13 października

MIX INSPIRACJI #4 PALETA | SKRZYNKA | DRZWIDaj drugie życie porzuconemu przedmiotowi.
Kto czytał poprzednie posty na moim blogu z pewnością zauważył na zdjęciach z mojego mieszkania skrzynki po owocach, elementy palety czy też starą zabytkową skrzynię. Nie będę ukrywała, że uwielbiam tanie i proste rozwiązania na fajny mebel, który będzie jedyny w swoim rodzaju.
Bardzo modne stało się przerabianie rożnych przedmiotów i bardzo dobrze! Jeżeli chcesz mieć unikatowy, niepowtarzalny mebel w domu, po prostu zrób to sam. Nadaj mu charakteru i wykorzystaj w dowolny sposób. Poniższe zdjęcia przedstawiają jak w fajny sposób możesz zmienić stare skrzynki po owocach, paletę oraz drzwi.


Skrzynkiźródło: Pinterest
Takie stare skrzynki po owocach można kupić na internetowych aukcjach za parę złotych. Dokładając troszkę więcej kupisz już wyszlifowane, a czasem nawet pomalowane. Jeżeli nie masz szlifierki warto pomyśleć o tej pierwszej opcji, papierem ściernym trwa to dość długo. Natomiast malowanie na swój ulubiony kolor, pasujący do wnętrza to świetna zabawa i dla mnie przynajmniej relaks. Ze skrzynek możesz zrobić np. wiszące półeczki, mobilne szafki, stoliki kawowe, regały, pojemne półki, szafki nocne... Pomysłów jest tyle ile zapotrzebowań :)


Paletyźródło: Pinterest
Meble z palet są już dość popularne. Z pewnością możesz z nich zrobić również praktycznie wszystko. Idealnie sprawdzą się jako meble ogrodowe, siedziska, stoły, półki. Świetne też będą jako regały do garderoby czy też podest pod materac w sypialni. Palety także możesz kupić za nieduże pieniądze i nadać im niepowtarzalnego wyglądu. 

Stare drzwiźródło:  Pinterest 
To mój hicior! Natknęłam się na nie podczas oglądania programu Akcja Renowacja. Kiedy uczestnicy zamiast płotu między ogrodami zaproponowali parawan właśnie ze starych drzwi pomyślałam, że zwariowali! 
-Jak to będzie wyglądać? 
-Przecież zasłonią cały widok!
Tak dyskutowaliśmy z Mężem. Ale efekt był... rewelacyjny! Harmonijka z drzwi wyglądała tak niesamowicie niepowtarzalnie, że nie mogłam wyjść z zachwytu jeszcze przez parę godzin. Zaczęłam też myśleć o innym zastosowaniu drzwi i stąd te inspiracje. Stare drzwi w komisie możesz zdobyć za paręnaście złotych, wystarczy je wyczyścić, ewentualnie pomalować, dodać elementy w zależności od tego do czego mają nam służyć i mamy unikalny mebel! Moim numerem jeden jest wykorzystanie ich jako zagłówka do łóżka. Idealnie sprawdzą się także jako stół, szafka w przedpokoju czy półka. 


U mnie skrzynki na owoce służą jako pufka, a także łóżko dla naszego psiaka. Natomiast paleta jest idealnym siedziskiem w kąciku do relaksu. Czy w naszym mieszkaniu pojawią się też stare drzwi? Myślę, że znajdę dla nich miejsce ;)

2 komentarze:

  1. Chyba najbardziej spodobały mi się drzwi. No ale te będę zamawiać w firmie z pewnością. Znalazłam kilka fajnych propozycji na http://novatordom.pl

    OdpowiedzUsuń
  2. Takie renowacje są naprawdę fajną i funkcjonalną rzeczą, ponieważ można zyskać niskim kosztem ciekawy element w domu. Ja sam ostatnio robiłem wypoczynek ogrodowy z palet - wystarczyło tylko je wyszlifować i pomalować!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger