14 czerwca

INNE SPOJRZENIE NA DRZWI.

Drzwi. 
Przyzwyczajeni do tych drewnianych drzwi poszukując odpowiednich do swojego mieszkania wybieramy właśnie takie same jak wszystkie inne, a jedyne szaleństwo na jakie sobie pozwalamy to inny kolor niż ten w odcieniach drewna lub wybór "okienek" w drzwiach...
Temat drzwi to właściwie jeden z tych pozastawianych trochę na ostatnią chwilę. Urządzając mieszkanie skupiamy się na wybierze podłogi, kolorze ścian, meblach, a te nasze drzwi zostawiamy na ostatnią chwilę, gdy już po prostu trzeba je wstawić i wtedy właśnie wybieramy te "pierwsze-lepsze". Dopiero niedawno zdałam sobie sprawę jak wielką rolę odgrywają w mieszkaniu właśnie one, jak bardzo potrafią odmienić nasze wnętrze, powiększyć je optycznie lub wręcz przeciwnie- zamknąć ją tworząc oddzielne przestrzenie.


Metal i szkło. 
To duet idealny! Tak samo jak drzwi z nich zrobione. Takie przeszklone drzwi sprawiają, że nasze wnętrze wydaje się większe. Są one idealne do wydzielenia pomieszczeń bez utraty poczucia przestrzeni. Sprawdzą się zarówno w kawalerce aby wydzielić na przykład sypialnię, jak i w ogromnych domach do stworzenia na przykład gabinetu w dużym salonie. Do zachowania intymności wystarczy, że przysłonimy drzwi zasłoną, która ociepli nam automatycznie nasze wnętrze. 
Drzwi mogą być wewnątrz naszego mieszkania jak i tworzyć wyjście na taras, otwierane, suwane, podwójne, pojedyncze, chowane w ścianę, jako kabina prysznicowa... Co tylko sobie wymarzymy :) Ja jestem w nich zakochana i zdradzę Ci, że pojawią się na blogu już wkrótce w moich wizualizacjach! A jak Tobie podoba się to zestawienie metalu i szkła?


1 komentarz:

  1. OK, a czy renowacja drzwi drewnianych w Krakowie jest Waszym zdaniem dobrym pomysłem? Mam na myśli to - https://kniz.pl/renowacja-okien-i-drzwi-drewnianych/
    Czy po takim zabiegu drzwi będą naprawdę wyglądać znakomicie?

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger