18 lutego

DEKORACJA KOŚCIOŁA PODCZAS WASZEGO ŚLUBU.

Dekorować czy nie?
W poprzednich postach mogliście znaleść inspiracje na Słodki stółWinietki, Oznaczenia stołów,  Ich WyglądTło swojego stołu. Dziś zajmiemy się miejscem, od którego zaczynamy celebrowanie tego niezwykłego dnia. Miejsce naszej Ceremonii, czyli Kościół.
Zanim zdecydujecie się dekorować wybraną przez siebie Kaplicę, zastanówcie się czy na pewno tego chcecie i jak dużo takich ozdób ma zawierać dekoracja. Dekoracja Kościoła nie jest koniecznością i to wszystko zależy od Was i od klimatu jaki ma Wasze wesele. Są Kościoły, które są piękne same w sobie i nie potrzebują dodatkowych ozdób, wystarczy parę delikatnych dodatków by wyglądały jeszcze piękniej, a Wy tym samym możecie podreperować swój budżet. Jeżeli jednak chcecie udekorować miejsce Waszej ceremonii to sprawdźcie poniższe inspiracje.

Ceremonia cała w kwiatach. 
Kwiaty są najczęściej wybieraną dekoracją i najbardziej "wdzięczną". Dodają lekkości, świeżości, pięknie wyglądają na tle drewnianych ławek. Klasyczne bukiety w jednym kolorze będą cudownie uspokajać bardzo kolorowe wnętrza Kościołów. Natomiast przy stonowanych, jasnych pomieszczeniach możemy wybrać bardziej "szalone", różnobarwne wiązanki. Kwiaty możemy dodatkowo włożyć w słoiki przeplecione wstążką czy w przeróżne flakoniki, doniczki. Dzięki temu nadamy naszej ceremonii bardziej "swojskiego" klimatu, więc gdy jako motyw wybraliśmy takie właśnie wesele to te dodatki świetnie się sprawdzą. Przy bardziej eleganckiej ceremonii postawmy na kryształy, tkaniny oraz ozdobne wstążki jako dodatek do kwiatów.

źródło zdjęć: Pinterest

Milion światełek. 
Lampiony, świece, wszelkie świeczniki, lampki będą idealnym dodatkiem do kwiatów, ale świetnie się także sprawdzą jako "samodzielna" ozdoba naszego Kościoła. Wszystkie światełka wspaniale podkreślą drogę do Ołtarza oraz stworzą niezapomniany klimat. Takie ozdoby możemy postawić w dowolnym miejscu w Kościele, przy każdej ławce lub co którąś z nich. Możemy bawić się wielkościami świeczników czy lampionów. Zamiast kwiatów zawieszonych na ławkach możemy usypać drogę z płatków np. białych róż. Nie zapomnijmy tylko aby nasze świecie były zawsze w jakimś naczyniu, z którego wosk nie będzie się wylewał. Po ceremonii lampiony czy świeczniki na pewno przydadzą nam się w domu :)
źródło zdjęć: Pinterest

Inne.
Poza lampionami i bukietami kwiatów przy kościelnych ławkach możemy wybrać jeszcze dużo innych dekoracji zarówno do Kościoła jak i na przykład przy wejściu do niego. No właśnie! Świetna sprawa gdy od samej juz bramy widzimy czyj to ślub. Możemy postawić przy drzwiach tabliczkę na sztaludze z powitaniem Gości. Efektownie będzie wyglądała ozdobna girlanda z kwiatów lub tkaniny wokół wejścia, a także wieńce z Waszymi inicjałami. Na ławkach zamiast kwiatów powiesić możecie tabliczki ze słowami przysięgi, czy z Listu do Koryntian. Pięknie wyglądać będą także wszelkie ozdoby w kształcie serca.

źródło zdjęć: Pinterest

Dekoracja Kościoła to Wasza decyzja. Coraz częściej pary decydują się na wspólną dekorację z parą, która swoją ceremonię ma po lub przed nami. Pamiętajcie jednak, że nie każdy musi mieć taką samą "wizję" dekoracji jak my, dlatego warto jest wszystko wcześniej ustalić i dopiero podjąć tą decyzję. No i najważniejsze, czasami mniej znaczy więcej. Więc jeżeli choćby jedna rzecz ze wspólnych dekoracji Wam nie przypadnie do gustu to czasami lepiej zrobić skromniejszą, ale taką, jaka nam się spodoba w 100%! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Mieszkanie Marzeń , Blogger