03 lutego

LEGOLAND I LEGO HOUSE, CZYLI SPEŁNIAMY SWOJE MARZENIA W BILLUND!

To chyba najwyższy czas aby opisać Wam naszą cudowną przygodę, jaką przeżyliśmy w Danii w październiku 2023. Zwłaszcza, że to idealny moment aby zaplanować swoją podróż właśnie do tego miejsca, gdyż pojawiła się najnowsza oferta i duuuużo nowości! To miejsce idealne dla tych młodszych jak i starszych dzieci, ale również dla dorosłych, na co jesteśmy świetnym przykładem. Domyślacie się co to za miejsce? Już Wam wszystko opisuję!

Do Danii wybraliśmy się aby spełnić jedno ze swoich marzeń, którym było odwiedzenie pierwszego LEGOLANDU! Ale nie tylko, bo również jedyny LEGO HOUSE to miejsce, dla którego chcieliśmy bardzo polecieć do BILLUND. 

To, co jest naprawdę cudowne, to to, że podróż samolotem z Warszawy trwa niecałe 90 minut. Dzięki temu unikamy dość długiej podróży samochodem i możemy pełni energii cieszyć się atrakcjami, które czekają na miejscu! 

Skorzystaliśmy z oferty TUI.PL  i lecieliśmy liniami LOT, bardzo wygodnym samolotem z zaledwie 4 miejscami w rzędzie oddzielonymi ścieżką. Po wyjściu z lotniska złapaliśmy lokalną taksówkę i w niecałe 10 minut dojechaliśmy do naszego Hotelu LEGOLAND. W ofercie dostępnej na stronie do wyboru jest jeszcze LEGOLAND Castle Hotel, LEGOLAND Holiday Village, Kemping Randboldal. Jeżeli chcielibyście się wybrać na dłuższy wypoczynek, bliżej zieleni to dwie ostatnie opcje będą idealne. Nam natomiast bardzo pasowała możliwość bycia tak blisko LEGOLANDU, bo widzieliśmy cały park przez hotelowe okno z naszego pokoju. Mogliśmy w dowolnym momencie zabawy iść na chwilę odpocząć, czy zapominając czegoś cofnąć się bez tracenia czasu. Sam Hotel LEGOLAND robi ogromne wrażenie, są tu tematyczne korytarze, pokoje, ogromne budowle, miejsca do zabawy dla najmłodszych jak i tych starszych, restauracje i bary, a wystrój jak najbardziej wpisuje się w tematykę miejsca! Można tu rownież przemycić sporo inspiracji do dziecięcych wnętrz. My dodatkowo mieliśmy ogromne szczęście, bo to był pierwszy dzień wystroju na HALLOWEEN, który był niesamowity. 
Drugi dzień naszej wycieczki to pobyt w LEGOLANDZIE. Bardzo fajną opcją jest to, że mieszkańcy Hotelu LEGOLAND mogą skorzystać z wejścia do parku bezpośrednio z hotelu, nie muszą iść do wejścia głównego i stać w ogromnej kolejce. To duża oszczędność czasu. Sam LEGOLAND jest niesamowity. To już nasz trzeci po Dubaju i Windsor i ten zrobił na nas największe wrażenie. Jest tu ogrom atrakcji dla każdego, w każdym wieku, zarówno najmłodsi jak i starsi znajdą tu dla siebie rozrywkę. Oprócz tego mam wrażenie, że są tu najlepiej zorganizowane logistycznie atrakcje, mimo bardzo dużej ilości osób w kolejce staliśmy maksymalnie 20 minut, a dla porównania w Windsor w większości to czas oczekiwania 60-120 minut... Tu wszystko szło jakby sprawniej, być może to doświadczenie pracowników? Nie wiem, ale to ogromny plus, bo nie ma poczucia tracenia czasu. Oprócz tego jest mnóstwo fajnych miejsc do odpoczynku, zrobienia przerwy, przekąszenia czegoś. Nie chcę Wam za dużo zdradzać, bo uważam, że niespodzianki są najlepsze i fajnie jest się miło zaskoczyć na miejscu. Natomiast mogę Wam podpowiedzieć, że byliśmy od otwarcia do zamknięcia i wróciliśmy jeszcze kolejnego dnia na chwilkę, bo nie udało nam się wszystkiego zobaczyć, a więc robiąc plan na pewno jeden cały dzień zarezerwujcie na LEGOLAND, bo jest tu co robić!

Kolejny dzień to kolejna atrakcja, tym razem LEGO HOUSE. Jest to jedyne takie miejsce na świecie, więc po prostu musieliśmy tu wreszcie być, bo robi niesamowite wrażenie. Na samej górze znajdziecie wystawę wspaniałych twórców i ich budowli. Natomiast odrobinę niżej są przeróżne strefy kreatywne dla wszystkich, gdzie możecie na przykład stworzyć własny film w mini studiach filmowych. Są też niezliczone miejsca do budowania, możecie spędzić w nich dowolną ilość czasu. Oprócz tego macie możliwość stworzenia rybek, które później pojawiają się w akwarium wziąć udział w wyścigach czy walkach, i wiele, wiele innych! Po tych wszystkich atrakcjach warto też odwiedzić Muzeum LEGO, które jest na samym dole i ma niepowtarzalny klimat. To tu poznacie historię całej marki, od czego się zaczęło, jakie były poszczególne etapy. Możecie też zajrzeć do biblioteczki i odszukać swój pierwszy zestaw. Ja swój znalazłam i był to cudowny powrót do przeszłości. 
To co na nas zrobiło przeogromne wrażenie to RESTAURACJA MINI CHEF. Tak, dobrze czytacie, ona jest inna niż wszystkie! Warto zarezerwować sobie wcześniej miejsce, gdyż wejście tak po prostu jest tu raczej niemożliwe, a szkoda by było nie skorzystać z tej atrakcji. Tu dania podają roboty LEGO, a przed tym składacie zamówienie poprzez stworzenie opozycji z klocków. Posiłki są naprawdę pyszne, przyrządzane z dbałością o każdy składnik, więc to punkt warty odhaczenia! 
Aktualnie w LEGO HOUSE powstała zupełnie nowa strefa, więc to dodatkowy aspekt by odwiedzić to miejsce! 
Również w LEGO HOUSE w LEGO STORE znajdziecie unikatowe zestawy LEGO, których nie znajdziecie w innych sklepach! 

Jeżeli chcecie wybrać się do Billund większą grupą, w której są również osoby, które nie są ogromnymi fanami LEGO to ogromym plusem BILLUND jest to, że w okolicy są inne świetne miejsca i atrakcje do odwiedzenia, jak na przykład LALANDIA, MonkyTonky czy Teddy Bear Art Museum i wiele innych!  Za pośrednictwem TUI.PL oprócz biletów lotniczych, hotelu, biletów wstępu do LEGOLANDU I LEGO HOUSE możesz wykupić rownież bilety wstępu do wszystkich tych pozostałych atrakcji w okolicy, dzięki temu masz spokojną głowę, niczym nie musisz się przejmować, a jedynie po prostu dobrze się bawić! Polecamy dla tych mniejszych jak i większych dzieci!

POST REKLAMOWY POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z TUI.PL

2 komentarze:

  1. Wow, ta wyprawa do Danii brzmi jak prawdziwe spełnienie marzeń! Podróż z Warszawy do Billund w zaledwie 90 minut brzmi jak prawdziwy luksus, pozwalając dość szybko zanurzyć się w świat zabawy i rozrywki. Wybór Hotelu LEGOLAND moim zdaniem to strzał w dziesiątkę, dając Wam nie tylko komfortowy nocleg, ale również niepowtarzalny widok na park z okna pokoju. :) Świetny wpis i fotorelacja!

    OdpowiedzUsuń
  2. Hej! Mam pytanie dotyczące Legoland Billund. Czy ktoś w tym roku był? Czy są duże kolejki, dużo odwiedzających? Wiem, że wakacje dopiero zaczną się i wzmożony ruch pewnie dopiero zacznie się:) Może ktoś ma jakieś polecenia, w które dni tygodnia najlepiej tam zawitać?

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger