28 listopada

ŚWIĄTECZNE OZDOBY W NASZYM MIEJSCU PRACY.


Świąteczny klimat.
Świąteczne przygotowania to jeden z najpiękniejszych okresów w ciągu roku. Świat staje się jakby piękniejszy, lepszy, bardziej życzliwy. Uwielbiam tą atmosferę, uwielbiam otaczać się świątecznymi dekoracjami, zapachami pomarańczy, goździków, piernikowych ciasteczek. Z wielką fascynacją oczekuję grudnia, aby móc już i u siebie w domu stworzyć ten niepowtarzalny klimat zbliżających się Świąt. Za nim jednak ozdabiam mieszkanie, pierwsze w kolejności jest nasze miejsce pracy, nasz drugi dom- nasza szkoła tańca. Tutaj mogę zaszaleć trochę wcześniej i tym samym rozpocząć coroczne przygotowania do Świąt. A dzięki świątecznym ozdobom pracuje się jakby przyjemniej :)

Jak ozdobić miejsce pracy?
To wszystko zależy od tego jaką pracę wykonujesz i jak dużą przestrzenią dysponujesz. Wiadomo, że gdy nasza praca ogranicza się do miejsca za biurkiem w wielkiej korporacji, wtedy to firma jest odpowiedzialna za świąteczne ozdoby, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie aby udekorować tą swoją malutką przestrzeń- biurko.
Natomiast jeżeli dysponujesz większą przestrzenią możesz też bardziej zaszaleć. Nasze miejsce to przede wszystkim miejsce, w którym przewija się mnóstwo ludzi w ciągu dnia. Dlatego ozdoby muszą być takie, aby nikomu nie przeszkadzały, nie zabierały dodatkowego miejsca, a jednak pomimo tego, żeby były widoczne. Stawiam także na rzeczy, które już zdobią nasze studio, a przeszły jednie świąteczną metamorfozę. Nie kupuję także nowych, drogich dodatków, gdyż jest u nas mnóstwo dzieci, a jak wiemy dzieci lubią psocić :)

Schody.
To one są widoczne jako pierwsze po wejściu do naszego budynku, dlatego co roku są bardzo "wystrojone". Zawisły na nich bombki w odcieniach złota, srebra i czerwieni. Niektóre są brokatowe, inne matowe, jeszcze inne błyszczące. Otrzymały kolorowe wstążki. Taka ozdoba to bardzo mały koszt. Jeżeli masz schody w domu, to efekt będzie naprawdę świetny. Nasze bombki nie są szklane, w razie gdyby któraś z nich miała niespodziewanie spaść.
Recepcja.
Wchodząc po schodach widzimy recepcję, a nad nami roztacza się zapach piernikowych świec. To jedno z najbardziej ozdobionych miejsc. Nad oknami wisi zielona girlanda z czerwonymi lampkami i kolorowymi bombkami. Ślicznie mieni się zwłaszcza wieczorem. Na blacie recepcji pojawiła się srebrna ramka DIY, oraz srebrna choinka również DIY z łupinek od pistacji spryskanych srebrnym sprayem. Srebrne wazoniki otrzymały czerwoną kokardkę. Natomiast na parapetach możemy zobaczyć piękną, ozdobną bombkę oraz czarny świecznik z szyszkami, który przez resztę roku zamiast szyszek jest wysypany kamieniami. Drzwi ozdabia piękny, świąteczny wianek. Przy recepcji aktualnie prowadzimy zbiórkę dla potrzebujących osób wraz z POMAGAM BO LUBIĘ, stąd te worki widoczne na zdjęciu. Takie zbiórki to idealny powód do przejrzenia naszych szaf i oddania rzeczy, które nam już się nie przydadzą, a innym mogą sprawić mnóstwo radości.

Korytarz.
Tu na sznurkach, na których wiszą taneczne zdjęcia w ramkach zawisły malutkie, srebrne i złote bombki z kokardką. Wszystkie małe i duże słoiki przeszły świąteczną metamorfozę. Małe zostały spryskane sztucznym śniegiem, a do sznurka dodatkowo doczepiłam szyszkę, złotą bombkę lub jedną z srebrnych kul, które tak naprawdę były łańcuchem. Duże natomiast oprócz sztucznego śniegu i ozdoby jak przy małych słoiczkach, w środku maja jeszcze kolorowe bombki. Nad tabliczkami na drzwiach zawisły brokatowe, niebieskie kokardki.Szatnia.
To miejsce musi przede wszystkim pełnić swoją funkcję, więc tylko ozdoby, które już tu były przeszły metamorfozę. Dodatkowo pojawiła się mała, urocza, srebrna, drewniana choinka.
Sala.
Na czarnym stoliku swoje miejsce znalazł piękny, fioletowy stroik, do którego mam ogromny sentyment, bo dostałam go od swoich pierwszych kursantów. Jest ze mną już tyle lat i przypomina mi moje pierwsze święta, jako instruktor tańca. Fiolet świetnie komponuje się ze srebrem, więc przy lustrach zawisły na ozdobnych srebrnych sznurkach, brokatowe bombki z czerwonymi kokardami.

Święta to naprawdę piękny czas. Może być piękny dla każdego. My sami tworzymy atmosferę i sami decydujemy jaki ten grudzień dla nas będzie. Dodaj parę świątecznych ozdób, albo wyczaruj coś świątecznego z tych, które już masz.Takie małe rzeczy cieszą ogromnie. Postaraj się aby przestrzeń jaka Cię otacza na codzień była piękna, przyjemna i sprawiała, że po prostu będzie Ci się żyło radośniej!

1 komentarz:

  1. A co do firm - https://www.teleaudyt.pl/microsoft-365/microsoft-365-dla-firm/
    Jak się zapatrujecie na Microsoft 365 dla firm? Rozwiązanie optymalne czy można znaleźć znacznie lepsze?

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger