

  1. To prawda, że czerń jest bardzo rzadko widywana jeśli chodzi o aranżację świątecznych stołów. Jednakże te wykonanie bardzo przypada mi do gustu! W połączeniu z zielenią wygląda to bardzo elegancko, a drewniane jelonki dodają całości takiego bardziej domowego i ciepłego charakteru. Sama bym na taki układ na stole nie wpadła. Świetna inspiracja!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger