07 kwietnia

BALKON- DODATKOWA PRZESTRZEŃ TWOJEGO MIESZKANIA.

Sezon na ... Balkon!
Wiosna przyszła do nas już chyba na dobre. Codziennie budzą nas promienie słońca, a więc to najlepszy czas, żeby ogarnąć nasze balkony i tarasy! Taka pogoda zachęca nas do przebywania na świeżym powietrzu. Poranna kawa, dobra książka czy odrobina pracy z komputerem na kolanach, to wszystko na balkonie "smakuje" jakby lepiej. Dlatego warto jest zadbać o tą przestrzeń, tak naprawdę   to dodatkowe metry kwadratowe naszego mieszkania! Najlepiej już na etapie wyboru wziąć pod uwagę to, jakiego balkonu potrzebujemy. Jednak gdy tego nie zrobimy to pamiętajmy, że zarówno mały balkonik czy ogromny taras możemy urządzić klimatycznie. A jak to zrobić? Sprawdźcie poniższe inspiracje.


Nie za duży, nie za mały. 
Taka jest właśnie znaczna większość balkonów jakie posiadamy. Jednak nawet te malutkie możemy urządzić ze smakiem i sprawić, że będą naszym dodatkowym, przytulnym pokojem. Jeżeli posiadamy naprawdę małą przestrzeń zastanówmy się jaką funkcję ma pełnić nasz balkon. Czy chcemy na nim poleżeć z książką, opalać się w słońcu, czy na przykład wolimy przy stoliku wypić kawę czy zjeść posiłek? Wtedy będziemy mieli odpowiedź co ma się znaleść na naszym balkonie: do leżenia- leżak, do siedzenia stolik i krzesełko :) Pamiętajmy aby wykorzystywać każdą przestrzeń naszego balkonu. Jako stolik może posłużyć nam parapet. Możemy na nim ustawić także kwiaty. Jednak przy dobrym rozplanowaniu przestrzeni praktycznie na każdym balkonie zmieścimy krzesło lub mały fotel i stolik kawowy, a to już w zupełności nam wystarczy do przyjemnego spędzania dnia w naszym dodatkowym pokoju na świeżym powietrzu.
źródło zdjęć: Pinterest

Beton i Metal.
To moje pierwsze skojarzenie na myśl o balkonie. Nie wiem, być może to tylko u nas tak wyglądało gdy się wprowadzaliśmy, ale ewidentnie ta przestrzeń straszyła! Co więc zrobić, żeby nasz balkon był przyjemny, a nie taki zimny? Przede wszystkim zawsze zaczynamy od tej podstawowej rzeczy, czyli położenia płytek. Teraz zamiast płytek świetnym pomysłem jest zastąpienie ich deskami tarasowymi. Właśnie one już mogą sprawić, że nasz balkon nabierze bardziej "domowego" charakteru. Gdy jednak mamy już płytki pomyślmy o tym aby dodać do nich może odrobinę wykładziny przypominającej trawę czy choćby kawałek jakiegoś chodniczka. Taki dywanik może zdziałać cuda! Surowy, zimny balkon zamieni się w ciepły, przyjemny dodatkowy pokój. 
źródło zdjęć: Pinterest

Palety, skrzynki, parę desek. 
Balkon wcale nie musi być dużą inwestycją, wystarczy odrobina wyobraźni i chęci. Możecie sami wyczarować naprawdę fajną przestrzeń. Zamiast mebli balkonowych, idealne będą moje ukochane palety, skrzynki po owocach. Dzięki nim czy też paru deskom możemy stworzyć świetne, wygodne, balkonowe meble. Do tego miękkie poduchy, miły koc i mamy przepis na przyjemną, balkonową przestrzeń. źródło zdjęć: Pinterest

Dodatki.
I tu posłużę się moim ulubionym zdaniem, a mianowicie to dodatki tworzą nasze wnętrze takie, jakie chcemy aby było! Balkonowe dodatki to przede wszystkim rośliny, kwiaty, wszelka zieleń. Możemy hodować roślinność w doniczkach, skrzynkach, czy też w wazonikach. Nie zapominajmy także o klimatycznym oświetleniu. Świetnie wyglądać będą lampki na sznurach, lampiony. Możemy także wykorzystać lampki, które swą moc czerpią z energii słonecznej. Jest ich coraz więcej i można naprawdę znaleść fajne wzory takiego oświetlenia. Wspomniane wcześniej poduchy i koce to także niezbędne przedmioty jeżeli chcemy stworzyć przytulną przestrzeń. źródło zdjęć: Pinterest

Potraktuj balkon jako dodatkową przestrzeń swojego mieszkania. Stwórz swoje własne, ulubione, przytulne miejsce. Niech balkon będzie Twoją oazą!

4 komentarze:

  1. świetne inspiracje :)) co ja bym dała aby mieć troszke większy balkon !! :))

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja zamierzam zrobić z palet siedzisko ♥️

    OdpowiedzUsuń
  3. to nie tylko dodatkowa przestrzeń ale też miejsce do wypoczynku

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger