07 listopada

DREWNO JAKO DODATEK W DOMU.


Naturalnie i stylowo. 
Drewniane dodatki w domu podbiły moje serce. Nadają naszemu wnętrzu fajnej surowości, naturalności i stylu. Wbrew pozorom wcale nie sprawiają, że nasze mieszkanie będzie "chłodniejsze", wręcz przeciwnie, nie musimy się bać drewna! Niezależnie od tego, jak bardzo będą zmieniały się trendy, drewno zawsze będzie miało swój ponadczasowy urok oraz łatwość łączenia z innymi dodatkami. Jeżeli boisz się wprowadzić drewno do swojego mieszkania zacznij od dodatków.
Parę moich propozycji zarówno tych, które wykonasz jedynie przy pomocy młotka, paru desek i gwoździ, jak i tych, którym trzeba poświęcić trochę więcej czasu, znajdziesz poniżej.


Dodatki. 
Są idealne aby sprawdzić jak drewno wpasuje się w Twoje wnętrze. Zacznij od prostej formy, małych przedmiotów. Pamiętaj, że gdy surowe drewno niezbyt wpasuje się w Twoje wnętrze, zawsze możesz "potraktować" je farbą .

Oświetlenie. 
To bardzo oryginalny pomysł na wykorzystanie drewna w domu.


Stoliki.
Drewniane stoliki świetnie wpisują się w styl scandi. Ich prosta forma pasować będzie z pewnością do każdego wnętrza. Urzekł mnie zwłaszcza stolik do wanny, który rozwiązuje mój odwieczny problem i już nie mogę się doczekać aż go wypróbuję u siebie.


Półki.
Wiszące, stojące, doniczki, świeczniki, wieszaki... Rewelacja!

źródło zdjęć: Pinterest

Mój pomysł na drewniane akcenty w mieszkaniu.
Odsyłam Was do tych dwóch postów:
1. BLACK AND WHITE
2. METAMORFOZA STOLIKA Z SIECIÓWKI
gdzie znajdziecie drewniany blat do stołu, półki scandi oraz podstawki, które rozkochały w sobie wszystkich! Nie bójcie się próbować, improwizować, działać spontanicznie :)


3 komentarze:

 1. Dużo przepięknych inspiracji. Im więcej drewna i innych naturalnych materiałów w domu tym lepiej. Uwielbiam takie aranżacje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pytanie - https://wywozz.pl/frezowanie-pni/
  To słuszny kierunek? Warto pytać kogoś jeszcze, kto wykonuje frezowanie pni w Krakowie? Pewniaki?

  OdpowiedzUsuń
 3. Moim zdaniem drewno wręcz przeciwnie - nie dodaje wnętrzu surowości, a właśnie takiego ciepłego charakteru i przytulności. Sama uważam, że wnętrza wypełnione drewnianymi dodatkami prezentują się całkiem nieźle, a w dodatku bardzo elegancko. W dodatku drewno jest na tyle neutralne, że łatwo jest je zestawić z innymi dodatkami, jeśli chodzi o aranżację całego pomieszczenia. :) Super inspiracje!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger